Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepsze? 2 stref. czujnik uderzeniowy czy mikrofalowy?

15 Sie 2004 12:13 3988 13
 • Poziom 11  
  Jak w temacie, który z czujników jest "lepszy" w działaniu i odstraszaniu "zaglądaczy"?
  Proszę również o polecenie jakiegoś sprawdzonego modelu (stabilna praca bez zbędnych alarmów wywołanych "opadającymi liściami", oraz mozliwość dokładnej regulacji.

  Czujnik ma pracować z alarmem MAGICAR 440

  Czy ma sens montowac centralke w dodatkowo zamykanym "pudełku" silnie mocowanym do auta, oraz zamiana wszystkich przewodów na czarne ?
 • Poziom 27  
  Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłyby mikrofale dwustrefowe.Jedna strefa obejmuje zewnętrzną część pojazdu, nawet do odległości ok 1,5m.Podpinasz ją pod prealarm i jak ktoś podchodzi alarm ostrzegawczo pika, natomiast druga strefa chroni wnętrze pojazdu i po jej naruszeniu alarm się włącza.Każda ze stref posiada osobną regulację czułości, tak że można je wyregulować wg. własnych potrzeb.Nie musisz wstwiać wtedy ultradźwięków z ich wystającymi elementami.A wsztrząsówkę jeżeli chcesz to i tak możesz sobie zamontować.Koszt samej wstrząsówki jest niewielki.
 • Poziom 11  
  Ok, możesz polecić jakiś dobry "model" tego czujnika? - czy te czujniki maja jakies przeciwskazania odnośnie montażu, jakieś zakłócenia od elektryki ? (mam akurat możliwość zamontowania pośrodku kabiny w podstawie "pdłokietnika" między przednimi fotelami, czyli chyba dobrze)
 • Poziom 11  
  tak apropo jak juz jesteśmy przy temacie - zastanawiam się gdzie go zamontować (czujnik mikrofali) czy "w podłodze" koło lewarka zmiany biegu, czy w podsyfitówce - teoretycznie był by lepszy efekt bo czujnik "zaglądał" by przez szyby na kucającego matoła próbującego popsóć zamek - jak mi w piątek 13 - mam nadzieje że dureń teraz zauważy że w miejscu zamków są teraz zaślepki !!! - musiałem się wyżalić
 • Poziom 27  
  Ja osobiście montuję czujniki mikrofalowe AMD-8. Co do iejsca montażu to rzeczywiście najlepiej jest montować go w centralnej części pojazdu.Dobrze jest aby występował z dala od centralki alarmowej i grubszych wiązek przewodów, mogą występować zakłócenia pola i samowzbudzanie.Tak że przy podłokietniku będzie dobrze.Potem tylko trzeba wyregulować pole wewnętrzne i zewnętrzne.A co do podsufitki to nie próbowałem.Natomiast dobrze ustawiony reagował na kucającego gościa kombinującego przy zamku.
 • Poziom 11  
  Jak mówiłem tak też zrobiłem. zamontowałem czujnik w podsufitówce ( obok lampki) efekt: działa jak na razie extra wykrywa intruza (nawet 13 letnie dziecko) przechodzącego pod drzwiami na kolanach. małe ale - reauguje na kundle (psy) , ale wczoraj zaobserwowałem że jeden nauczył juz sie nawet omijać - jak nie wiele trzeba.

  i pytanie jeszcze - czujnik jest dwu strefowy, czy pierwszą strefę (tzw wewnętrzną) też można wyprowadzić "za auto" tak by np. naruszenie 1 strefy powodowało zapalenie lamki wew. a naruszenie drugiej prealarm. - wiem że najlepiej spróbować - ale lenistwo się udziela. może ktoś już próbował. (MIKROWAVE SENSOR ADM-8 ) może ma ktoś polska instrukcję; (posiadam rosysjską) chętnie dowiedział bym się co mogę pozmieniać przestawiając zworki.
 • Poziom 27  
  Jest możliwość wyprowadzenia wewnętrznej strefy na zewnątrz.Miałem taką sytuację gdy umieściłem czujkę zbyt blisko jednej strony auta.Podejście włączało wtedy od razu alarm.Raz nawt udało mi się tak ją ustawić że czterokrotne następujące po sobie uruchamianie prealarmu wywoływało alarm.Co do opisu położenia zworek to na spodzie czujki powinien być naklejony opis angielski.
 • Poziom 12  
  Ja używam od 3 lat alarmu ster AS1 i jak do tej pory nie włanczał się na "liście" i deszcz.
 • Poziom 11  
  i stało się... w nocy padał deszcz - prealarm zwariował!!

  czujka mikrofalowa (dwustrfowa adm-8) reagowała chyba na cieknący po szybie deszcz - czy to mozliwe?. i pytanie czy mikrofale przechodzą przez blache? bo czujke mam w podsufitówce i teraz nie wiem czy to może przez dach nie przebija... chyba bedę ją musiał sprowadzić do parteru...
 • Poziom 11  
  Jesteś pewny że to przez mikrofale ?
 • Poziom 11  
  tak, tylko ona wzbudza prealarm (podłączona jest tylko jedna strefa gdyż środka "pilnuje" czujka ultradźwiękowa+wstrząsowa) a pytanie jeszcze na czujce jest dioda która po wzbudzeniu stref świeci odpowiednim kolorem czerwonym lub zielonym. moze na odwrót podłączyłem gdyz posiadam rosyjską instrukcje i jej niepanimaju. u mnie zewnetrza to kolor zielony...
 • Poziom 22  
  Heh, no cóż, mikrofala z zasięgiem wyprowadzonym poza obrys auta reaguje niestety na takie przyjemności jak deszcz czy śnieg i niewiele zdziałasz w tej materii.
  Mikrofale nie przenikają przez metale.
  W twoim przypadku nie ma znaczenia na jaki kolor świeci dioda, skoro deszcz uruchamia prealarm to znaczy, że dobrze podłączyłeś.
  pozdro
 • Poziom 11  
  Hm, w przypadku mojej centalki po trzykrotnym wzbudzeniu strefy zewnetrznej jest ona "odłaczona", poza tym przy strefie zewnetrznej jest tylko "pikniecie" syreny.

 • Poziom 14  
  własnie wczoraj montowałem magicar 440 + microwave + udar + ultradźwięki ... wszystko śmiga prawidłowo. Moim zdaniem lepsza jest mikrofala (wsumie stosuje się ją raczej w kabrioletach ale....) Mi sie tam podoba :-)