Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP P1005 "Błąd mechanizmu skanowania"

14 Kwi 2010 18:28 2289 7
 • Spec od drukarek
  Jedyne co mi przychodzi na myśl to problem z laserem. W jakich okolicznościach pojawił się problem? Było jakieś przepięcie na sieci?
 • Poziom 17  
  Witam ponownie. Nigdy jeszcze nie zabierałem się za drukarkę ale jest to mój sprzęt więc mogę poeksperymentować. Przy okazji poznałem zasadę pracy. Zlokalizowałem moduł lasera wyczyściłem kształtkę z pleksi przez którą promień lasera omiata bęben i nic. Nawiasem mówiąc nie był zakurzony bo jest to sprzęt nie taki stary i mało eksploatowany. Wyczytałem że jak czyszczenie nie pomoże to uszkodzony jest właśnie moduł i wymiana jego nie wchodzi w rachubę. Zrobiłem jeszcze taką próbę że wymontowałem górną pokrywę modułu żeby widzieć co się dzieje w chwili włączenia i polecenia wydruku. Po włączeniu i poleceniu wydruku chwilę zakręci silniczek krokowy z lusterkiem. Nie widać promienia lasera (uruchamiałem w ciemności). Nie wiem czy moje rozumowanie jest słuszne odnośnie pojawienia się tego promienia. Proszę kolegów znających się na sprawie o wypowiedz.
 • Moderator
  Nie napisałeś jak wygląda wydruk i co spowodowało, że analizujesz pracę drukarki.
 • Poziom 21  
  Zobacz na uniwersalnym sterowniku: LINK

  A jeżeli nic to najprawdopodobniej masz uszkodzony laser scaner.
 • Poziom 17  
  Temat udało mi się trochę posunąć do przodu.
  Mianowicie faktycznie sterowniki musiały mieć jakiś wpływ na dziwne zachowanie. Po zainstalowaniu drukarki na innym systemie (vista) w użyciu steorowników pod ten system ze strony producenta drukarka odblowkowała się. Jednak nie do końca, dioda świeci się na zielono i nie sygnalizuje żadnych błędów a drukarka przystępuje normalnie do drukowania... jednak wychodzą czyste kartki. Wykluczyłem sprawę tonera, bębna pożyczając od kolegi z takiej samej drukarki zachowanie było takie samo. Może macie jakieś pomysły co zrobić z tym fantem dalej?