Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WDC WD3200BEVT-60ZCT0 - Dysk staje ...

ulis89 15 Kwi 2010 16:46 4879 30
  • #1 15 Kwi 2010 16:46
    ulis89
    Poziom 8  

Trudno mi powiedzieć, ponieważ strzelam trochę, że to dysk.

Historia zaczęła się około 3 miesiące temu.
    Zainstalowałem jakiś program. Restart. Komputer w trybie normalnym już się nie włączył. Ekran logowania. Wpisuje hasło. Pulpit i od razu zwiecha . (Windows Vista)

Niechcący go sformatowałem, na nowo system zainstalowałem. (rymuje się !!) :D
    Po paru dniach zrobiło się to samo. zainstalowałem kilkanaście programów. Typu skype, dziadu dziadu, comodo. Znów zwiech.

Musiałem odpuścić. Przez 1,5 miesiąca nie używałem laptopa. Życie mi się troche posypało (wylotka ze studiów, rodzina).... jakoś przeżyłem bez niego.

Teraz kiedy już się trochę pozbierałem, zrobiłem jeszcze raz formata. Na nowo OS.
    Programy do sprawdzania dysków typu Disc Checker nie wykazały żadnych błędów(Poprzednio się wieszały na jednym pliku).

Minął miesiąc, znów ten sam problem. Zainstalowałem Devil May Cry 4 :D
    na trzecim poziomie wsypa :P znowu wszystko staje. Disc Checker zatrzymuje się na jednym z plików( notabene znajduje się w folderze z grą). Ten sprawdzający i fiksujący błędy wgrany w windowsie tak samo... wysypuje się w połowie działania(staje mam na myśli, że kontrolka z ciągłego mrugania zmienia na jednostajna mrugniącię co sekundę, czekałem 2 godziny nic się nie działo).
    Normalnie jak nic nie korzysta z tego pliku, to wszystko sprawnie działa. Ale odpalę grę, albo antywira z opcja sprawdzania wszystkich plików, dochodzi do niego i cały komp staje... jedynie twardy restart.

Mam nadzieję, że w miarę można mnie zrozumieć.
    Prosiłbym o jakieś rady. Szukałem siakoś na necie, w końcu doszedłem do zerowania czy coś takiego. Chciałbym tego uniknąć.
    Laptop Hp Pavilion dev 5. Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś innego parametry to podam.

• #2 15 Kwi 2010 17:10
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wrzuć tutaj SMART tego dysku.

• #3 15 Kwi 2010 17:20
    ulis89
    Poziom 8  

Link do topicu jak to się robi mogę prosić,bo akurat wychodzę z domu, jak wrócę żebym mógł szybko wszystko ogarnąć.

• #5 15 Kwi 2010 22:06
    ulis89
    Poziom 8  

ta dam ??

Dodano po 55 [minuty]:

Nie zapomnijcie o mnie :(

• #6 15 Kwi 2010 23:06
    WojtasJD

Jak chcesz uniknąć zerowania (które usuwa dane) to scan i remap potem znowu SMART - ale już nie pod Windowsem.
    Wystartuj system z bootowalnego FDD/CDROM/USB z Vivardem, uruchom i Surface test with remap.

• #7 16 Kwi 2010 00:11
    ulis89
    Poziom 8  

Dzięki. Jutro napisze co wyszło, całą chatę przeszukałem i nie mam żadnego cdka :P

• #8 16 Kwi 2010 17:48
    WojtasJD

Nie musi być z CD, laptop jest nowszy i na pewno może startować z USB - np. pendrive, karty pamięci jak MMC/SD itd.

• #9 17 Kwi 2010 00:51
    ulis89
    Poziom 8  

Vivarda leci, ale po 10 % zaczeło wyskakiwać errory i zaczęło sie pojawiać Drive not Ready. Jest sens to dalej ciągnąć ??

Przepraszam, że od razu nie znalazłem odpowiedniego sub forum.

• #11 17 Kwi 2010 01:35
    ulis89
    Poziom 8  

Już robię Victorią.

• #13 17 Kwi 2010 01:55
    ulis89
    Poziom 8  

Victorie odpala się też w Dosie ??
    Odpaliłem w Windowsie, zrobiłem test.10,1% ponownie zwiech komputera. Znów wszystko stanęło !!

• #15 17 Kwi 2010 02:07
    ulis89
    Poziom 8  

Okej, Dzięki.
    Tutaj jeszcze smart, a nie mogę na tego pendriva co zrobiłem wcześniej z Vivardem sobie wrzucić memtesta ??

• #17 17 Kwi 2010 02:19
    ulis89
    Poziom 8  

właśnie odpaliłem Memtesta anulować ??
    Jak ??

• #19 17 Kwi 2010 02:23
    ulis89
    Poziom 8  

Powiedz mi to widać jak on działa ??

bo mam tylko niebieski ekranik przed sobą i nic się nie dzieje ??

• #20 17 Kwi 2010 03:58
    WojtasJD

Jak masz komputer stacjonarny z obsługą SATA to ten dysk można na nim analogicznie sprawdzić.
    Niebieski ekran bez treści na Memteście to zwis...

http://www.memtest.org/#screen

• #21 18 Kwi 2010 11:52
    ulis89
    Poziom 8  

Hello.

Garśc informacji bo niestety wczoraj nie miałem czasu totalnie. (Ale osiemnastka !!)

Odpaliłem Memtesta, nie kończy się. Około 50 % i się wyłącza cały komputer.

Wziąłem Memtesta+. Poszukać zwykłego ??

Pisownia, pisownia i jeszcze raz pisownia, włącznie z interpunkcją - wymagania regulaminu punkt 15.
    Popraw wszystkie swoje posty! (gsm_virus)

Posty poprawiłem. Przepraszam.

• #22 18 Kwi 2010 20:51
    pidar
    Spec od pamięci masowych

pidar napisał:
    Wróćmy do skanowania rozpocznij od połowy - coś mi się wydaje, że to bady fizyczne zawieszają maszynę!

Dwukrotne zatrzymanie na tych 10% przy różnych programach wskazuje, że na pewno są to bady fizyczne - podaj co wyświetlały te programy (czy przypadkiem nie było:"ABRT'?)
    Pozostaje jeszcze problem z testem pamięci. Proponuję raz jeszcze sprawdzić je przy pomocy innego programu z Ultimate Boot CD (a TU link do bezpośredniego pobrania obrazu ISO płyty).
    A na koniec, jeśli ustalisz jakie to są błędy na dysku i problem z sprawdzeniem pamięci zostanie wyjaśniony musisz jednak wykonać (choć tego nie chciałeś)
    te czynności:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

• #23 19 Kwi 2010 01:06
    ulis89
    Poziom 8  

Nie wyświetlały Abort.
    Wyświetlały kolejno:
    a) Vivard - Drive not ready
    b) Victoria - zwiech jak w poprzednich sytuacjach. Totalne zatrzymanie akcji komputera.

Przepraszam ten weekend naprawdę zalatany. Jutro będę testował pamięć.
    Jeśli już zerować to jak będę miał nowy dysk. Bo muszę najpierw przerzucić dane. Choćby Instalator od Visty bo nie mam innego windowsa.

• #24 19 Kwi 2010 16:15
    WojtasJD

ulis89 napisał:
    Odpaliłem Memtesta, nie kończy się. Około 50 % i się wyłącza cały komputer.

Przed tym zerowaniem wyciągnąłbym HDD i ponownie test bo to wygląda na coś innego.

• #25 24 Lip 2012 19:22
    Pirooz
    Poziom 7  

Witam wszystkich,

Pierwszy post na forum, mam nadzieję, że podpiąłem się dobrze bo z tego co widzę i czytam - problem podobny co 2 lata temu i ten sam model dysku...

Lapek od pewnego czasu ma problemy, ni z gruchy ni z pietruchy totalna zwiecha. Nic nie idzie zrobić - twardy reset.

Działa jakies 20-30 minut a potem kaplica.

Całość wygląda w taki sposób, że komputer pracuje normalnie aż w pewnym momencie dioda pracy dysku twardego gaśnie (mruga jednostajnie co 1-2s) i następuje słyszalne "tyknięcie" z okolic dysku twardego... doszedłem do wniosku, że być może się przegrzewa stąd też zainstalowałem pierwszy lepszy program do monitorowania temperatury HDD... waha się między 45-48 (to chyba za dużo troszkę).

Załączam loga z danymi SMART...

• #26 25 Lip 2012 08:39
    artaa
    Poziom 43  

Parametr 05 =44 i C5=7
    05 0033 8c bf bf 0000000000000044
    c5 0032 00 c8 c8 0000000000000007

HDD do kosza lub jak jest na GW.

• #27 25 Lip 2012 09:06
    Pirooz
    Poziom 7  

Dzięki za szybką odpowiedź,

Rozumiem, że jest bardzo źle. Dysk faktycznie się przegrzewa czy jak?

Chodzi mi o to, czy "zdążę" kupić nowy a ten podłączyć na mostku i zgrać wszystko na nowy zanim stary się totalnie wysypie?

Jaka jeszcze jest jego m-w żywotność? Kwestia kilku uruchomień "na pół godziny" i po dysku?

• #28 25 Lip 2012 09:12
    artaa
    Poziom 43  

To tylko wrózka wie. ;-)
    Temperatura jest najmniejszym problemem tego HDD.

• #29 25 Lip 2012 09:20
    Pirooz
    Poziom 7  

Dzięki bardzo za info. Szykuje sie wycieczka do sklepu w poszukiwaniu nowego dysku...

Jest tu jakaś opcja typu "postaw piwo" czy "podziękuj"? ;) bo nie widzę nigdzie...

• Pomocny post
    #30 25 Lip 2012 09:38
    artaa
    Poziom 43  

Przycisk Pomógł, ale tylko dla Autora wątku.
    Dlatego m.in jest wymóg zakładania własnych tematów. ;-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME