Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1,0 2002r szybke migający kierunkowskaz.

14 Apr 2010 13:08 15026 8
  • Level 9  
    Proszę o radę; W corsie szybko miga prawy kierunkowskaz, w pozycji awaryjne wszystko jest OK.W książce obsługi nie jest podana lokalizacja bezpiecznika od kierunkowskazów- chyba że to są te same co do świateł awaryjnych. Proszę o jakąś wskazówkę.Dodam że wszystkie żarówki są dobre.Czyżby to przerywacz? Jeżeli tak to jak go sprawdzić. Dziękuję.
  • User under supervision
    Ja bym tu jednak pozostał przy tym bezpieczniku. Najczęściej kopułka ze wszystkimi bezpiecznikami znajduje sie pod kierownicą wystarczy dobrze się rozejrzeć:)

Moderated By Pawel wawa:

Następny idiotyzm napisany przez Kolegę, to już robi się nudne!

• User removed account  
  • Level 9  
    Pragnę nadmienic ze to nie żarówka, jest to orginał. Kłopot w tym że nie wiem pod którym bezpiecznikiem jest prawy kierunkowskaz. Ale skoro wszystko inne działa to podejrzewam przerywacz, ale nie jestem pewien.
  • User under supervision
    Jeżeli napisał że żarówka świeci więc jak może być zepsuta?
    Fakt faktem mogłem się pomylić co do umieszczenia kopułki z bezpiecznikami więc jeżeli wprowadziłem w błąd to sorka. Co do przerywacza to nie wiem czy bym na to obstawiał
  • Level 38  
    Wyczyść styki w gniazdach żarówek , wymień żarówki i sprawdź efekty . Co ma bezpiecznik do częstotliwości świecenia kierunkowskazu ? Jeśli świeci to sprawny .
  • Level 29  
    Nie szukał bym winy w bezpieczniku poniewarz układ działa tylko że miga szybko, a to sugeruje jakies problemy z żarówkami. Tak jak to pisze kolega piart może trzeba przeczyścic albo poprostu wymienić. Typowy objaw związany z pobieraną mocą przez żarówki.
  • Level 19  
    Zasilanie kierunkowskazów jest jedno, bezpiecznik też jest jeden i przerywacz kierunkowskazów też jest jeden. Dźwignia (wyłącznik prawo-lewo) przy kierownicy dopiero rozdziela prąd na prawy lub lewy obwód. Jeśli występuje różnica w częstotliwości to wynika ona z różnicy obciążenia w prawej lub lewej gałęzi. Może to być skutek słabej masy w któreś lampie bo w takim przypadku robi się niezła dyskoteka.
    Nie zakładaj że żarówki są OK tylko wymień je na nowe. Wtedy będzie 100% pewność.
    Poszukam jeszcze schematów - jak znajdę to je dołączę
  • User removed account