Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens ciągłe restartowanie się.

15 Kwi 2010 12:01 2362 11
  • Poziom 15  
    Otóż problem jest następujący - mam laptopa do niedawna wszystko było ok nie było z nim żadnych problemów mógł pracować cały dzień itd. W ostatnim czasie laptop nagle się wyłączył i od tego czasu sytuacja wygląda tak (niezależnie czy pracuje na zasilaczu czy na baterii):
    - laptop jak się uda pracuje godzinę, kilkanaście minut lub nie zdąży nawet uruchomić systemu i wyłącza się
    - nie przegrzewa się - radiator od spodu robi się ledwo ciepły wentylator pracuje, nie ma kurzu.
    - problemem nie jest matryca czy uszkodzony inwerter - były odłączane i dalej to samo
    - ramka matrycy w miejscu gdzie jest inwerter grzeje się (nie gorąca, ale ciepła)
    - po wyłączeniu się jeżeli jest na zasilaczu rozpoczyna ciągłe restarty tzn kontrolki zaświecają się słychać wiatrak, dysk i gasną i tak w kółko (nie reaguje na power) - na baterii tego nie ma.
    - problemem nie jest ram ani karta wifi - laptop nie chciał wystartować bez ramu nie zgłaszając żadnego komunikatu dźwiękowego.

Laptop to Amilo Pro z procesorem Pentium M 1.7 2MB zintegrowaną grafiką intela
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Seria Amilo Pro miała chyba z 20 modeli i produkowana była około 5 lat. Gdyby kolego tak uchylił rąbka tajemnicy i podał dokładanie jaki to model. Może dobrze było by wykonać również fabryczne testy za pomocą programu DIFS ( dostępny ze strony producenta).
    Grzanie się inwertera jest normalnym objawem.
  • Poziom 15  
    No to może pooglądaj najpierw gniazdo zasilania. Może gniazdo ma jakieś uszkodzenia lub zimny lut
  • Poziom 15  
    Nie zauważyłem zimnych lutów w okolicy gniazda zasilania. Opisany problem występuje również podczas pracy na baterii.

Edit: Dokładny model laptopa to Amilo Pro v2085
  • Poziom 15  
    Restartuje sie tj. pojawia się bluescreen czy bez tego rzuca restarta?

Jeśli pojawia się niebieski ekran to najprawdopodobniej problem może leżeć w: pamięci, dysku, systemie...

Jeśli nie pojawia się nic... trzeba szukać przyczyny w mostku lub jakimś elemencie zasilania.

Na sam początek określ dokładniej problem ;-)

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nie ma bluescreena. Resetuje się nawet na BIOS'ie.
  • Poziom 12  
    Kiedyś mi się zdarzyło, że dostałem komputer z objawami ciągłych restartów... problemem było namieszanie w biosie przez wirusa... tu może być podobny problem... ale stawiam na uszkodzenie połączeń na układach BGA
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    BIOS był skasowany przez wyjęcie bateryjki. Nowej wersji BIOS'a nie nagram gdyż nie wiadomo czy się nie wyłączy w trakcie.
  • Poziom 10  
    wgranie biosu raczej długo nie trwa, ja bym pewnie potestował ile razy się w danym czasie się wyłączył oraz ile średnio chodził i zaryzykował....
    odłączałeś też dysk, cdrom? ja bym sprawdził czy procesor dobrze siedzi oraz czy chłodzenie go jest w porządku.
    jak to nie pomoże to zostaw laptopa z odłączonym zasilaczem, baterią zewnętrzną oraz wewnętrzną na kilka godzin... może przez jakiś czas będzie stabilniej chodził i uaktualnij bios. Może problemem być też uszkodzona wewnętrzna bateria i gubienie daty lub ustawianie jakieś absurdalnej daty np 2910 - tak, dobrze napisałem, miałem tak w Compaq N610c :D

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Mialem podobna sytuacje w Fujitsu Siemens-ie. W moim przypadku pomogla wymiana pasty termoprzewodzacej na procesorze.
    Nie twierdze ze akurat masz identyczna sytuacje, ale wg mnie warto to sprawdzic.
  • Poziom 15  
    W takim razie ktoś może orientuje się ile kosztowałaby naprawa jeżeli uszkodzony byłby mostek? Ew czy z innych podobnych modeli płyta główna pasowałaby - nie znalazłem nigdzie płyty do tego modelu?