Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modem Huawei E169G-potrzebny kod scalaczka

14 Apr 2010 20:49 2063 5
 • Level 21  
  Trafił mi się uszkodzony modem E169 Huawei (wyłamany wtyk USB).Po podłączeniu jest wykrywany jako modem i jako dysk a dioda miga (szuka sieci).Szkopuł w tym, że pewnie w momencie wyłamania wtyku odleciała malutka część-6 nóżkowy scalaczek obok wtyku.Myślę, ze to jest przyczyną bardzo silnego nagrzewania się modemu.Nie wiem jakie oznaczenie ma ten scalaczek ktory widoczyny jest na zdjęciu https://obrazki.elektroda.pl/91_1266335897.jpg zaczerpnietym z tematu
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1579642.html.Wydaje mi sie, ze oznaczenie tego scalaczka to "DG.." ale nie mam pewności? Układ DG to sa dwa tranzystory npn? w jednej obudowie? ale nie wiem co znaczą te kropki za literami? czy to znaczy, ze to tranzystory "cyfrowe" tzn. z opornikiem? no i nie wiem czy oba sa npn. Może ktoś ma rozebrany modem tego typu? i mógłby ew.podać mi prawidłowe jego oznaczenie? a może i rozpiske koncówek? byłbym bardzo wdzięczny.
 • Level 21  
  Czyżby serwisanci komórek i innych GPRS i CDMA nie spotkali się z takim układzikiem?aż wierzyc mi się nie chce?Myślałem, że to dość popularna kostka bo jak jest w modemach to pewnie i w komórkach równiez wystepuje,pomóżcie prosze,nawet jak jej nie znajde to sklecę "na piechote" z dost.tranzystorów ale nie wiem jakich i tu cały problem.
 • Level 21  
  Dzieki za zainteresowanie ale niestety,nie czytałeś dokładnie mojego postu powyżej.Gdybym wiedział JAKI to jest scalaczek to przecież nie prosił bym o kod.Jedynie przypuszczam na podstawie zdjecia (do którego link) i które nie jest zrobione przeze mnie, że to MOŻE być oznaczone jako "DG.." (słownie: DG i 2 kropki) ale na powyższym zdjęciu mozna to jedynie przypuszczać gdyż firma Huawei często podobnych układzików używa w swoich wyrobach.Nie mam dostepu do jakichś wyrobów f.Huawei chociaż kiedyś widziałem rozebrany inny modem tej firmy i zapamietałem co tam w nim siedziało.Obudowa tego układu jestsadząc po padach, typu SOT 363 czyli 6-nóżkowa.W moim modemie o którym pisze tej części nie ma.
 • Level 11  
  Zobacz sobie na podstawie tego obrazka, ale poszukać elementu musisz sam - ja sie poddałem :|. https://obrazki.elektroda.pl/8301812200_1302426534.html
  Ustaliłem jedynie, że:
  - n.1 to + 5v
  - n.3 i 6 to masa
  - n.4 to D+ USB
  - n.5 to D- USB
  Sprawdź najpierw połączenia (miernikiem), może nie trzeba będzie szukać nowego.
 • Level 21  
  To stary temat i jak dla mnie nieaktualny gdyż to "grzanie" się modemu sugerowało jeszcze inne uszkodzenia, pewnie procesora którego nie udało mi się wymienić i modem jest raczej nienaprawialny. A co do układu o którym mowa wyżej to pewnie jest to jakieś zabezpieczenie ESD lini USB i bez niego modem powinien działać? a ponieważ nie działa to jak wyżej.