Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zint. karta sieciowa Gigabyte GA-K8NS sterowniki

14 Kwi 2010 15:04 6986 6
  • Moderator na urlopie...
    Witam, mam problem ze zintegrowaną kartą sieciową płyty głównej Gigabyte GA-K8NS Rev 2.0
    Opiszę po kolei jak powstał problem i jakie działania były podjęte:
    Miałem znajomym zmienić rozmiar partycji, postawić system i wgrać sterowniki kodeki itp.

1. Po włożeniu płyty z win xp pro sp2 i zresetowaniu komputera usunąłem wszystkie partycje i utworzyłem 2 nowe, partycje sformatowałem na NTFS
    2. Chciałem zainstalować xp pro ale pod koniec instalacji już w trakcie finalizacji z 3 minuty po wpisaniu nr seryjnego komputer się wyłączał, po włączeniu instalacja następowała od nowa, kolejne próby dawały ten sam efekt.
    3. Z powodu niemożliwości zainstalowania xp zainstalowałem na drugiej partycji system Vista home premium 32 bit, instalacja przebiegła poprawnie i bez niespodzianek
    4. Po zainstalowaniu Visty zainstalowałem na pierwszej partycji system XP i tym razem o dziwo wszystko przebiegło bez problemów
    5. Sformatowałem partycję z zainstalowanym systemem Vista tak żeby tylko XP był na komputerze
    6. Zainstalowałem sterowniki płyty głównej Gigabyte GA-K8NS Rev 2.0 ze strony producenta tutaj
    7. Zainstalowałem sterowniki karty graficznej ATI Radeon 9250 stąd
    bez Catalyst Control Center

Po tych zabiegach okazało się że w menadżerze urządzeń nie wykrywa karty sieciowej zintegrowanej z płytą. Po włożeniu kabla od sieci do wejścia LAN diody świecą, karty dalej nie wykrywa. W biosie karta ustawiona jest na AUTO. Po wyborze samodzielnego dodania karty sieciowej w Panel sterowania/dodaj nowe urządzenie/karta sieciowa i wybraniu lokalizacji sterownika pobranego z tej samej strony (zakładka LAN) wyskakuje komunikat że zainstalowano sterowniki karty sieciowej nVidia... ale wystąpił błąd. Kod błędu 10. W menadżerze urządzeń karta widnieje z wykrzyknikiem. Widać tam także pytajniki z wykrzyknikami:
    Inne urządzenia typu mostek PCI
    Kontroler magistrali zarządzania systemem
    Inne urządzenie

Pozostałe urządzenia działają w porządku
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zainstalowałeś wszystkie pod kategorie sterowników tj. lan,audio itp?
    Pobrałeś sterowniki pod windows XP bo są tam do wyboru?
    Tak. Wszystkie "ptaszki" domyślnie były zaznaczone a sterowniki były pobierane dla xp 32 bitowego. Gdy po zainstalowaniu sterownika zbiorczego nie wykryło karty, zainstalowałem także osobny sterownik do LAN dlatego właśnie się zdziwiłem, że nie wykrywa prawidłowo sieciówki.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kiedyś miałem taki problem. Rozwiązałem go instalując sterowniki od płyty głównej "chipset". Rozpakuj sterowniki i z poziomu Managera Urządzeń tam gdzie występują pytajniki / Aktualizuj sterownik / wskaż katalog w którym sterownik został rozpakowany.
    Dalej wałek, po wybraniu folderu ethernet nic nie znalazło, a robiąc tak samo dla folderu ethernet ze sterownika z zakładki LAN na stronie producenta znajduje, że taki ster jest już zainstalowany. Sterownik dalej zgłasza kod błędu 10
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Najpierw upewnij się, że ze sprzętem jest wszystko ok. Odpal jakąś dystrybucję Linux Live i pośmigaj po sieci. Jak wszystko będzie ok, to polecam nowy BIOS. A potem, to już tylko...

"Jak coś nie działa poprawnie, to niech przynajmniej ładnie wygląda." - Bill Gates
    Na razie oddałem ten komputer znajomym i załatwiłem oryginalną płytkę ze sterami, jak to nie pomoże to spróbuję pod "pingwinkiem" a potem to już chyba tylko zmiana biosu i dołożenie niezintegrowanej taniej sieciówki. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie w temacie i pozdrawiam.