Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV na 24 pokoje jeszcze raz

15 Kwi 2010 00:28 2089 7
  • Poziom 13  
    Witam, otóż przeczytałem wszystkie wątki (a przynajmniej większość) na temat instalacji kablowych. Chcę zrobić instalację kablową w budynku na 24 pokoje. Chcę z platformy cyfry + odbierać 8 kanałów (wszystko na temat legalności wiem) + kanały z telewizji naziemnej analogowej. narysowałem prowizoryczny schemat
    schemat do którego potrzebuje wskazówek:
    1. Czy z jednej karty cyfry uda się podłączyć 8 dekoderów (chyba tylko spliter się nada i czy to będzie działać dobrze czy lepiej dwie karty? może jakieś inne rozwiązanie), CZy ferguson Af 6318 to dobry wybór?
    2. Jakie urządzenia jeszcze zastosować za modulatorem (rozgałęziacz, wzmacniacz, sumator, multiswitch) jeżeli ktoś może to proszę o podanie konkretnej firmy (myślałem o firmie Technisat zna to ktoś)
    3. czy konwerter 8-krotny to dobre rozwiązanie, czy lepiej dwie anteny quad
    4.okablowanie jest już ułożone (oczywiście układ gwiazdy)
    5.wszelkie uwagi techniczne mile widziane

Proszę o wyrozumiałość, jest to moja pierwsza tak rozbudowana instalacja, chce jak najwięcej problemów rozwiązać na etapie projektowym.

TV na 24 pokoje jeszcze raz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Ok wydaje mi sie to fajne rozwiązanie zdecyduje się na te linboxy. Zamienie jednak konwerter 8-krotny na 4-krotny+multiswitch. Mam jednak jeszcze jedno pytanie: na końcu dam wzmacniacz telmor wwk-861 w który wepnę sygnał z modulatora oraz anteny (ewentualnie dwóch) analogowych. Czym najlepiej dalej to rozdzielić na 24 pokoje, żeby uzyskać w każdym gniazdu zadawalający poziom syganłu?
  • Warunkowo odblokowany
    Nie konwerter octo tylko multiswich 5/8 i konwerter quatro!
    Wzmacniacz owszem ten może być oraz modulator.
  • Poziom 13  
    No tak właśnie chcę- konwerter quatro-multiswitch(technisat)-linbox-modulator(MDP)-wzmacniacz telmor wwk-861- nie mam pomysłu jaki rozgałęźnik na koniec.

Czy lepiej zastosować jeden modulator na 8 wejść czy na każdy dekoder pojedynczy modulator i to później zsumować ???
  • Warunkowo odblokowany
    Jeden modulator.
    Rozgałęźnik zastosuj dobry np. telmorowski.
  • Poziom 13  
    Czyli muszę użyć 3 lub 4 rozgałęźników połączonych szeregowo? myślałem, że są takie giganty 1/24