Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepsze? 2 stref. czujnik uderzeniowy czy mikrofalowy?

mariusx 15 Sie 2004 12:13 3805 13
  • #1 15 Sie 2004 12:13
    mariusx
    Poziom 10  

Jak w temacie, który z czujników jest "lepszy" w działaniu i odstraszaniu "zaglądaczy"?
    Proszę również o polecenie jakiegoś sprawdzonego modelu (stabilna praca bez zbędnych alarmów wywołanych "opadającymi liściami", oraz mozliwość dokładnej regulacji.

Czujnik ma pracować z alarmem MAGICAR 440

Czy ma sens montowac centralke w dodatkowo zamykanym "pudełku" silnie mocowanym do auta, oraz zamiana wszystkich przewodów na czarne ?

0 13
  • #2 15 Sie 2004 22:14
    kzaw
    Poziom 27  

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłyby mikrofale dwustrefowe.Jedna strefa obejmuje zewnętrzną część pojazdu, nawet do odległości ok 1,5m.Podpinasz ją pod prealarm i jak ktoś podchodzi alarm ostrzegawczo pika, natomiast druga strefa chroni wnętrze pojazdu i po jej naruszeniu alarm się włącza.Każda ze stref posiada osobną regulację czułości, tak że można je wyregulować wg. własnych potrzeb.Nie musisz wstwiać wtedy ultradźwięków z ich wystającymi elementami.A wsztrząsówkę jeżeli chcesz to i tak możesz sobie zamontować.Koszt samej wstrząsówki jest niewielki.

0
  • #3 15 Sie 2004 22:46
    mariusx
    Poziom 10  

Ok, możesz polecić jakiś dobry "model" tego czujnika? - czy te czujniki maja jakies przeciwskazania odnośnie montażu, jakieś zakłócenia od elektryki ? (mam akurat możliwość zamontowania pośrodku kabiny w podstawie "pdłokietnika" między przednimi fotelami, czyli chyba dobrze)

0
  • #4 16 Sie 2004 10:09
    staspolo
    Poziom 11  

tak apropo jak juz jesteśmy przy temacie - zastanawiam się gdzie go zamontować (czujnik mikrofali) czy "w podłodze" koło lewarka zmiany biegu, czy w podsyfitówce - teoretycznie był by lepszy efekt bo czujnik "zaglądał" by przez szyby na kucającego matoła próbującego popsóć zamek - jak mi w piątek 13 - mam nadzieje że dureń teraz zauważy że w miejscu zamków są teraz zaślepki !!! - musiałem się wyżalić

0
  • #5 16 Sie 2004 22:50
    kzaw
    Poziom 27  

Ja osobiście montuję czujniki mikrofalowe AMD-8. Co do iejsca montażu to rzeczywiście najlepiej jest montować go w centralnej części pojazdu.Dobrze jest aby występował z dala od centralki alarmowej i grubszych wiązek przewodów, mogą występować zakłócenia pola i samowzbudzanie.Tak że przy podłokietniku będzie dobrze.Potem tylko trzeba wyregulować pole wewnętrzne i zewnętrzne.A co do podsufitki to nie próbowałem.Natomiast dobrze ustawiony reagował na kucającego gościa kombinującego przy zamku.

0
  • #6 18 Sie 2004 07:41
    staspolo
    Poziom 11  

Jak mówiłem tak też zrobiłem. zamontowałem czujnik w podsufitówce ( obok lampki) efekt: działa jak na razie extra wykrywa intruza (nawet 13 letnie dziecko) przechodzącego pod drzwiami na kolanach. małe ale - reauguje na kundle (psy) , ale wczoraj zaobserwowałem że jeden nauczył juz sie nawet omijać - jak nie wiele trzeba.

i pytanie jeszcze - czujnik jest dwu strefowy, czy pierwszą strefę (tzw wewnętrzną) też można wyprowadzić "za auto" tak by np. naruszenie 1 strefy powodowało zapalenie lamki wew. a naruszenie drugiej prealarm. - wiem że najlepiej spróbować - ale lenistwo się udziela. może ktoś już próbował. (MIKROWAVE SENSOR ADM-8 ) może ma ktoś polska instrukcję; (posiadam rosysjską) chętnie dowiedział bym się co mogę pozmieniać przestawiając zworki.

0
  • #7 18 Sie 2004 20:56
    kzaw
    Poziom 27  

Jest możliwość wyprowadzenia wewnętrznej strefy na zewnątrz.Miałem taką sytuację gdy umieściłem czujkę zbyt blisko jednej strony auta.Podejście włączało wtedy od razu alarm.Raz nawt udało mi się tak ją ustawić że czterokrotne następujące po sobie uruchamianie prealarmu wywoływało alarm.Co do opisu położenia zworek to na spodzie czujki powinien być naklejony opis angielski.

0
  • #8 20 Sie 2004 17:33
    donau
    Poziom 11  

Ja używam od 3 lat alarmu ster AS1 i jak do tej pory nie włanczał się na "liście" i deszcz.

0
  • #9 25 Sie 2004 10:06
    staspolo
    Poziom 11  

i stało się... w nocy padał deszcz - prealarm zwariował!!

czujka mikrofalowa (dwustrfowa adm-8) reagowała chyba na cieknący po szybie deszcz - czy to mozliwe?. i pytanie czy mikrofale przechodzą przez blache? bo czujke mam w podsufitówce i teraz nie wiem czy to może przez dach nie przebija... chyba bedę ją musiał sprowadzić do parteru...

0
  • #10 25 Sie 2004 10:48
    mariusx
    Poziom 10  

Jesteś pewny że to przez mikrofale ?

0
  • #11 25 Sie 2004 11:55
    staspolo
    Poziom 11  

tak, tylko ona wzbudza prealarm (podłączona jest tylko jedna strefa gdyż środka "pilnuje" czujka ultradźwiękowa+wstrząsowa) a pytanie jeszcze na czujce jest dioda która po wzbudzeniu stref świeci odpowiednim kolorem czerwonym lub zielonym. moze na odwrót podłączyłem gdyz posiadam rosyjską instrukcje i jej niepanimaju. u mnie zewnetrza to kolor zielony...

0
  • #12 25 Sie 2004 21:27
    jacq
    Poziom 22  

Heh, no cóż, mikrofala z zasięgiem wyprowadzonym poza obrys auta reaguje niestety na takie przyjemności jak deszcz czy śnieg i niewiele zdziałasz w tej materii.
    Mikrofale nie przenikają przez metale.
    W twoim przypadku nie ma znaczenia na jaki kolor świeci dioda, skoro deszcz uruchamia prealarm to znaczy, że dobrze podłączyłeś.
    pozdro

0
  • #13 26 Sie 2004 15:22
    mariusx
    Poziom 10  

Hm, w przypadku mojej centalki po trzykrotnym wzbudzeniu strefy zewnetrznej jest ona "odłaczona", poza tym przy strefie zewnetrznej jest tylko "pikniecie" syreny.

0
  • #14 06 Lut 2005 13:33
    krisos

Poziom 13  

własnie wczoraj montowałem magicar 440 + microwave + udar + ultradźwięki ... wszystko śmiga prawidłowo. Moim zdaniem lepsza jest mikrofala (wsumie stosuje się ją raczej w kabrioletach ale....) Mi sie tam podoba :-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo