Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka NUTOOL 160A 230v\400v

14 Kwi 2010 22:46 6982 3
  • Poziom 20  
    Witam. Zakupiłem dzisiaj spawarkę transformatorową NUTOOL 160A 230v\400v
    była bez wtyczki i nie wiem pod jakie napięcie założyć wtyczkę? Mam pytanie czy jak podłącze pod 230v to moc spawarki będzie taka sama jak podłącze pod 400v? Bo na spawarce jest podana skala i wygląda to tak ze jak bym podłączył pod 230v to maksymalny prąd spawania wynosi 140a i średnica elektrody 3.2 a przy napięciu 400v prąd spawania wynosi 160a i średnica elektrody 4.0 :?:

Skasowałem załączniki. Przeczytaj ogłoszenia w dziale i zamieść zgodnie z tamtejszymi instrukcjami. [Łukasz]
  • Poziom 24  
    jump$ napisał:
    Witam. Zakupiłem dzisiaj spawarkę transformatorową NUTOOL 160A 230v\400v
    była bez wtyczki i nie wiem pod jakie napięcie założyć wtyczkę? Mam pytanie czy jak podłącze pod 230v to moc spawarki będzie taka sama jak podłącze pod 400v? Bo na spawarce jest podana skala i wygląda to tak ze jak bym podłączył pod 230v to maksymalny prąd spawania wynosi 140a i średnica elektrody 3.2 a przy napięciu 400v prąd spawania wynosi 160a i średnica elektrody 4.0 :?:

Nie
  • Poziom 27  
    Bedzie wieksze napiecie wyjsciowe i prad bedzie wiekszy. Jest calkiem inna regulacja pradu przy zasilaniu 230V i przy zasilaniu 400V. Duzo zalezy jak wykonany jest transformator. Nie podajesz schematu, ani danych katalogowych spawarki. Czy mozna spawac non stop, czy z przerwami.
  • Poziom 20  
    Nie mam schematu ani innych danych może to coś pomorze?

https://obrazki.elektroda.pl/5_1271306111.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/86_1271315045.jpg

Na pudełku pisze spawarka jednofazowa. Ale patrząc na tą skalę to wygląda na to ze podłączona pod 400v ma większą moc. Gościu sklepie mówił ze ta spawarka jest pod 400v, a w instrukcji pisze żeby podłączyć dwa przewody pod dwie fazy.
    Może mi ktoś powiedzieć jak podłączyć wtyczkę 400v, czy obojętnie do jakiej fazy podłącze kable brązowy i niebieski?

Może mi ktoś podać jakiś schemat wtyczki400v(380v) 4pin. i powiedzieć do czego mam podłączyć brązowy i niebieski kabel (od spawarki) w wtyczce siłowej, bo zielonożółty wiadomo ze do uziemienia.Bo już się pogubiłem, do czego to podłączać L1,L2,L3
    :!::?: