Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z podłączeniem komputera z telewizorem

kiwus83 14 Apr 2010 16:14 4004 5
    kiwus83
    Level 9  
    Witam,
    potrzebuje pomocy w związku z tym, że dostałem duży telewizor dla siebie bo dvd na nim działa a gdy się chce podłączyć antenę (siatkówkę) to nie ma reakcji nie wiem coś zepsute chyba... Chciałbym podłączyć ten telewizor pod komputer, posiadam kartę graficzną radeon 9550 która ma dziurę na kabel s-video (nie wiem czy wejście czy wyjście nie znam się :( ), a posiadam właśnie kabel taki z dwoma końcówkami po obu stronach s-video
    i jeszcze taką przejściówkę z której z jednej strony są chincze (żółty, czerwony, biały a także s-video) a z drugiej jest eurozłącze
    Problem z podłączeniem komputera z telewizorem Problem z podłączeniem komputera z telewizorem Problem z podłączeniem komputera z telewizorem.
    Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli bym jedną stronę kabla podpiął do tej przejściówki z chinczów na eurozłącze i podłączył eurozłączem do telewizora a z drugiej strony s-video do grafiki to działał by mi obraz z komputera na telewizorze?? Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmów na tym tv z komputera a szkoda mi kasy wydawać na dodatkowe kable gdy może by coś z tych kabli stworzył?? NO w skrócie to kabel wyglądał by tak jak na ostatnim zdjeciu
    narkoholik
    Level 30  
    Ten model karty ma Wyjście S-video wbudowane. powinno działać .wejścia (na karte) nie obsługuje Max rozdzielczośc dla tv 1024x768. Pod warunkiem że złącze euro ma obsługę s-video - ale jezeli dvd działa przes s-video to ok.
    kiwus83
    Level 9  
    dvd chodziło mi na innych kablach tzn chinchach podpiętych do tej przejściówki na eurozłącze i do telewizora a z drugiej strony chinchami do dvd. Wiec nie wiem... I przyznam się szczerze że nie zrozumiałem dużo z Twojej wypowiedzi:( Nie kumaty jestem chyba ... Spróbuj to jakoś rozwinąć czy będzie działać czy nie jakiś problem pojawi się ?? Chodzi Ci o to ze na telewizorze będzie rozdzielczość 768x1024 się tylko wyświetlać??

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

I tak przy grafice mam wejście trochę inne bo ma więcej dziurek niż na tym kablu
    kabel jednak wchodzi normalnie do komputera ale nie wiem czy to robi różnice jakąś?? a i co jeszcze podłączyłem przejściówkę euro do kabla s-video i podłączyłem eurozłączem do TV i nie wiem bo jak daje na pulpicie komputera własciwości i daje wykryj dodatkowy pulpit to nic mi nie wykrywa:( Mógł by mi ktoś pomóc?? a na tej przejściówce mam suwak "INPUT" i OUTPUT" na które powinno być przełączone?? I dodatkowe pytanie z tyłu TV mam 2 x eurozłącza pod jednym pisze AV2 a pod drugim EURO AVna którym powinno być wpięte euro złącze?? ma to różnice??
    narkoholik
    Level 30  
    Wyjście z twojej karty s-video służy właśnie do tego co chcesz zrobić. Podłącz i ustaw sobie we właściościach ekranu monitor+tv. Max. rozdz. dla twojej karty bez względu na model TV to 1024x768 natomiast jest możliwość że dla pewnych modeli będziesz musiał zmniejszyć rozdzielczość lub obniżyć częstotliwośc jeżeli zauważysz problemy lub migotanie TV.

Jedno Euro może nie obsługiwać s-video zacznij od euro1 dla pewności.

Nie dodawaj pulpitu tylko ekran/wyświetlacz. Nie znam sterowników ATI (Catalyst ? ) ale możesz zrobić to z windowsa (właściwości ekranu).

Dodano po 7 [minuty]:

Napisałeś że dvd chodziło na chinchach - żaden problem bo gdyby TV nie obsługiwało s-video to mógłbyś użyć przejściówki s-video na chinchce ( w s-video są po prostu dodane chyba 2 dodatkowe parametry poprawiające obraz)
    Ale nie zawracaj sobie głowy dodatkowymi problemami :)
    Na wył. komputerze podłąćz kabel pod s-video do karty i do euro 1, włąćz tv, włącz komputer. jeśli Komputer nie wykryje złącza TV ustaw we właściwościach obrazu lub odpal kreatora wyświetlania.
    Input IN to wejście ale ja nigdy nie wiem czy dla kabli czy dla TV :) spróbuj albo ktoś pewien tego niech doradzi.
    kiwus83
    Level 9  
    Dobra panowie użyłem swojego mózgu i wyszukiwarki i trochę pokombinowałem i tak teraz na TV jest ekran ale czarno biały. Wiem tak prawda teraz pewnie połowa z was załamie ręce i powie co za matoł następny nie może sobie poradzić ale tak jest. A wiec do komputerka podchodzi s-video który potem łączy się z s-video na przejściówce która zamienia się na eurozłącze i podłączona jest do "EURO AV"(jedno z eurozłączy a mam dwa). I ekran jest ale tak jak pisałem wyżej czarno biały niestety. Rozmawiałem z byłym właścicielem tego telewizora i mówi ze on też miał takie problemy z kolorami ale wystarczyło coś pokombinować i on mówił ze wystarczy jakoś przełączyć na drugie eurozłącze i ze kolory powinny być ale jak przełączę na drugie eurozłącze to już wogóle obrazu nie ma tak i na programie "AV 1" jak i na "AV 2". Czytałem gdzieś ze wystarczy kondensator zlutować do zestyków w eurozłączu 15 z 21 wiecie coś o tym??