Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile pasty lutowniczej trzeba nanieść?

lukasz045 15 Kwi 2010 14:37 1187 3
  • #1 15 Kwi 2010 14:37
    lukasz045
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie odnośnie ilości pasty nanoszonej na pad. Czy wie ktoś konkretnie czy jest możliwość wyliczenia jaka jest minimalna ilość pasty aby jakość lutu była odpowiednia. Chodzi mi o zależności wielkości padu, procent pokrycia padu w zależności od grubości stencila i jaki komponent będzie lutowany.

0 3
  • ambtechnic
  • #2 16 Kwi 2010 09:47
    Logi
    Poziom 19  

Nie wiem czy chodzi Ci o nakładanie pasty do montażu SMD. Jeśli jest to robione za pomocą sita to pady sita są minimalnie większe od padów miedzi, czyli wilekości soldermaski a grubść sita ok 0.5mm. Tak więc na każdym padzie jest pasta dokładnie pokrywająca pad a jej "wysokość" ok 0.5mm

0
  • ambtechnic
  • #3 16 Kwi 2010 11:22
    lukasz045
    Poziom 9  

Tak chodzi mi o sitodruk. Generalnie nie jest tak. W zależności od potrzebnej ilości pasty moze ona pokrywać cały pad, wychodzić poza pad ( i tak sie sciągnie na pad podczas podgrzewania). Bardzie chodzi mi o to czy wie ktoś może jak zminimalizować ilość nakładanej pasty ( obcięcie kosztów). Jak wyliczyć ile powinno być pasty na padzie (objętościowo, wagowo) w zależności od wielkości padu i nakladanego komponentu aby jakoś lutu byla zachowana, aczkolwiek złużyć jak najmniejszą ilość.

0
  • #4 16 Kwi 2010 14:28
    omicronNs
    Poziom 21  

Chodzi o to żeby cała powierzchnia pada była pokryta topnikiem, aby usunąć z niego tlenki metali, i inne zanieczyszczenia.

0