Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Formatowanie warunkowe excel

IwonaSroka 14 Apr 2010 12:31 8840 10
    IwonaSroka
    Level 2  
    Witam, mam problem z foramtowanie warunkowym a mianowicie chce zrobić tak aby komórka w której wychodzi mi liczba zero była zaznaczona na kolor. Jak to zrobić? Zaznacza mi się albo cała kolumna albo nic. A chce żeby tylko komórka w której wyjdzie wynik zero była zaznaczona na kolor. Proszę o pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Loker
    Level 39  
    Trochę nie rozumiem... Zaznaczasz komórkę, Format->Conditional Formatting, wybierasz opcję "Cell value is..", "equal to" a w trzecie okienko wpisujesz 0, wybierasz rodzaj formatowania i działa...
    IwonaSroka
    Level 2  
    własnie tak robie i jak rtemid napisał i to nie działa u mnie, nie wiesz co może być przyczyną?
    szymon_zy
    Level 11  
    Wniosek jest jeden w komórkach jest tekst, a nie liczba więc musisz pewnie zadbać o konwersję.
    Januszf777
    Level 27  
    Witaj.
    Sprawdź może taką ewentualność, czy jak do w ten sposób wpiszesz wartość 0 (zero) bez żadnych cydzysłowów będzie działało, chodzi o to, że EXCEL nawet gdy w wyniku obliczeń wyświetla 0 to nie zawsze jest to faktyczna wartość obliczenia. Wynika to z zaokrągleń obliczeń a także z zaokrągleń samego wyświetlania gdy np. ustawisz format liczb na dwa, trzy miejsca po przecinku (będziesz widzieć 0 a faktycznie będzie to przykładowo 0.000001).
    IwonaSroka
    Level 2  
    Januszf777 wrote:
    Witaj.
    Sprawdź może taką ewentualność, czy jak do w ten sposób wpiszesz wartość 0 (zero) bez żadnych cydzysłowów będzie działało, chodzi o to, że EXCEL nawet gdy w wyniku obliczeń wyświetla 0 to nie zawsze jest to faktyczna wartość obliczenia. Wynika to z zaokrągleń obliczeń a także z zaokrągleń samego wyświetlania gdy np. ustawisz format liczb na dwa, trzy miejsca po przecinku (będziesz widzieć 0 a faktycznie będzie to przykładowo 0.000001).

może to o to chodzić, na razie wpisałam tam zamiast jest ówne i zero to wybrałam zawiera się pomiędzy -0,1 i 0,1 troche tym sposobem "oszukałam excela" bo wpisując samo 0 nie działało i może to być właśnie to ci nspiał Janusz z przecinkami ale moj wynik zawiera się w tym -0,1 i 0,1 i nie ma to żadnego ubocznego wpłwu na reszte wyników więc tak chyba zostawie. Ale posprawdzam to jeszcze i dzięki za podpowiedzi
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Chodzi o to, że Excel traktuje pustą komórkę jako wartość zerową. Konieczne jest sprawdzenie CZY.LICZBA. Wpisz jako formułę formatowania warunkowego
    Code:
    =ORAZ(CZY.LICZBA(A1);A1=0)
    prestig
    Level 13  
    Proszę pilnię o pomoc, zaliczenie z informatyki
    Treść zadania

Dla aktywnej komórki E3 ustawiamy FORMATOWANIE WARUNKOWE w następujący sposób: Formuła jest
    Jeżeli liczba znajdująca się w kolumnie D jest większa od numeru kolumny z obszaru E:I pomniejszonego o numer kolumny E, to warunek jest spełniony i komórka zostanie sformatowana

Formatuj ->desenie -> kolor niebieski

Dodano po 27 [sekundy]:

Proszę o opis jak to zrobić