Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideodomofon i domofon jak spiąć razem

15 Apr 2010 06:56 3863 12
  • Level 11  
    Witam
    Mam pytanko bo nigdzie nie mogę znaleźć. Chcę na bramie zamontować na bramie wideodomofon i monitor w domku jednorodzinnym. Dodatkowo chciałbym by w garażu wolnostojącym był również domofon czyli zwykłe audio bez monitora (podstawa słuchawka z mikrofonem).
    Jest taka opcja? Z tego co rozmawiałem z tatą to tak się nie da. Proszę Was o poradę. Z góry dzięki.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful for users
    W instrukcji montażu konkretnego wideodomofonu musi być to pokazane. Kilka miesięcy temu montowałem wideodomofon Genway z kolorowym monitorem LCD i tam właśnie w schematach była opcja z dodatkowym unifonem (tylko do rozmowy).
  • Level 11  
    Czyli wszystko zależy od zestawu. Zależy mi aby nie montować videodomofonu i domofonu na bramie. Tylko bramofon 2 abonencki i monitor w domku a w garażu słuchawka.
  • Level 11  
    Dzięki kolego za pomoc. W sklepie nie za bardzo mogli mi pomóc lecz mnie nakierowali przypadkiem :) dostając od nich ulotkę :) Firma KEWNEI oferują taką opcję jakby co służę pomocą. Koszt monitora, bramofonu dwu abonamentowego (kamera) i unifon wraz z zasilaczem i płytkami wyszło 1900zł w kolorze :)
  • Level 20  
    Powodzenia z serwisem. ;) ( w razie czego)
  • Level 11  
    Kolego możesz przybliżyć? Abym się nie wkopał. Pierwszy raz mam styczność z tą firmą :)
  • Helpful post
    Admin of Property security
    Chcę wierzyć że posty kolegi Nowarta to tylko przejaw lokalnego patriotyzmu (laskomex podobnie jak kolega pochodzą z Łodzi)
    Co do Kenweia którego kilka sztuk dane było mi zainstalować to:
    1 bardzo dobre wykonanie z dbałością o detale.
    2. przyzwoita jakośc obrazu.
    3. jak by nie patrzec jest to produkt firmowy a nie no name z doklejanym wedle potrzeb logiem ( patrz np Eura, Orno itp)
    4. Nie korzystałem z serwisu ( nie było takiej potrzeby) ale jeżeli chodzi o wsparcie techniczne to jest na przyzwoitym poziomie.

Co do samego kupowania sprzetu, to raczej odtradzałbym sklepy/ hurtownie elektryczne. W tym zakresie większe szanse na fachowe doradztwo daja sklepy/hurtownie zajmująće się zabezpieczeniami( alarmami)
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    suworow wrote:
    W tym zakresie większe szanse na fachowe doradztwo daja sklepy/hurtownie zajmująće się zabezpieczeniami( alarmami)
    Pozdrawiam

Kolego właśnie tu mnie pani w drobny błąd wprowadziła jeżeli chodzi o samą słuchawkę (unifon) chciała mi dać KW-111 a powinien być KW-110B jak sam później poszukałem/doczytałem. Przynajmniej mnie przypadkiem nakierowała :)

Sprzęt zamówiłem w sklepie z alarmami, dzięki za opinie i odpowiedzi.
  • Level 11  
    Załóź sobie np. Comaxa. Dobry tyle, że drogi.

Z supermarketu tez kupisz w kolorze za kilka stówek zestaw z kamerą, lcd, słuchawką. Ale różne mecyje się z nimi dzieją: typu sprzęzenia dzwięku, piski, słaby obraz.

Jaki masz portfel, taka będzie decyzja i wewnętrzne zadowolenie.
  • Level 11  
    Panowie i Panie :)
    Video domofon chodzi do dziś cacy :) A i cenowo nie było źle :) Coś koło 1400-1500zł.

Nikt nie narzeka kamerka bardzo dobrze zbiera:) a monitorek ładnie to oddaje.
    Ja mogę polecić jakby co ową firmę. Cenowo ok, jakość wykonania bardzo dobra, prosty montaż i dużo możliwości kombinacji :)