Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

karta graficzna ASUS GF GTS 250 1024 MB g這郾o pracuje

15 Kwi 2010 11:39 4133 26
  • Poziom 12  
    Witam
    Zakupi貫m komputer w takiej oto konfiguracji:

Procesor AMD ATHLON II X4 620 BOX / 2.6 GHz
    P造ta g堯wna GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
    Pami耩 RAM KINGSTON DDR3 4096 MB / 1333 (2x 20..
    Dysk Twardy SEAGATE 500 GB, 16 MB, SATA
    Karta Graficzna PCIex ASUS GF GTS 250 1024 MB DDR3
    Nap璠 optyczny NEC AD-7240S-0B
    Obudowa COOLER MASTER ELITE RC-331
    Zasilacz MODECOM FEEL 120mm 500W

Problem jest taki, 瞠 karta graficzna chodzi okropnie g這郾o. Zainstalowa貫m nowy soft i wyje tylko po uruchomieniu do czasu za豉dowania systemu, p騧niej zaczyna pracowa nieco ciszej, ale je郵i tylko obci捫e j jak捷 gr znowu czuje si jakbym odkurza. Co mo積a zrobi 瞠by j wyciszy, czy da si na niej wymieni wentylator, a je郵i tak to na jaki. Znalaz貫m wiele opinii, 瞠 jest g這郾a, ale rozwi您ania 瘸dnego.

Je瞠li nie da這by si jej wyciszy to zamierzam j wymieni na inn, cich o podobnych parametrach i najlepiej podobnej cenie (ok 450z), ale nie wiem jak, wi璚 wdzi璚zny by豚ym za propozycje.

Z g鏎y dzi疀uj za sugestie
  • Poziom 41  
    Ch這dzenie mo積a bez problemu wymieni.
  • Poziom 31  
    Programem Speedfan zmniejsz pr璠ko嗆 obrot闚 wiatraka. Je郵i nie pomo瞠 to mo瞠sz posmarowa 這篡ska w wiatraczku, co i jak na forum by這 mn鏀two razy.
  • Poziom 41  
    Tia. Jak zmniejszy obroty, to usma篡 kart. Jak nasmaruje wentylator, to dopiero suszara si zrobi.
  • Poziom 12  
    A jakie ch這dzenie zamontowa?
  • Poziom 12  
    A jaki cooler zastosowa do procesora bo mam boxowy?
  • Poziom 12  
    Witam ponownie

Zakupi貫m ten wentylator co kolega poleca, ale pojawi si jeden ma造 problem. Mianowicie jak zamawia貫m by這 napisane 瞠 jest kompatybilny z moj kart, ale jak ju otrzyma貫m go na opakowaniu nie ma informacji 瞠 nadaje si do mojej karty. Pr鏏owa貫m go pod陰czy ale wej軼ie zasilaj帷e na karcie jest w篹sze ni to przy wentylatorze. I teraz nie wiem co zrobi, bo do陰czona jest przej軼i闚ka z dwoma ko鎍闚kami 12v i 07V do zasilania bezpo鈔ednio z zasilacza i nie jestem pewien czy mo積a go pod陰czy w ten spos鏏.
    By豚ym wdzi璚zny za podpowied bo nie chce kombinowa 瞠by czego nie zepsu
  • Poziom 32  
    Je郵i nie masz mo磧iwo軼i pod陰czenia go pod kart to bez problemu mo瞠sz go zasili z zasilacza, niestety nie b璠ziesz mia wtedy mo磧iwo軼i programowej regulacji obrot闚 i wentylator b璠zie si kr璚i ca造 czas na 100%. Mo瞠sz zawsze zastosowa regulator np. Zalman FanMate 2 do regulacji sprz皻owej.
  • Poziom 43  
    pitfriend napisa:
    Witam ponownie

Zakupi貫m ten wentylator co kolega poleca, ale pojawi si jeden ma造 problem. Mianowicie jak zamawia貫m by這 napisane 瞠 jest kompatybilny z moj kart, ale jak ju otrzyma貫m go na opakowaniu nie ma informacji 瞠 nadaje si do mojej karty. Pr鏏owa貫m go pod陰czy ale wej軼ie zasilaj帷e na karcie jest w篹sze ni to przy wentylatorze. I teraz nie wiem co zrobi,

Obci望 oryginaln ko鎍闚k z 2-3cm kabelka, i polutowa do kabli nowego wentylatora.
  • Poziom 32  
    artaa napisa:
    Obci望 oryginaln ko鎍闚k z 2-3cm kabelka, i polutowa do kabli nowego wentylatora.

I starci gwarancje o ile jeszcze jest. B康 uszkodzi kart przez nie umiej皻ne polutowanie.
  • Poziom 12  
    A czy mo積a gdzie kupi przej軼i闚k do tego, czy te takich rzeczy si nie robi?

