Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG 875/D stuki i reset przy obr. w prawo

14 Kwi 2010 16:54 2576 6
 • Specjalista - oświetlenie sceniczne
  Gdy kręci w lewo wszystko jest. Gdy zacznie w prawo co jakiś czas słychać puknięcie/stuknięcie. W skrajnym przypadku silnik natychmiast się zatrzymuje, przygasają symbole na wyświetlaczu.
  Nie wiem czy ma to jakiś związek, czy ten typ tak ma ale podświetlanie przycisków lubi sobie od czasu do czasu bez reguły mignąć.

  Sczotki silnika wydają się być ok- wystają na 2-3cm. Bez paska stuków nie ma, przy ręcznym obracaniu też. Nie idzie zlokalizować co ten dzwięk wydaje.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Specjalista AGD
  Sprawdż jednak ten silnik dokładnie.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Specjalista - oświetlenie sceniczne
  Przeszlifowałem kant szczotek i komutator, bez efektu. Pomogło dopiero wyjęcie połowy wsadu.
  Wydaje się że dźwięk dochodzi z paska, silnik ma "czkawke". Zaraz zaglądne do prądniczki.

  Zastanawia mnie jeszcze czy nie ma nic w bębnie lub jego łożysku. Przy zdjętym pasku nie wyczuwam jakiś oporów, ale jak by coś delikatnie goniło- chyba że to efekt z tych plastikowych garbów.
 • Specjalista AGD
  Może pękł krzyżak bębna, łożyska się mogły wysypać.
 • Poziom 28  
  Stuki mogą pochodzić z: luźna grzałka , jak nadmieniał wiesiekba z łożysk i krzyżaka, luz na kole pasowym bębna. Natomiast problem z obrotami prawo -lewo może być związany ze zgrzanym stykiem przekaźnika na module. Są tam dwa przekaźniki które zmieniają kierunek pracy silnika.
 • Specjalista - oświetlenie sceniczne
  Problem na pewno nie występuje przy wirowaniu. Właśnie to że działo się to na jednym kierunku sugerowało by styk przekaźnika, teraz dzieje się już w obydwu kierunkach (jednak dalej ze wskazaniem na prawą strone)

  Łożyska wymienione. Trzy przekaźniki wymienione, wiem jedynie tyle że za duzym mostkiem, gdy silnik stuknie napięcie skacze z 24 do 40-50V, na tacho nie widać takich skoków (aczkolwiek miernik może być zawolny

  Jest szansa na schemat CPU?. Zastanawia mnie ta dyskoteka na przednim panelu. Klawisze pomrygują, a jak silnik stuknie to i na LCD wyskoczy krzaczek. Choć bardziej bym to uznał za błąd konstrukcyjny- długa nie ekranowana tasiemka...

  ----------EDIT
  Zdaje się że temat będe samemu kontynuował.
  Z dzisiejszych prac:
  Problem dyskoteki na panelu rozwiązany. W tasiemce idzie +5V, dwie masy, i dwie line sygnałowe. Brak jakiegokolwiek elektrolita na zasilaniu.
  Dwie masy dają ładną pętle, przy CPU trzeba jedną trzeba odłączyć i zmostkować w panelu.

  Problemem zdaje się być tylko rozruch silnika i jego praca na minimalnych obrotach. Zastanawiam sie czy nie wina paska, aktualna teoria to jego ślizganie, a raczej przeskakiwanie. Jest to realne?
  Jutro eksperyment z napinaczem od rozrządu :)
 • Poziom 13  
  Wg mnie silnik - nie pierwszy Whirlpool i nie ostatni :].
  Niektóre sekcje na komutatorze są wywalone stąd też przeskok szczotek i zaniki zasilania na elektronice. W większości przypadków pomagała tylko wymiana silnika ale i tak nie na długo bo po jakimś czasie normalnego działa 2-3 miesięcy pralka miała problem z wirowaniem - raz wiruje a innym razem nie wiruje. Szkoda pakować się w koszta - sugeruję zakup innej pralki.