Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZA4628- nie pobiera wody

14 Kwi 2010 22:14 9631 9
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc , zmywarka ZZA 4628 nie pobiera wody, po włączeniu programu słychać pracę zaworu trójdrożnego i nic się nie dzieje.
    Za każdą podpowiedz z góry dziękuję
  • Poziom 13  
    Wyłącz zmywarkę z prądu, ściągnij boczną ściankę i sprawdź czy na dnie zmywarki nie ma wody. Jeśli jest to włączyła się blokada przed zalaniem mieszkania. Zlokalizuj wyciek i usuń usterkę. Powodem wycieku często jest uszkodzenie turbiny pompy (puszcza uszczelnienie) z tego co pamiętam w tym modelu jest dostępna tylko kompletna pompa. Jak będziesz szukał części zapraszam na PW mamy praktycznie wszystko do AGD.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem pod zmywarką nie ma wody i nie widać żadnych wycieków.
    To chyba coś innego.
  • Poziom 13  
    Napisz coś więcej - świecą się jakieś kontrolki, wyświetla coś na wyświetlaczu?
    Może blokada drzwi? Jak zmywarka nie dostanie sygnału że drzwi są zamknięte to się nie uruchomi. Sprawdź stycznik w blokadzie drzwi.
  • Poziom 2  
    Po włączeniu dowolnego programu zmywarka zaczyna odpompowywać wodę, wyświetlacz na dowolnym programie odlicza ok. 1 do 2 min. i zatrzymuje się, zmywarka przestaje odpompowywać wodę. Słychać tylko pracę silnika zaworu trój-drożnego.
    Jak już pisałem , sprawdziłem żadnych wycieków nie ma pod zmywarką w korytku (obudowie) jest sucho. Woda dopływa do zmywarki.
  • Poziom 28  
    Czy zawór pracuje cały czas , uruchamia się pompa myjąca? W zaworze znajdują się styki które informują zmywarkę o aktualnym ustawieniu może tam nie ma styku?
  • Poziom 2  
    Zawór pracuje i wyłącza się po 1 i 2 min. Pompa myjąca nie włącza się.
  • Poziom 11  
    zepsuty elektrozawor na wezu doplywu wody wystarczy posluchac zaraz po skonczeniu pompowania wody czy buczy jesli buczy to dostaje napiecie itrzeba wymienic ten waz

Mod. ROBSON33

Regulamin 15

Polskie znaki diakrytyczne ó.ż.ź.ł.ń... są integralną częścią naszej pisowni .

Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Poziom 10  
    Sprawdź najpierw czy woda leci z węża jak odkręcisz go od zmywarki czasami a zwłaszcza w zaworkach sa sitka może być zpchane. pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Miałem taki sam problem w amica ZZA 4615, powodem takiego zachowania - zmywarka zawsze po włączeniu wypompowywała wodę przez kilkadziesiąt sek. - nawet jeżeli była pusta i zaraz po tym przechodziła w stan "zawieszenia" ( bardzo cicho słychać było buczenie dochodzące z końcówki węża doprowadzającego wodę) - było zagięcie węża, dwa tygodnie temu naprawiałem zerwane linki przy drzwiach i gdy ustawiałem zmywarkę nie dopilnowałem jego prawidłowego ułożenia. Dziwne, że jeszcze kilkanaście razy od tego momentu złego ustawienia udało się zmywarkę użyć.