Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini telewizja kablowa tv naziemna + tv sat

radek111 14 Kwi 2010 20:39 2972 9
  • #1 14 Kwi 2010 20:39
    radek111
    Poziom 10  

Witam kolegów.Rozbudowuje instalację w hotelu pracowniczym w zwiazku z czym mam pytanie odnośnie wpięcia 2 tunerów satelitarnych w istniejąca instalacje telewizji naziemnej.W chwili obecnej sytuacja wygląda nastepująco.Antena tv naziemnej jest rozgałęziona rozgałęznikiem RI-8 i wzmocniona wzmacniaczem abonenckim Alcad.Sygnal dochodzi do 8 odzielnych pokoi gdzie w każdym z nich jest telewizor.Chciałbym ,jak wcześniej napisałem,wpiąć w ta instalacje 2 tunery tv SAT.Z dachu mam poprowadzone 2 przewody do których podłącze Antene Satelitarną z podwójnym konwenterem. i doprowadzę sygnał do 2 tunerów satelitarnych na których ustawie 2 kanały obcojęzyczne.Tunery posiadają wyjscia modularne,powiedzmy,że na jednym ustawie modulacje na kanał 20 a na drugim na 24.Kanały tv naziemnej w moim regionie sa powyżej kanału 29.Jakie urządzenia będe musiał zakupić,żeby wpiąć się w istniejąca instalacje tv naziemnej,tak aby w każdym pokoju można było odbierać oprócz tv naziemnej 2 kanały tv satelitarnej,które oczywiście ustawie wedle uznania?

0 9
  • #2 14 Kwi 2010 20:49
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Co z ciebie za instalator!:D
    Jakie wyjścia modularne?!
    Kolego punkt 8.1 regulaminu!

0
  • #3 14 Kwi 2010 20:57
    radek111
    Poziom 10  

Modulator RF Out,nie wiem jak to inaczej nazwać??:( Szczerze powiem,że raczej nazwał bym sie instalatorem amatorem,po prostu trafiła sie instalacja,można troszkę zarobić,to dlaczego miałem w to nie wejść.Jeżeli swoim postem zaniżyłem poziom forum,przepraszam...Ale o pomoc proszę ;)

0
  • #4 14 Kwi 2010 21:37
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Zmień rozgałęźnik na RI-10.

0
  • #5 14 Kwi 2010 21:53
    radek111
    Poziom 10  

Amatorem jestem ,ale czy aż takim...??Co mi da RI-10?Ilośc odbiorników przecież sie nie zmieniła.

0
  • #6 14 Kwi 2010 21:58
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Przepraszam za pomyłkę.
    Musisz zsumować sygnał z dekoderów i anteny naziemnej przed rozgałęźnikiem.

0
  • #7 14 Kwi 2010 22:11
    radek111
    Poziom 10  

No tak,ale czym ten sygnał zsumować?Mozesz mi kolego podac symbol przykładowego rozgałęźnika 3we -1wy?

0
  • #8 15 Kwi 2010 07:26
    irekr
    Moderator

Rozgałęźniki działaj w obie strony i pracują także jako sumatory.
    Jak masz do wpięcia tylko dwa tunery to możesz zastosować je jako elementy instalacji, najzwyczajniej w świecie przelotowo.
    Dobierz tylko dobrze kanały by nie było jaj.. Jak nie znasz zasad doboru kanałów to podaj gdzie jest ten hotel, coś dobierzemy.

0
  • #9 15 Kwi 2010 19:24
    radek111
    Poziom 10  

Dziekuje za informacje,taka samą podali mi dzisiaj w Delcie w Poznaniu,że mam kupic rozgaleznik indukcyjny ich produkcji 1we 3wy i podlaczyc go odrotnie i powinno zadzialac.Antena jest skierowana na Jemiołów,TVP1 z 32k,TVP2 z 29, Polsat 26k,TVP regionalna 50k.

Proszę poprawić pisownię (polskie znaki) stosując się do p.15 regulaminu w postach powyżej także - GKVIDEO

0
  • #10 16 Kwi 2010 20:12
    irekr
    Moderator

Tych zajętych kanałów jest troche, to nie tylko te co podałeś.
    DVB zajmuje kanał 45 a na kanale 44 działa DVB z Alexanderplatz, podobnie jak k.27 i kilka innych...
    Do tego dochodzą sygnały z sąsiednich nadajników..
    Trzeba będzie to przeliczyć...

0