Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magia kliszy czyli analogowy aparacik dzi¶…

Pioro33 14 Apr 2010 01:29 1011 1
Metalwork
    Pioro33
    Level 19  
    Witam wszystkich!
    Niestety nie mam żadnej wiedzy na temat fotografii, żadnego do¶wiadczenia, nie jestem również typem eksperymentatora czy odkrywcy wszystkich niebanalnych funkcji fotografii.

Za to jestem miło¶nikiem kliszy… tak jak bym wsiadł do wehikułu czasu i mógł znaleĽć się wszędzie tam gdzie zapragnę z tak bardzo przyjemn± nostalgi±. Ta sympatia wzięła się od starych podstawowych zupełnie nie profesjonalnych tak po prostu Kodaków. Dzisiaj już jest inaczej z wyborem, z cen±.

Dlatego też chciałbym bardzo prosić o pomoc w przypisaniu mi aparatu (analogowej lustrzanki b±dĽ też nie) bez żadnych ram, producentów czy innych wyznaczników oprócz tych które zwyczajnie charakteryzuj± moj± aktywno¶ć:

- w miarę możliwo¶ci jak najbardziej automatyczny po prostu bardzo poprawny w swoim działaniu nie mam ambicji szukania zabawy z każdym parametrem… ale wykonanie/konstrukcja na tym mi zależy raz kupiona rzecz prawie zawsze ma u mnie dożywocie taki sentymentalizm dlatego wybór uzależniam od fachowców

- lampa błyskowa no cóż ciężko mi się odnie¶ć ale wydaje mi się że tak…

- zoom tak to funkcja któr± na pewno chciałbym manewrować

- uwielbiam zdjęcia czarno białe ale jaki to ma wpływ na wybór aparatu czy obiektywu mi kompletnie nie znane tak samo jak do zdjęć w nocy np. przy ognisku byłoby pięknie jakby radził sobie z tym

- co będę fotografował po prostu swoje grono przyjaciół, rodzinę, nad jeziorem innych wypadach czy po prostu ¶więtach

- oczywi¶cie ważna jest eksploatacja baterie tak by nie sprawiały kłopotu z kupnem

- cena do 300zł tak bym mógł również nabyć go na allegro bez głębszych poszukiwań

- proszę o poparcie przykładów spowodowane brakiem mojej wiedzy

Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję i przepraszam za być może bardzo banalne pytanie, być może dla większo¶ci głupie, bez sensowne, ale każdy z nas jest inny i dlatego warto rozmawiać.

Pozdrawiam serdecznie
  • Metalwork
    gabik001
    Level 37  
    Ales zadal zestaw pytan... Coz , jezeli klisza to:
    -nowego w sklepie nie kupisz (kupisz nowy ale z drugiej reki na alledrogo , ebay) bo wypieraja je lustrzanki cyfrowe
    -czarno-biale zdjecia na kliszy robi sie zakladajac film monochromatyczny
    -zoom w lustrzance deifiniuje obiektyw
    -proponuje poszukac uzywanej lustrzanki typu canon eos 300V - kupisz calkiem niedrogo z obiektywem i wbudowana lampa
    -do tego mozesz poszukac lampy typu speedlite 420ez
    -na zielonym kwadraciku dziala jak najnormalnieszy kompakt
    -jak Ci sie znudzi automatyka mozesz zaczac zabawe z fotografia , ale taka prawdziwa...
    Pozdrawiam