Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

grzałka Galmet do bojlera 80 l.

Monika Mucha 14 Kwi 2010 22:20 7848 10
  • #1 14 Kwi 2010 22:20
    Monika Mucha
    Poziom 2  

kolejna grzałka zapsuta po paru dniach działania co może być przyczyną niedługo za to co już wydałam mogłabym kupić drugi bojler pomóżcie

0 10
  • #2 14 Kwi 2010 22:32
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Kwi 2010 22:33
    KOALA 58
    Poziom 18  

Może zapowietrzony układ ?

1
  • #4 14 Kwi 2010 22:34
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Kwi 2010 16:04
    Monika Mucha
    Poziom 2  

bardzo dziękuję za chęć pomocy okazuje się że w tego typu grzałkach po okresie grzania wody poprzez piec co należy grzałkę zresetować wciskająć coś tam ,jeszcze nie sprawdziłam czy działa u mnie

0
  • #6 03 Lip 2011 21:24
    dodix
    Poziom 9  

Mam problem z ogrzewaczem Galmeta, a mianowicie podczas grzania bardzo kapie woda z zaworu bezpieczenstwa, wczesniej tego nie było.Bojlerma około trzech lat. Wymieniłem zawór i dalej to samo, cisnienie wody w sieci domowej około 3,5 bara chyba nie za duze?Zapowietrzony czy moze coś innego jest powodem wzrostu cisnienia że zawór puszcza ? Jakieś sugestie mile widziane, pozdrawiam.

0
  • #7 03 Lip 2011 21:33
    ramzess333
    Poziom 9  

witam kolego poproszę więcej szczegółów jaki to zasobnik czy jest naczynie przeponowe czy posiadasz zawór zwrotny i czy na pewno ciśnienie z sieci nie wzrasta podczas nocy na przykład jeśli wszystkie te pytania są z odpowiedzią pozytywna czyli posiadasz przeponę i zawór zwrotny ale nadal zawór przecieka może to być spowodowane uderzeniem hydraulicznym czyli szybkie zamkniecie wody podczas jej czerpania powoduje wzrost ciśnienia sprawdził bym tez czy naczynie przeponowe( jeśli jest ) posiada powietrze o odpowiednim ciśnieniu czy nie zdefektowało
    poza tym zawory bezpieczeństwa czasem lekko przeciekają co nie świadczy o ich wadzie tylko właśnie o sprawności czasem zanieczyszczenie po prostu blokuje jego pełne zamkniecie
    kamień , osad , poza tym powinieneś taki zawór mieć odprowadzony do studzienki kanalizacji lub schładzającej

0
  • #8 03 Lip 2011 22:19
    zhudomel
    Specjalista AGD

Podczas grzania wzrasta ciśnienie w ogrzewaczu (co jest normalne). Zawór bezpieczeństwa ma funkcję zaworu zwrotnego, więc nie zwraca wody z ogrzewacza do sieci tylko przez otwór w zaworze. Może wcześniej przeciekał gdzieś kran od ciepłej wody i dlatego nie kapało z zaworu. Albo była ustawiona niższa temperatura i ciśnienie nie wzrastało tak dużo.

0
  • #9 04 Lip 2011 22:14
    dodix
    Poziom 9  

Obserwowałem reduktor wody zainstalowany w piwnicy i trzyma dobrze ustawione ciśnienie. Zawór zwrotny zakupiłem nowy, przepony nie ma jest to pionowy ogrzewacz wody zainstalowany w łazience. Może by trzeba spuścić wode i luknać do srodka ,moze tam jakas przyczyna tkwi, przy okazji popatrzeć w jakim stanie jest anoda, ale nie wiem czy moje rozumowanie jest dobre ????

0
  • #10 04 Lip 2011 23:20
    zhudomel
    Specjalista AGD

W środku nic nie znajdziesz oprócz ewentualnego kamienia wokół grzałki.

1
  • #11 04 Lip 2011 23:45
    ramzess333
    Poziom 9  

kolego jeśli jest tak jak napisałeś
    poproszę o fotkę tego układu moim zdaniem w zasobniku nie masz wady ani przyczyny prawdopodobnie będzie potrzebna przepona ( naczynie przeponowe) i problem zniknie pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

potwierdzam wypowiedz kolegi może wcześniej ciśnienie malało przez jakaś nieszczelność
    żeby jednak powiedzieć coś więcej musisz zrobić jakieś foto
    pozdrawiam

0