Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Whirlpool AVM542/WP/WH - nie działa w ogóle

cocosh 15 Kwi 2010 01:30 4347 5
  • #1 15 Kwi 2010 01:30
    cocosh
    Poziom 10  

Witam,
    Nie znam sie na naprawie sprzętu AGD, nie jestem elektronikiem, ale wiem co to lutownica i umiem jej używać:-)

Proszę o pomoc. Mam starą mikrofalę Whirlpool AVM542/WP/WH, która nagle przestała działać - jeszcze 2 godziny temu żona ja używała. Na wyświetlaczu nic się nie świeci (normalnie jest godzina) - po prostu trup:-( Tak jak by w ogóle nie była podłączona do prądu.

Co sprawdziłem? Odkręciłem obudowę. Napięcie kablem dochodzi do jakiejs płytki z kondensatorami i na wyjściu z tej płytki też jest 230V - dalej kable idą do bebechów mikrofali. Czytałem na forum, ze są gdzieś bezpieczniki, ale nie moge ich znaleźć? Jak wyglądają. Może to prosta usterka?

POMOCY!

0 5
  • #2 15 Kwi 2010 09:35
    karol5608
    Poziom 28  

Musi jeszcze być układ zasilania elektroniki niskim napięciem i to bym sprawdził w dalszej kolejności.

0
  • #3 15 Kwi 2010 09:55
    Trull
    Poziom 28  

Przy transformatorze zasilającym elektronikę jest bezpiecznik (od strony uzwojenia pierwotnego) który wygląda jak kondensator elektrolityczny (podobna obudowa) sprawdź czy ma przejście.

0
  • #4 16 Kwi 2010 00:36
    cocosh
    Poziom 10  

Trull napisał:
    Przy transformatorze zasilającym elektronikę jest bezpiecznik (od strony uzwojenia pierwotnego) który wygląda jak kondensator elektrolityczny (podobna obudowa) sprawdź czy ma przejście.

Bingo:-)!
    Mam go w garści - brązowy mały śmierdziel (T100mA 250V), który kosztował mnie wczoraj 2-3 godziny:-)
    Czy taki dostanę bez problemu w sklepie, czy wlutować przewody i doczepić "normalny" bezpiecznik o takich samych parametrach?
    Podejrzewam, że lepiej nie łączyć kabelkiem na stałe i tak nie używać mikrofali, prawda?
    Ciekawe czy jak wymienię, to czy będzie działać, czy strzeli ponownie, bo uszkodzone jest coś innego...?

Popytam w sklepach o ten bezpiecznik jutro.

Wielkie dzięki!

0
  • #5 16 Kwi 2010 08:07
    Trull
    Poziom 28  

Nie dostaniesz, daj na kabelkach obudowę do zwykłego bezpiecznika.

0
  • #6 16 Kwi 2010 23:44
    cocosh
    Poziom 10  

Znalazłem taki bezpiecznik w necie. Kolega znający sie na elektronice zna sklep w Warszawie, gdzie najprawdopodobniej dostane taki bezpiecznik, a jak nie to kupie inny o takich samych parametrach. Na razie wlutowałem cieniutki drucik (taki z kabla plecionego z małych drucików - zapewne przepuści wiecej jak 100mA, ale potrzebuje mikrofali) i mikrofala działa:-)

Wielkie dzięki za pomoc:-)!!!

0