Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus , Dell czy Samsung ? Laptop do 3k zł

LORD90 14 Apr 2010 08:33 13784 11
    LORD90
    Level 20  
    Witam. Niebawem będę doradzać przy zakupie laptopa do 3k zł maks , najlepiej ok 2,5k. Sam jestem przekonany do Asusów użytkuję takiego już ponad rok a znajomi ok 3 lata i wszystko bez problemowo działa. Zasmuca mnie jednak fakt iż w ostatnim czasie Asusy pod zespołowo zostają w tyle nawet za takimi markami jak Samsung czy Dell. I tutaj moje pytanie czy ktokolwiek korzysta z laptopa marki Samsung ? Nie są one w ogóle popularne wśród moich znajomych a w przeciwieństwie do pewnych asusów proponują core i-3 i ddr3 nawet do 4 gb (2300 zł taki samsung w Media markcie) a są również Delle które są porównywalne. Najważniejsza w sprzęcie jest niezawodność i bezproblemowa obsługa , tak więc czekam na Państwa opinie. Pozdrawiam.
    Hucul
    Level 39  
    LORD90 wrote:
    ...Najważniejsza w sprzęcie jest niezawodność i bezproblemowa obsługa ...

W takim przypadku należy kupić laptopa od producenta z dużym doświadczeniem i z wyższej półki cenowej . Pozostają wtedy tylko wyższe modele Della , a one kosztują jednak więcej niż założony budżet :|
    Wszystkie firmy produkują teraz tanie laptopy poniżej 3 tysięcy , ale nie ma co oczekiwać po nich wysokiej jakości .
    Asusa znam "od środka" i nie polecam , Dell jest w tej klasie cenowej jednak lepszy , Samsunga nie znam niestety .
    ergie
    Level 28  
    Mogę Ci tylko polecić Della, ponieważ nawet gdy przytrafi mu się jakaś awaria, jak może się przytrafić reszcie innych laptopów, bo nigdy nie wiesz co się stanie, z jakim modelem itp itd, bo to tylko TOWAR.. Dell ma rozwiązanie, gwarancja NBD = serwis u klienta następnego dnia roboczego, czyli dzwonisz do della, mówisz co się popsuło (ustalacie +/- przez telefon z technikiem co i jak), a następnego dnia przyjdzie pan i wymieni Ci w domu/firmie w Poznaniu, Gorzowie, gdzie tylko zechcesz np. matryce, płytę główną, dysk.. robi to na miejscu, nie musisz odsyłać laptopa do serwisu- to zawsze oszczędza czas, nerwy i pieniądze. Zazwyczaj przenieś dane, wgraj na nowo dane.. czekaj aż odeślą, a tak robią to na miejscu. Ciut niższa gwarancja to CAR, ale działa podobnie, w przypadku uszkodzenia klawiatury, ramu, napędu, zasilacz, wysyłają Ci do domu nową część. W przypadku matrycy, płyty głównej to już zależy, mogą laptopa zabrać, ale nie muszą - też może przyjść do Ciebie serwisant i to wymienić. Dlatego tylko DELL :)

Co do Asusów, mnóstwo ich "wypchnąłem", ale obecne umywają się do tych sprzed 2-5lat. Teraz mają częściej awarię, nie wiem czym to jest spowodowane, serwis Orika zazwyczaj daje radę i naprawia do 5dni usterki. Byłem kiedyś wielkim zwolennikiem tej marki, obecnie jak wspomniałem wyżej, dla bezproblemowego użytkowania (napraw) polecam Della.

Co do Samsungów, nowa marka w Polsce, promuje się jak Acer (za którym nie przepadam), zbyt szybko by się wypowiadać i zapierać, niby super nowoczesne rzeczy, za małą cenę (jak Acer), pełno go w marketach. Jedyne zdarzenie z zeszłego miesiąca, to awaria dysku w lapku Samsunga, serwis wymienił za trzecim razem, bo wg. nich nie było problemu z dyskiem, a wg. programu diagnostycznego (ich programu), był problem. Tutaj mam mieszane odczucia, niech posprzedaje się, wyrobi sobie dobrą markę, a zobaczymy co dalej.
    User removed account
    User removed account  
    lukaszd82
    Level 30  
    DELL zdecydowanie. Są to sprawdzone produkty i bardzo dobra gwarancja. Samsung dopiero w tej dziedzinie wkracza na rynek i nie wiadomo czego można się spodziewać.
    LORD90
    Level 20  
    Dziękuję za powyższe wypowiedzi. Fakt uznania dla marki wiele zmienia, nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, laptop ma trafić do mojej dziewczyny która aktualnie korzysta z prehistorycznego sprzętu i nie będzie za bardzo grać w cokolwiek czy w takim wypadku różnica między laptopem posiadającym powiedzmy Core i-3 , 4 gb ddr3 i wydzieloną kartę graficzną (obojętnie Ati czy Nvidie) a takim samym zestawem plus zintegrowana karta "graficzna" intela będzie odczuwalna przy oglądaniu filmów itp ?

