Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP P1005 "Błąd mechanizmu skanowania"

szon 14 Kwi 2010 18:28 2109 7
  • #1 14 Kwi 2010 18:28
    szon
    Poziom 17  

Witam, mam drukarkę jak w tytule i jest z nią taki oto problem, przy próbie wydruku pojawia się komunikat "Błąd mechanizmu skanowania" i pali się czerwona lampka.
    Proszę o sugestie.

Moderowany przez rys57:

Tytuł poprawiłem. Proszę czytać Regulamin. P.11.

• #2 14 Kwi 2010 20:50
    endriuf
    Spec od drukarek

Jedyne co mi przychodzi na myśl to problem z laserem. W jakich okolicznościach pojawił się problem? Było jakieś przepięcie na sieci?

• #3 15 Kwi 2010 15:36
    szon
    Poziom 17  

Przepięcie raczej nie wchodzi w rachubę, mieszkam w bloku, i jeżeli by coś takiego miało miejsce to jeszcze mogło by się coś zrąbać, sprzęt poprostu pewnego dnia nie odpalił.

• #4 30 Kwi 2010 21:35
    szon
    Poziom 17  

Witam ponownie. Nigdy jeszcze nie zabierałem się za drukarkę ale jest to mój sprzęt więc mogę poeksperymentować. Przy okazji poznałem zasadę pracy. Zlokalizowałem moduł lasera wyczyściłem kształtkę z pleksi przez którą promień lasera omiata bęben i nic. Nawiasem mówiąc nie był zakurzony bo jest to sprzęt nie taki stary i mało eksploatowany. Wyczytałem że jak czyszczenie nie pomoże to uszkodzony jest właśnie moduł i wymiana jego nie wchodzi w rachubę. Zrobiłem jeszcze taką próbę że wymontowałem górną pokrywę modułu żeby widzieć co się dzieje w chwili włączenia i polecenia wydruku. Po włączeniu i poleceniu wydruku chwilę zakręci silniczek krokowy z lusterkiem. Nie widać promienia lasera (uruchamiałem w ciemności). Nie wiem czy moje rozumowanie jest słuszne odnośnie pojawienia się tego promienia. Proszę kolegów znających się na sprawie o wypowiedz.

• #5 30 Kwi 2010 21:44
    rys57
    Moderator

Nie napisałeś jak wygląda wydruk i co spowodowało, że analizujesz pracę drukarki.

• #7 01 Maj 2010 19:14
    pitbaw
    Poziom 21  

Zobacz na uniwersalnym sterowniku: LINK

A jeżeli nic to najprawdopodobniej masz uszkodzony laser scaner.

• #8 01 Lip 2010 11:21
    szon
    Poziom 17  

Temat udało mi się trochę posunąć do przodu.
    Mianowicie faktycznie sterowniki musiały mieć jakiś wpływ na dziwne zachowanie. Po zainstalowaniu drukarki na innym systemie (vista) w użyciu steorowników pod ten system ze strony producenta drukarka odblowkowała się. Jednak nie do końca, dioda świeci się na zielono i nie sygnalizuje żadnych błędów a drukarka przystępuje normalnie do drukowania... jednak wychodzą czyste kartki. Wykluczyłem sprawę tonera, bębna pożyczając od kolegi z takiej samej drukarki zachowanie było takie samo. Może macie jakieś pomysły co zrobić z tym fantem dalej?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME