Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PCP4510B623 pierze ale nie wiruje

piernik8532 14 Kwi 2010 18:51 10534 14
  • #1 14 Kwi 2010 18:51
    piernik8532
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie. Posiadam model pralki Amica PCP4510B623 od dłuższego czasu pralka nie wiruje po praniu ani na specjalnym ustawieniu tylko do wirowania. Co ciekawe, usterka na początku występowała sporadycznie, pralka raz wirowała raz nie. Zauważyłem też jakby dokładnie nie płukała - na ciemnej odzieży zostają jakby jasne zacieki. Na wyświetlaczu nie pojawiały się i nie pojawiają żadne komunikaty o błędach. Na wyświetlaczu proces przebiega normalnie natomiast pralka nie wiruje - bęben kręci się wolno jakby nie wchodził na obroty, przy czym zjawisko to występuje niezależnie na jakie obroty ustawiam wirowanie - 500/600/700/800/900/1000. Będę wdzięczny za każda wskazówkę. Pozdrawiam.

0 14
  • #2 14 Kwi 2010 21:47
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

Może być to problem z słabą wydajnością pompki.Lub zapchany odpływ.Sprawdź tez stan paska.Jeśli będzie w kolorze żółtym to go wymień.Były problemy z tymi paskami.I chodź może się wydawać się dobry to milimalnie się ślizgały i pralka źle odczytuje obroty i wydaje jej się ze pranie źle się układa i nie wchodzi na obroty.Do sprawdzenia są też szczotki.Nie może za bardzo na nich iskrzyć.Częsta przypadłość tych pralek to korozja szczotko trzymaczy co powodowało zawieszanie się szczotek.Nie pisałeś tylko czy pralka wiruje na pusto?Jeśli wiruje na pusto a pod obciążeniem nie to właśnie częsty przypadek przy problemie z paskiem.

0
  • #3 14 Kwi 2010 22:04
    bolczyk13
    Poziom 18  

Do sprawdzenia układ hydrostatu czy jest drożny /kubek hydrostatu oraz wężyk/.
    Jeżeli jest w nim brud hydrostat nie będzie przełączał styków i będzie brak wirowania.

0
  • #4 15 Kwi 2010 07:35
    piernik8532
    Poziom 9  

elekromechaniktom napisał:
    Może być to problem z słabą wydajnością pompki.Lub zapchany odpływ.Sprawdź tez stan paska.Jeśli będzie w kolorze żółtym to go wymień.Były problemy z tymi paskami.I chodź może się wydawać się dobry to milimalnie się ślizgały i pralka źle odczytuje obroty i wydaje jej się ze pranie źle się układa i nie wchodzi na obroty.Do sprawdzenia są też szczotki.Nie może za bardzo na nich iskrzyć.Częsta przypadłość tych pralek to korozja szczotko trzymaczy co powodowało zawieszanie się szczotek.Nie pisałeś tylko czy pralka wiruje na pusto?Jeśli wiruje na pusto a pod obciążeniem nie to właśnie częsty przypadek przy problemie z paskiem.

Fakt, że szczotki nieznacznie iskrzą, na pusto niestety również nie wiruje.

1
  • #5 15 Kwi 2010 08:36
    Trull
    Poziom 28  

A pralka usuwa wodę ze zbiornika?

0
  • #6 15 Kwi 2010 15:28
    piernik8532
    Poziom 9  

Trull napisał:
    A pralka usuwa wodę ze zbiornika?

No właśnie usuwa.

Dodano po 5 [minuty]:

bolczyk13 napisał:
    Jeżeli jest w nim brud hydrostat nie będzie przełączał styków i będzie brak wirowania.

Podpowiedzcie gdzie szukać tego hydrostatu, może ktoś może mi podesłać jakiś schemacik lub serwisówkę. Pozdrawiam

1
  • #7 15 Kwi 2010 18:50
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

W amice raczej kubek hydrostatu się nie brudzi.Jak zdejmiesz dolną pokrywę to na dole od przodu jest taka gruba czarna rura która przechodzi w cienki węzyk idący do góry do hydrostatu właśnie.ale możesz zdjąć górną pokrywę.Odszukać z prawej strony hydrostat zdjąć z niego ten cienki wężyk i włączyć samo wirowanie.Jeśli wtedy będzie wirować to wskazywało by na zapchany ten kubek(na drugim końcu wężyka) na dole.Ale jak mówię w amice to się nie zdarza.Raczej to będzie wina programatora.Ale przypominam o pasku!

0
  • #8 15 Kwi 2010 19:22
    ROBSON33
    Moderator AGD

W amice raczej kubek hydrostatu się nie brudzi.

To raczej chyba masz mało do czynienia z tymi sprzętami .
    Ja nie mam tygodnia żeby nie trafić na chociaż jeden do oczyszczenia .
    Pozdrawiam.

0
  • #9 15 Kwi 2010 20:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Tam silnik jest do wymiany i nic więcej.
    Koszt jakieś pięścet zeta. Z robotą oczywiście.
    Sam silnik jest taniutki, bo tylko cyrka 350PLN.

0
  • #10 15 Kwi 2010 20:18
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

ROBSON33 napisał:
    W amice raczej kubek hydrostatu się nie brudzi.

To raczej chyba masz mało do czynienia z tymi sprzętami .
    Ja nie mam tygodnia żeby nie trafić na chociaż jeden do oczyszczenia .
    Pozdrawiam.

No nie wiem czy 3-4 pralki dziennie to mało.:D No chyba że w starych złomach tak masz.ja robię najczęściej na gwarancji lub mam nie starsze niż 5 lat i jeszcze nigdy się nie spotkałem z zabrudzeniem kubka hydrostatu w amice.A przynajmniej nie tak by to wpływało na pracę pralki.

0
  • #11 15 Kwi 2010 20:27
    skryn
    Admin grupy AGD

i jeszcze nigdy się nie spotkałem z zabrudzeniem kubka hydrostatu w amice.A przynajmniej nie tak by to wpływało na pracę pralki.

Widocznie za mało tych pralek przerabiałeś... :wink:
    Fakt, rzadkość w Amice, ale jednak zapchane komory powietrzne hydrostatu się w Amikach zdarzają. Nawet na gwarancji! :D

Ale za to, to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7962994#7962994
    na pęczki... :D

0
  • #12 15 Kwi 2010 20:46
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

A nie bierzesz kolego po uwagę że na Twoim terenie możesz mieć inna wodę.Ja naprawiam pralki już od 22 lat i stwierdzam to co mam na swoim terenie.A teren mam do 90 km od miejsca zamieszkania więc mam co robić.Po prostu masz u siebie może inną wodę lub ludzie mają inne upodobania co do proszków itp.A wiem że w różnych rejonach polski nawet inne marki pralek mają powodzenie.Tak że nie ma co się sprzeczać.Z resztą nie powiedziałem ze w amice się nie zapycha hydrostat tylko że RACZEJ! więc dopuszczam taką możliwość.

0
  • #13 15 Kwi 2010 23:43
    skryn
    Admin grupy AGD

A nie bierzesz kolego po uwagę że na Twoim terenie możesz mieć inna wodę.Ja naprawiam pralki już od 22 lat i stwierdzam to co mam na swoim terenie.A teren mam do 90 km od miejsca zamieszkania więc mam co robić.Po prostu masz u siebie może inną wodę lub ludzie mają inne upodobania co do proszków itp.A wiem że w różnych rejonach polski nawet inne marki pralek mają powodzenie.Tak że nie ma co się sprzeczać.Z resztą nie powiedziałem ze w amice się nie zapycha hydrostat tylko że RACZEJ! więc dopuszczam taką możliwość.

Taaaa... twarda/miękka woda zamienia się w kisiel...
    Ciekawostka?
    A może stara woda to była, albo inne proszki... :D
    Syf jeden jest, nieważne jaka woda, ważne, żeby prać w proszkach dedykowanych dla Unii Europejskiej. I tylko w takich, dedykowanych dla tych lepszych Państw.
    Może jeszcze pewien środek do odkamieniania grzałek w to zamieszasz? Nazwę środka pominę. Wystarczy ogłupiających reklam.
    Bez komentarza.

0
  • #14 16 Kwi 2010 15:59
    piernik8532
    Poziom 9  

bolczyk13 napisał:

Witam! Zawalczyłem wczoraj wieczorem z hydrostatem, tzn. odłączyłem wężyk wlączyłem wirowanie niestety bez skutku. Natomiast w kubku było niewiele brudu. Po jego usunięciu miałem wrażenie, że mimo, że pralka nie wchodzi na obroty to wiruje nieco szybciej.Pasek w porządku. Dzisiaj sprawdzę jeszcze szczotki. Pozdrawiam.

0
  • #15 26 Sty 2013 13:55
    robig77
    Poziom 9  

Kolego piernik8532,
    czy problem z pralka został wyjaśniony / naprawiony ? Jak ?

1