Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZZA4628- nie pobiera wody

roblis13 14 Apr 2010 22:14 10456 9
 • #1
  roblis13
  Level 2  
  Proszę o pomoc , zmywarka ZZA 4628 nie pobiera wody, po włączeniu programu słychać pracę zaworu trójdrożnego i nic się nie dzieje.
  Za każdą podpowiedz z góry dziękuję
 • #2
  slidder
  Level 13  
  Wyłącz zmywarkę z prądu, ściągnij boczną ściankę i sprawdź czy na dnie zmywarki nie ma wody. Jeśli jest to włączyła się blokada przed zalaniem mieszkania. Zlokalizuj wyciek i usuń usterkę. Powodem wycieku często jest uszkodzenie turbiny pompy (puszcza uszczelnienie) z tego co pamiętam w tym modelu jest dostępna tylko kompletna pompa. Jak będziesz szukał części zapraszam na PW mamy praktycznie wszystko do AGD.
 • #3
  roblis13
  Level 2  
  Sprawdziłem pod zmywarką nie ma wody i nie widać żadnych wycieków.
  To chyba coś innego.
 • #4
  slidder
  Level 13  
  Napisz coś więcej - świecą się jakieś kontrolki, wyświetla coś na wyświetlaczu?
  Może blokada drzwi? Jak zmywarka nie dostanie sygnału że drzwi są zamknięte to się nie uruchomi. Sprawdź stycznik w blokadzie drzwi.
 • #5
  roblis13
  Level 2  
  Po włączeniu dowolnego programu zmywarka zaczyna odpompowywać wodę, wyświetlacz na dowolnym programie odlicza ok. 1 do 2 min. i zatrzymuje się, zmywarka przestaje odpompowywać wodę. Słychać tylko pracę silnika zaworu trój-drożnego.
  Jak już pisałem , sprawdziłem żadnych wycieków nie ma pod zmywarką w korytku (obudowie) jest sucho. Woda dopływa do zmywarki.
 • #6
  Trull
  Level 28  
  Czy zawór pracuje cały czas , uruchamia się pompa myjąca? W zaworze znajdują się styki które informują zmywarkę o aktualnym ustawieniu może tam nie ma styku?
 • #7
  roblis13
  Level 2  
  Zawór pracuje i wyłącza się po 1 i 2 min. Pompa myjąca nie włącza się.
 • #8
  technik100
  Level 11  
  zepsuty elektrozawor na wezu doplywu wody wystarczy posluchac zaraz po skonczeniu pompowania wody czy buczy jesli buczy to dostaje napiecie itrzeba wymienic ten waz  Mod. ROBSON33

  Regulamin 15

  Polskie znaki diakrytyczne ó.ż.ź.ł.ń... są integralną częścią naszej pisowni .

  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • #9
  skor1963
  Level 10  
  Sprawdź najpierw czy woda leci z węża jak odkręcisz go od zmywarki czasami a zwłaszcza w zaworkach sa sitka może być zpchane. pozdrawiam
 • #10
  merpaul
  Level 1  
  Miałem taki sam problem w amica ZZA 4615, powodem takiego zachowania - zmywarka zawsze po włączeniu wypompowywała wodę przez kilkadziesiąt sek. - nawet jeżeli była pusta i zaraz po tym przechodziła w stan "zawieszenia" ( bardzo cicho słychać było buczenie dochodzące z końcówki węża doprowadzającego wodę) - było zagięcie węża, dwa tygodnie temu naprawiałem zerwane linki przy drzwiach i gdy ustawiałem zmywarkę nie dopilnowałem jego prawidłowego ułożenia. Dziwne, że jeszcze kilkanaście razy od tego momentu złego ustawienia udało się zmywarkę użyć.