Aha pod陰czy貫m bezpo鈔ednio do zasilacza przez kabelek 12V. Czy jakbym pod陰czy przez 07V to wentylator nie b璠zie pracowa na pe軟ych obrotach i czy jest to bezpieczne dla karty ?
  • Poziom 32  
    O przej軼i闚ce nie s造sza貫m co najwy瞠j mo瞠sz poszuka samej wtyczki i j zarobi ale raczej ci篹ko b璠zie dosta. Swoj drog jaki masz problem pod陰czy do p造ty g堯wnej b康 pod zasilacz??
    Wprowadzi貫m Cie w lekki b陰d. Pod陰czaj帷 molex'em pod zasilacz i potem pod gniazdo oznaczone 0.7 wentylator b璠zie pracowa wolniej.
  • Poziom 12  
    Pod陰czy貫m go do zasilacza, ale nie mam mo磧iwo軼i regulowania obrot闚.
    Czy jak pod陰cze do p造ty g堯wnej to karta graficzna b璠zie automatycznie ustawia sobie obroty w zale積o軼i od potrzeb?
  • Poziom 41  
    Nie. Z takim radiatorem taka funkcja jest w zasadzie nie potrzebna. Bo raz, 瞠 wentylator jest cichszy ni orygina. Dla tego wed逝g mnie mo積a go spokojnie pod陰czy do p造ty, co da maksymalne obroty i maksymaln si喚 ch這dzenia. Potem tylko skontrolowa temperatur i po zawodach. jedynym sposobem, aby karta sama mog豉 regulowa pr璠ko嗆 wentylatora to pod陰czy wentylator do karty. W tym celu bardzo prosto mo瞠sz uci望 wtyczk do starego wentylatora, gniazdko od przej軼i闚ki i po陰czy je razem.
  • Poziom 12  
    A jaka powinna by maksymalna, bezpieczna temperatura tej karty?
    Robi貫m test programem FurMark i w trybie benchmark wykaza這 temperatur 74蚓 (2384 pkt) a w te軼ie stabilno軼i dosz這 do 89蚓 po 5 minutach i wy陰czy貫m test
  • Poziom 41  
    74 pod obci捫eniem jest jeszcze OK. ale 89 to ju du穎 za du穎. My郵, 瞠 tak 75 dla tej karty to b璠zie maksymalna temperatura.
  • Poziom 12  
    No to jeszcze jedno pytanie: do wentylatora do陰czone by造 ma貫 radiatorki na ko軼i pami璚i. Czy warto je zak豉da i czy nie strac przez to gwarancji?
  • Poziom 9  
    W nowych kartach temperatura waha sie miedzy 70 a 100 wiec nie powinno sie nic dziac ale te radiatorki powinienes zalozyc
  • Poziom 41  
    To, 瞠 w nowych tak si waha, to nie znaczy, 瞠 tak jest dobrze! To ma na celu tylko i wy陰cznie skr鏂i 篡wotno嗆 karty do okresu gwarancji!
  • Poziom 12  
    A co z gwarancj po za這瞠niu tych radiator闚?
  • Poziom 41  
    Nie wiem, r騜ni producenci i sprzedawcy r騜nie to w swoich regulaminach ustalaj.
  • Poziom 12  
    Temat powraca :)

Zdecydowa貫m si na odci璚ie kabelka od oryginalnego wentylatora i pod陰czy貫m nowy wentylator bezpo鈔ednio do karty graficznej, ale w dalszym ci庵u nie mam mo磧iwo軼i sterowania obrotami a programy SPEED FAN i HWDMonitor nie wykrywaj mi tego wentylatora. Zastanawiam si czy dobrze go po陰czy貫m. Z nowego wentylatora wychodz 4 kabelki czerwony 鄴速y czarny i niebieski, a w starym by造 tylko 3 (nie by這 niebieskiego). Dopasowa貫m je kolorami, wentylator chodzi ale ca造 czas na maxa. Czy co 幢e po陰czy貫m? Czy do sterowania obrotami potrzebny jest ten czwarty niebieski?
  • Poziom 41  
    I tak i nie. Ten niebieski przew鏚 faktycznie s逝篡 do regulacji pr璠ko軼i, ale mo積a regulowa te bez jego udzia逝. Dok豉dno嗆 regulacji jest wtedy mniejsza.`Je瞠li nie dzia豉 regulacja, to znaczy, 瞠 karta nie posiada regulacji wcale i nic si z tym nie zrobi. Karta nie b璠zie w 瘸den spos鏏 wykrywa wentylatora, niby jak ma to robi?
  • Poziom 12  
    tylko 瞠 oryginalnym da這 si sterowa i by wykrywany