Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal, bramka nokia 32, ukrywanie numeru telefonu

14 Kwi 2010 21:42 4214 12
  • Poziom 20  
    Mam bramkę jak w temacie. Chcę aby nie wyświetlał się numer telefonu karty która jest włożona w bramkę jak dzwonię na telefony. W telefonie można to ustawić albo jak w sieci ERA u operatora. A ja mam w PLAY. Mam kabelek i oprogramowanie ale jest po angielsku i nie mogę znaleźć tej opcji. A może jej nie ma? Ktoś zna dobrze to oprogramowanie i bramki? I mógł by dokładnie wytłumaczyć jak to ustawić.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Skontaktuj się z operatorem.
  • Poziom 21  
    Powinien też działać *31#
    ..... oczywiście że #31#
    przepraszam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Ukrycie numeru na stałe najlepiej zrobić u operatora. Jeśli chodzi o ukrycie na czas jednego połączenia tu tak jak zostało podane #31# ale jest bardzo prawdopodobne że na bramce nie zadziała. # jest traktowany jako zakończenie wybierania i prawdopodobnie nigdzie się nie dodzwonisz. Dodatkowo zezwolenie na chwilowe ukrycie numeru musi być włączone. Jeśli można to zrobić przez panel konfiguracyjny operatora, lub zadzwonić.
  • Poziom 20  
    Niestety play nie oferuje ukrywania numeru telefonu z poziomu operatora.
    Kod #31# zadziałał tylko to trochę kłopotliwe ciągłe wklepywanie kodu przed numerem.
  • Poziom 24  
    Też uważam że Play to same kłopoty. Roaming wewnętrzny z Plusem czasami działa dziwacznie i powoduje zawieszanie się bramek. Tylko bramki GSM które mają możliwość na sztywno ustawić z którego BTS'a mają korzystać pozwalają wyeliminować zawieszanie. W centralach Slican również można od wersji 4.06 ustawić na co ma patrzeć. U jednego klienta dopiero po takiej operacji karty Play przestały się zawieszać. Ale tanio to tanio. Swoją drogą ciekawe jak długo Play będzie dofinansowywał ruch wychodzący z opłat interkonektowych. Ktoś wie kiedy mają obowiązek je obniżyć?
  • Poziom 20  
    Kolego R-MIX właśnie po to ma być ukryty numer aby ludzie na niego nie oddzwaniali bo wiem że będą musieli zapłacić więcej. Dlatego ja dzwonię a jeśli ktoś chce do mnie oddzwonić podaje numer z sieci ERA który mam od 97 roku. Dlaczego wybór padł na PLAY. Dlatego ze ostatnio postawili nadajnik niedaleko mnie nawet w nocy światła z okna widzę. Na bramce mam super sygnał o którym mogę pomarzyć w stosunku na przykład do ERY. Erę mam już długo jak wspomniałem wyżej i było w tamtych latach znośnie jak jeszcze były telefony z wysuwaną antenką :-) Niestety z postępem sygnał był coraz bardziej nie stabilny. Nawet zastosowanie bramki umieszczonej na strychu domu poprawiło sygnał nie znacznie. Dopiero po zastosowaniu do bramki anteny zewnętrznej poprawiło sytuację na tyle że da się w miarę używać bez problemów. A do bramki PLAY bez anteny zewnętrznej mam pełny sygnał. Dodatkowo mam drugą linię wystarczy że uzupełnię kartę za 5zł i mam możliwość połączeń wychodzących na rok :-) Co daje dla mnie dodatkową awaryjną linie i tanią w utrzymaniu.
  • Poziom 24  
    A ja w zależności od centrali namawiam klientów do prezentowania numeru. Jeśli na centrali mam możliwość odrzucania połączeń z bramki lub klient zgadza się aby ruch przychodzący skierować w kosmos to zachowanie numeru pozwala zorientować się kto dzwonił. Lepiej wiedzieć że był telefon z firmy X niż być przekonanym że znowu jakaś oferta pewnie bo zastrzeżony. Jeśli to centrala z serii Slican to ustawiam dynamiczne trasowanie. Jeśli ktoś oddzwania to trafia tam gdzie powinien, jeśli dzwoni tylko to w kosmos, a telefony służbowe dopisuję do statycznego trasowania. W ten sposób zachowuje numer aby firma była identyfikowana, obcy mają możliwość oddzwonienia, ale nie mają możliwości dzwonienia tak sobie, a użytkownicy mają pełną możliwość dzwonienia.
  • Poziom 20  
    A ja odbieram anonimy :-) Nie raz jest że ktoś dzwoni z czyjegoś telefonu albo ma kilka w różnych sieciach. Staram się być uprzejmy i nawet na głupie maile odpowiadam chyba że jest to ewidentna reklama to wtedy nie.

A teraz zrobiłem to tak jak na załączonym obrazku. Bramka sama dodaje kod przed numerem i jest wszystko jak trzeba. Numer już się nie wyświetla i za każdym razem nie trzeba wklepywać kodu :-)

Terminal, bramka nokia 32, ukrywanie numeru telefonu