Dodano po 28 [minuty]:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/9...-_ATI_HD4570_-_4GB_-_320GB_-_W7HP_czarny.html stanowi ciekawą ofertę prawda ?
    User removed account
    User removed account  
    ergie
    Level 28  
    Promocja cenowa to raczej nie jest, ale laptop godny uwagi w "tej" cenie.
    Spokojnie da sobie rady z tą grafiką we wszystkim, jak poprzednik wspomniał, nawet z nowymi grami. Co do karty zintegrowanej, to trzeba uważać, bo filmy HD mogą już ciąć :)
    LORD90
    Level 20  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, zdobyłem wiele informacji :) Tak kończąc już swe pytania , jest jeszcze marka Sony , jak ona się prezentuje na rynku laptopów ?
    Hucul
    Level 39  
    LORD90 wrote:
    ...jest jeszcze marka Sony , jak ona się prezentuje na rynku laptopów ?

Nie znam najnowszych modeli , ale starsze były niezłe , dość trwałe i niezawodne , jednak drogie w zakupie i serwisie .
    ergie
    Level 28  
    W serwisie drogie, serwis potrafił obwinić użytkownika (np. klawisz wyskoczył, i obciążali kosztami wymiany klawiatury, z winy użytkownika-dodam, że użytkownik nie grał w gry, nie nawalał w klawisze), no i na firmę 12miesięcy gwarancji, na osobę prywatną 24 miesiące.
    mirekm84
    Level 11  
    Ja mam Dell sprowadzonego z USA 2 lata temu. Miałem wcześniej Fujitsu Siemensa i Asusa i to co moge powiedzieć. Najgorszy był Siemens bo po roku obudowa porysowana, Asus się grzał. Co do Della nie zamienił bym go na nic innego. Kosztował wtedy 700 $ bateria o podwyższonej pojemności trzymała w granicach 4,5 - 6h wiem że duże zróżnicowanie ale to najdłuższe jak ściemniałem ekran na minimum i przeglądanie internetu itp. Ma procek 2 rdzeniowy 3 GB ramu i dysk 250 GB. Do tej pory mnie nie zawiódł niestety jedynie co mi się stało to bateria teraz zaczęła się sypać po 2 latach trzyma ok. 1,5 godz. ale to przez to że nie był szanowany (jeżeli chodzi o prawidłowe ładowanie, był ładowany i chodził dalej podczas ładowania amoją zona nieraz ładowała 45 minut i wyłączała ale tak po za tym to jak bym ci wysłał zdjęcia to byś nie stwierdził że ma już ok. 2 lat i jakieś 4 miesiące. Nie ma ani jednej ryski na obudowie ani na zewnątrz ani od wew. Gwarancja międzynarodowa. Moja siostra jedna jest w USA i wybierałem dla młodszej też netbooka i wziąłem jej della kosztował 750 $ dysk 320GB (wystarczający uważam) 4 GB ramu, windows 7, bateria o jeszcze bardziej podwyższonej pojemności trzyma siostrze ok. 8-9 godz. Studiuje ona na agh i projektuje węzły cieplne itp. i teraz pisze prace magisterską i uzywa różnych programów więc bateryjki nie sa złe. Wiem ze jak mi się ten kiedyś zepsuje to ściągnę z USA kolejnego.
    P.S. koledze poszła raz płyta główna miał z USA zadzwonił do serwisu, po kilku godz. przyjechał kurier i zabrał netbooka po paru dniach przywiózł go spowrotem i nic nie płacił za serwis bo kupione w USA są u nas naprawiane. Niestety nie rozumiem tego że sprzęt jest w Polsce składany i kosztuje drugie tyle co w USA (za samą baterię trzeba dopłacić 100$ a u nas w Polsce 1200 zł :/ było 3 miesiące temu)