Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMD Pheon x4 2.2, HD 500GB, 2GB Ram. Długo sie uruchamia.

lucky9292 14 Kwi 2010 23:19 1639 9
  • #1 14 Kwi 2010 23:19
    lucky9292
    Poziom 7  

Witam. Mam komputer od stycznia. AMD Pheon x4 2.2, HD 500GB, 2GB Ram, Radeon HD3650. Jakiś miesiąc temu dla ciekawości rozkręciłem obudowę. W środku znajdowały się trzy wiatraki 1 na procesorze, 2 w zasilaczu 3 na obudowie komputera z tyłu. Przed rozkręceniem wszystko było ok. Jak go rozkręciłem to odłączyłem jeden wiatrak ten na obudowie kompa bo przez te wszystkie wiatraki komp głośno chodził. Jak go odłączyłem i skręciłem komp zaczął bardzo długo się włączać wiec podpiąłem wiatrak z powrotem ale to nic nie pomogło. Teraz jest tak ze jak włączę komputer gdy nie pracował przez kilkanaście godzin włączy się normalnie ale jak już załaduje się Windows muszę długo czekać bo lami(WFT?!). A gdy komputer jest włączony przez na 1h to jak zrobię uruchom ponownie to przed ładowaniem Windowsa jak pokazuje jeszcze dane z biosu bardzo długo stoi na logu płyty głównej i tak za każdym razem jak komputer był przez jakiś czas włączony i zrobię uruchom ponownie. Formatowałem i nic nie pomogło. A poza tym jak instaluje Windowsa 7 czy XP to wszystkie funkcje ładują mi się bardzo długo np jak w win 7 się formatuje dysk to czeka się normalnie jakie 1-2 s a ja muszę czekać nawet 5 min. Nie wiem co z nim może być może się grzeje czy coś.

0 9
  • #2 14 Kwi 2010 23:44
    Dj_Pele
    Poziom 16  

Nie przestawiałeś nic w biosie ??
    Czy wszystkie urządzenia wyświetlają się prawidłowo ??
    Zainstaluj Eweresta i sprawdź temperaturę oraz prawidłowość wyświetlanych wielkości zgodnie z stanem faktycznym. Spróbuj zainstalować win na innym dysku i sprawdź działanie kompa oczywiście najlepiej jak na dysku byłby tylko win reszta format.

0
  • #3 15 Kwi 2010 04:35
    810166
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 15 Kwi 2010 06:46
    Matuzalem

Poziom 43  

Dj_Pele wskazuje na dobry, moim zdaniem trop - BIOS, a konkretnie ustawienia Cache'u CPU. Gdyby tam było wszystko w porządku, to należy przetestować - programy do poprania z sieci - czy pamięć podręczna procesora jest sprawna. Dopiero wykluczenie błędu w tym zakresie pozwoli na szukanie innych przyczyn.

0
  • #6 15 Kwi 2010 15:17
    lucky9292
    Poziom 7  

W biosie nic nie ryłem nie wykładałem bateri jedynie co zrobiłem to odłączyłem an dosłownie 5 min wiatrak od obudowy. Sugerujesz żebym zainstalował system na innym dysku tak?? Mam jeszcze jakiś stary dysk 20 Gb zainstaluje na tym i sie okaze czy jest wszystko normalnie.

Dodano po 22 [minuty]:

Właściwości czujnika:
    Typ czujnika ITE IT8712F v7+ (ISA 290h)
    Typ czujnika procesora graficznego Diode (ATI-Diode)
    Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 33 °C (91 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 33 °C (91 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 33 °C (91 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 33 °C (91 °F)
    Aux 44 °C (111 °F)
    GPU Diode 48 °C (118 °F)
    Hitachi HDP725050GLA360 [ TRIAL VERSION ]

Wentylatory:
    Procesor 2679 RPM
    Obudowa 2606 RPM
    Procesor graficzny 30%

Wartości napięć:
    Napięcie rdzenia procesora 1.17 V
    +3.3 V 3.34 V
    +5 V 4.89 V
    +12 V [ TRIAL VERSION ]
    VBAT baterii CMOS 3.31 V
    Debug Info F 00FC 0103 00FF 0000 0000
    Debug Info T 44 128 128
    Debug Info V 49 FF D1 B6 C7 FF FF (43)

tu sa wszystkie temeratury sprawdzane everestem po jakis 30 min pracy

0
  • #7 16 Kwi 2010 23:40
    lucky9292
    Poziom 7  

Podłaczyłem dysk pod ojca kompa i chodzi normalnie nie ma zadnych problrmów. u niego sformatowalem dysk i zainstalowalem win 7 u niego jak wylaczalem kompa to trwalo to jakies 2 s a jka podlac zylem u mnie to trwalo to z jakies 3 min!!!.

0
  • #8 16 Kwi 2010 23:54
    narkoholik
    Poziom 30  

Jeśli muli przy instalacji systemu i czytnik optyczny długo uruchamia instalacje to wykluczyłbym dysk. Zawsze możesz odpalic jakiś Knoppix z czytnika i sprawdzić jak chodzi . Poprawiłem sie bo napisałeś że u ojca działa prawidłowo.
    Zobacz czy nie zahaczyłes jakies zworki lub kabelka wewnątrz obudowy. Dla mnie temperatura i rpm twoich wiatraków są nieosiągalnym ideałem :)
    Sprawdź bios może coś się zresetowało.

0
  • #9 17 Kwi 2010 08:28
    Maślana12345678910
    Poziom 13  

Kolega po wyżej mówi dobrze i jeszcze każdy z rdzeni idealnie ta sama temperatura.
    Żaden wiatrak tego nie osiągnie. Zobacz może bateryjka od biosu daje słabe napięcie i komp wariuje.

0
  • #10 17 Kwi 2010 10:13
    lucky9292
    Poziom 7  

Wymieniłem już baterie od biosu i zresetowalem bios. Ustawilem w biosie wszystkie konfiguracje poprzez ksizake załączona od płyty głównej ale jest tak samo. Temperatura moze dlatego jest taka niska jak mowicie dlatego ze kazdy z wiatraków chodzi na pełnych obrotach, i to mnie wkurza komputer nowy a chodzi jak 7 letni komputer z zapchanymi kurzem wiatrakami. Raz sprawdzałem po 1h pracy przy komputerze karte graficzna radiator był cały gorący a inne rzeczy były chłodne poprzez wentylowanie. Więc załaczyłem pod radiator karty wentylator karta graficzna juz sie tak nie grzała ale problem był nadal taki sam. Dodam jeszcze ze jak wylacze komuter a jest on podlaczony do listwy zasilajacej słysze po kilku minutach od wylaczenia kompa jakby cos sie przelaczało w komputerze i to głośno, jakby z zasilacza to dochodzilo.

0