Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Routery] Łączenie, ZTE + LINKSYS WRT54.

15 Kwi 2010 09:24 2917 7
  • Poziom 14  
    Witanm, mam router z neostrady:
    -Modem ADSL ZTE ZXDSL 831AII
    Linksys Wag 200G
    WRT54 coś.

Gdy podłączę, WAG 200G z WRT54G chyba, mam internet w tym linksysie bezprzewodowym WRT54G. Natomiast ostatnio mój tata kupił z neostrady ten ZTE. I nie wiem czemu, ale internetu bezprzewodowo jak i kablowo w WRT54 nie ma czy muszę je jakoś konfigurować? Skoro Linksysy działają bez żadnej dodatkowe konfiguracji ze sobą?
  • Poziom 22  
    A co ty podłączasz dwa naraz?? Jasne każdy trzeba konfigurować trzeba wpisać login i hasło.
    Podpinasz najpierw zte i łączysz sie po lanie i konfigurujesz go następnie podpinasz linksysa i powinno działać.
  • Poziom 14  
    ZTE jest skonfigurowany. Jak podłączam komputer bezpośrednio do ZTE to jest internet. Problem, że jak podłączam ZTE do LINKSYSA to już nie ma neta.

GNIAZDKO-ZTE-LINKSYS-PC nie działa
    GNIAZDKO-ZTE-PC DZIAŁA
  • Poziom 22  
    To teraz zaloguj sie na linksys i zobacz jak ma skonfigurowany wan bo zapewne zte działa na automacie i tak też powinno być na linksysie. internetu nie ma tylko strony sie nie otwierają?? podłącz zte z linksysem tak jak nie ma netu i odpal cmd i ping 213.180.146.27 jak pójdzie to problem z dns.
  • Poziom 14  
    Nie działa mimo iż oba routery mają inne IP.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ducia napisał:
    To teraz zaloguj sie na linksys i zobacz jak ma skonfigurowany wan bo zapewne zte działa na automacie i tak też powinno być na linksysie.
    Niekoniecznie. ZTE trzeba przestawić na tryb bridge a na linksysie skonfigurować połączenie PPPoE. Jest to najlepsze rozwiązanie, bo ZTE staje się wówczas przezroczysty.
  • Poziom 24  
    Według mnie najprościej było by skonfigurować ZTE w trybie router, skonfigurować do NEO. Sprawdzić czy dziąła net, NAstępnie zresetować router LINKSYS do fabrycznych , podpiąć do niego kompa i skonfigurować WiFi, a DHCP wyłaczyć. następnie połączyćoba routery, wpinając w ZX831 do ETH a w Linksys do LAN ( nie do WAN ) używając routera Linksys jako SWITCH . Połączyć się z linksys bezprzewodowo , albo przez kabel do LAN do Linksysa
  • Poziom 14  
    Witajcie. Sprawę rozwiązałem już dawno, dawno ale odpowiedź jest aktualna w sumie ponadczasowo, więc przedstawiam screeny z konfiguracją.

Modem ZTE jest skonfigurowany normalnie, jak na screenach (mówię o LANIE), a Linksys równiez LAN jak na screenie, wyłączone DHCP. Adres startowy przyznawania puli z DHCP w modemie, jest jednocześnie adresem Linksysa.

Kabel Ethernet wpięty między wyjściem Ethernet Modemu, a wejściem LAN, (NIE WAN), Linksysa. Nie wiem czemu tak zrobiłem, mógłby się ktoś wypowiedzieć fachowo, ale działa.