Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Candy CDW 586 S strasznie wolno zmywa

crash2k 15 Apr 2010 07:45 3477 3
    crash2k
    Level 12  
    Witam,
    od pewnego czasu moja zmywarka strasznie długo zmywa, wygląda to tak jakby programator za długo stal w jednej pozycji. Zmywanie na najdłuższym programie po 5h jest w połowie.... Jeśli pomogę mu przeskoczyć ząbek dalej ręcznie to przejdzie kilka programów i na jakimś znowu staje. Czy to możliwe żeby silnik nie miał siły popchnąć go do następnej pozycji? Można to jakoś sprawdzić?
    Trull
    Level 28  
    W programatorach mechanicznych z silnikiem krokowym albo działa silnik albo nie działa. Podejrzewam że masz problem z grzaniem lub z odczytem temperatury (termostat).
    crash2k
    Level 12  
    Ten silnik sprawdziłem i istotnie działa tzn kreci się cały czas i programator sobie pracuje jakieś zębatki w środku przeskakują itd. Włączyłem program podgrzewający wodę żeby sprawdzić czy grzałka grzeje i woda była ciepła, program przerwałem i włączyłem szybkie zmywanie 18minut. Po 18 minutach poszedłem do zmywarki, ta zmywała (słychać było lejącą się w środku wodę, a program zatrzymał się przed zmywaniem na zimno. Po popchnięciu programatora o 1 ząbek woda ze zmywarki została wypuszczona dalej już program zakończył się bez mojej pomocy w ciągu 3-5 min... jakieś pomysły ? :)
    Trull
    Level 28  
    Termostat nie przełącza, silnik krokowy stoi bo nie dostaje zasilania z termostatu.