Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo 1.4 98 - wymiana kontrolek w desce rozdzielczej

hanka54 14 Kwi 2010 18:58 6304 3
  • #1 14 Kwi 2010 18:58
    hanka54
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam Berlingo 1.4 benzyna z 1998r. Zauważyłem ostatnio że nie świecą mi się niektóre kontrolki (na dole,przy zegarach) na desce rozdzielczej.
    W związku z tym mam pytania:

1) w jaki sposób i czy samemu można odkręcic deske rodzielczą?
    2) czy wymienic komplet i jakie to kontrolki ( ile W )?

Czekam na podpowiedzi i z góry dziękuję!

0 3
  • #2 14 Kwi 2010 19:56
    MLQDY
    Poziom 15  

Tak da rade samemu bez problemu zwalic licznik. Jest przykrecony na torxy nr 20.
    Zarówki to 1,2 Watt oznaczenie T5 całoszklane, dostepne bezproblemu w dobrych sklepach czy hurtowniach motoryzacyjnych

W skrócie to musisz rozkrecic plastiki te wokół kierownicy.
    Zdemontowac kratki nadmuchu na srodku.
    Odkrec srubki co sie pojawia pod kratkami, za plastikami od kierownicy tez bedziesz mial srubki to tez je odkrec, wyjmij radio badz zaslepke i tam tez beda srubki:)
    Jak juz wszystkie poodkrecasz to sciagasz cazły element i masz juz dojscie do licznika, ktory takze musisz odkrecic:)
    Bedziesz mial tam kostki powpinane elektryczne, linki predkosciomierza na szczeście nie ma
    :D

Wyjmij licznik pozmieniaj zaroweczki i złoż w odwrotnej kolejności. Jak bedziesz robił to pierwszy raz to powinno zajac Ci to nie wiecej jak 40 min pracy.

Dodam od siebie bys wymianił zarowke kontrolki swiateł mijania, bo nawet jesli jeszcze działa to po złozeniu licznika szybko przestanie.

Oczywiscie opis jest do wersji mk1 gdzie licznik jest na zarówkach a nie na ledach

0
  • #3 14 Kwi 2010 20:55
    hanka54
    Poziom 8  

Ok. Dzięki, spróbuje jak będę miał trochę wolnego. Dodam że m.in. nie świeci mi kontrolka od świateł mijania! :) Wersja jest ok, mk1 na żarówkach.
    Jeszcze raz dziękuję, odpiszę jak się powiedzie.

0
  • #4 14 Kwi 2010 20:59
    MLQDY
    Poziom 15  

No mijania to normalka:D
    Powodzonka zycze.

1