Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw 525 tds e34,problem ze skrzynia biegów.

ptasiu.. 14 Kwi 2010 09:37 3427 7
  • #1 14 Kwi 2010 09:37
    ptasiu..
    Poziom 2  

Witam. Automatyczna skrzynia BMW 525 TDS, była już wymieniona i wydawało się, że wszystko jest dobrze, aż nagle po prostu stanęła i nie chce ruszyć na żadnym biegu. Proszę dajcie jakieś wskazówki jaka może być przyczyna, czy to po prostu wina samej skrzyni, czy może któryś z czujników?

0 7
  • #2 14 Kwi 2010 09:52
    szewiec
    Użytkownik obserwowany

Po pierwsze TDSy mają to do siebie że się psują.
    Czujników to tam raczej niema jest to raczej starszy samochód bo rocznik zapewnie 1994. Skrzynie którą dokupiłeś była nowa czy urzywana? Jeżeli sam podjełeś się wymiany możliwe jest że coś żle poskładałeś. Najlepszym rozwiazaniem będzie wyłożenie skrzyni i jeszcze raz jej założenie możliwe że coś się sklinowało.
    Jak się tego podejmiesz to daj znać skutki tej robotki

0
  • #3 19 Kwi 2010 19:06
    ptasiu..
    Poziom 2  

bmw jest z 94. przekladke robilem sam. skrzynia byla uzywana,ale chodzila bez zarzutów i zrobiła 3000tys km. nagle staneła,ani do przodu ani dotyłu nie ruszyła!!! i to jest dziwne!!:cry:ale cos bedziemy brobowac...

0
  • #4 07 Maj 2010 13:15
    pawełek3650
    Poziom 16  

witam mam identyczny problem możesz mi powiedzieć jak go rozwiązałeś?
    Pozdrawiam

0
  • #5 21 Cze 2010 14:24
    czesiek003
    Poziom 9  

witam:) sprawdź czy skrzynia biegów nie ma żadnych wybitych łożysk. a czy przed uszkodzeniem tej skrzyni było słychać jakieś hałasy??

0
  • #6 14 Kwi 2012 21:39
    automix5
    Poziom 2  

mam problem z bmw e 39 525 tds pali sie caly czas d na zegarach i niemozna go odpalic

2
  • #7 15 Kwi 2012 21:25
    madziex13155
    Poziom 10  

Przyczyną może być konwenter (bania łącząca silnik ze skrzynią) miałem takie same objawy w Mazdzie 626

0
  • #8 24 Kwi 2013 19:11
    seba197701
    Poziom 8  

Witam. Skrzynia automatyczna jest trochę skomplikowana. Nie wystarczy zrobić przekładki i po prostu olej wlać, jeszcze trzewa wiedzieć jak to zrobić. I jeżeli stanęła to może być wszystko. Może być sprzęgło hydro...., Może się kaseta sterująca zacieła, może na pompie kliny się ścieły jeżeli żle skrzynia z silnikiem była złozona idt. czeka Cie od nowa robota, Czyli wyciągniecie skrzyni i dokładne sprawdzenie jej całej bez zbędnej dodatkowej pracy przy ponownym użytkowaniu. Czyli sprawdzenie tarczek, wyczyszczenie kasety sterującej, sprawdzenie pompy olejowej czy nie zatarła się, czy panewki są ok itd. Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej oddaj komuś co trochę się zna. Pozdrawiam

0