Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI połączenie pc->tv, nie wykrywa telewizora

majkelnw 14 Kwi 2010 23:19 8448 5
  • #1 14 Kwi 2010 23:19
    majkelnw
    Poziom 2  

Witam, mam telewizor LCD SONY Bravia oraz PC z karta graficzna nVidia 9800gt. Kilka dni temu zauważyłem ze komputer nie wysyła sygnału do tv (choć wcześniej wszystko działało bez zarzutu) ani PC nie wykrywa tv. Dodam ze przewód HDMI jest sprawny gdyż obraz z dekodera "n" przesyła bez zarzutu oraz ze moim skromnym zdaniem z karta graf. tez jest wszystko ok, gdyż gdy podłączam notebooka do tv to również nic się nie dzieje a wcześniej obraz bez problemu był wyświetlany zarówno z notebooka jak i PC. Czy mozliwe jest ze nagle zmieniło się coś w ustawieniach tv? Pogrzebałem w menu tv, ale nic nie udało się wskórać. Ma ktoś jakiś pomysł?

0 5
  • #2 15 Kwi 2010 08:16
    hojlo1
    Poziom 35  

Jak TV ma więcej wejść HDMI to sprawdź na innych (także dekoder 'n").
    Przewód HDMI jaki długi?
    (można na próby inny podstawić)

0
  • #3 15 Kwi 2010 08:20
    lukaszd82
    Poziom 27  

A w menu TV nie ma wyboru źródła obrazu/wejścia ?
    Oczywiście w opcjach karty graficznej uaktywniłeś wyjście na tv? Nie przeinstalowywałeś przypadkiem driverów grafiki?

0
  • #4 15 Kwi 2010 09:33
    kacperfx
    Poziom 12  

majkelnw napisał:

Dodam ze przewod hdmi jest sprawny gdyz obraz z dekodera "n" przesyła bez zarzutu

Rozumiem, że sprawdzałeś telewizję N na tym samym HDMI (nie kablu ale wejściu w TV) co wcześniej działał komputer a teraz nie działa?

0
  • #5 15 Kwi 2010 09:50
    majkelnw
    Poziom 2  

Tak dekoder "n" działa na kazdym ze zlacz hdmi. uzylem rozwniez innego kabla i ten sam objaw.

0
  • #6 16 Kwi 2010 08:29
    kacperfx
    Poziom 12  

majkelnw napisał:
    Tak dekoder "n" działa na kazdym ze zlacz hdmi. uzylem rozwniez innego kabla i ten sam objaw.

Dość specyficzna sprawa, bo może wykluczyć w zasadzie wszystko :
    - kabel HDMI
    - wejście HDMI w TV
    - wyjścia HDMI w notku i PC (nagle obydwa padły?)

Jedyne co mi przychodzi na myśl to podłączenie notka za pomocą VGA-VGA do TV i sprawdzenie czy działa. Ewentualnie spróbuj notka podłączyć do innego TV, bo może faktycznie w twoim SONY są jakieś dziwne ustawienia, ale sam miałem do czynienia z tymi TV i niczego takiego nie zaobserwowałem. W ostateczności możesz przywrócić ustawienia fabryczne w TV.

0