Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki wysokotonowe trzeszcza

bezel15 15 Kwi 2010 18:02 1965 6
  • #1 15 Kwi 2010 18:02
    bezel15
    Poziom 10  

Zakładałem już podobny temat, ale jeszcze raz, tym razem lepiej wezme się do tego tematu. Zrobiłem fotki, co do głośników wysokotonowych. Na głośniku nic nie pisze. Zauważyłem,że jak na głośniku są dwa wtyki do podłączenia (zalutowania), to tylko jeden jest podłączony. Drugi jest pozostawiony w spokoju. Nie wiem, dlaczego te głośniki wysokotonowe trzeszczą, dlatego daje fotki. Być może zrobie coś z tymi głośnikami, a jezeli nie to je sprzedam albo zamienie na inne głośniki, które bedą sprawnie działały. Przy okazji zobaczyłem,że gabka, która jest w obudowie, nie jest ani przyklejona, po prostu zwisa sobie jak kolumna stoi. To w przyszłośni może poprawie, albo wogle wymienię, Co mam zrobić z tymi głośnikami? Może to kwestia innego podłączenia? (Sorki za słaba jakość, ale dałem te fotki, po to by uświadomić wogle jakie mam głośniki.

Głośniki wysokotonowe trzeszcza Głośniki wysokotonowe trzeszcza

0 6
  • #2 15 Kwi 2010 18:15
    dzg4
    Poziom 24  

Witam. Jakiej wartości po lewej stronie głośnika są kondensatory elektrolityczne ?. Albo kondensator styrofleksowy albo elektrolityczny nie mogą być dwa w szeregu.

0
  • #3 15 Kwi 2010 19:41
    bezel15
    Poziom 10  

dzg4 napisał:
    Witam. Jakiej wartości po lewej stronie głośnika są kondensatory elektrolityczne ?. Albo kondensator styrofleksowy albo elektrolityczny nie mogą być dwa w szeregu.

Powiem tak, niezbyt się przyjrzałem,ale było napis 250V, ale nie jestem pewien, bo chodzi mi po głowie napisa 550V, ale to chyba nierealne z tą liczbą.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Kwi 2010 23:03
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak więc chyba nie ma tam zwrotnicy od poprzednich głośników (ZG15-C). Do alpharda EW65 dokupił bym najtańsze tweetery (na przykład PJ ) i zastosował najprostszą filtrację (kondensator + rezystor doświadczalnie). Całość bym sprzedał i pomyślał o czymś bardziej sensownym. :idea:

0
  • #5 16 Kwi 2010 07:21
    bezel15
    Poziom 10  

przemo-lukas napisał:
    Tak więc chyba nie ma tam zwrotnicy od poprzednich głośników (ZG15-C). Do alpharda EW65 dokupił bym najtańsze tweetery (na przykład PJ ) i zastosował najprostszą filtrację (kondensator + rezystor doświadczalnie). Całość bym sprzedał i pomyślał o czymś bardziej sensownym. :idea:

Wielkie dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło. Powiedz mi jeszcze, ile wyniesie wszystko, to co powinienie wymienic? Na pewno musze te wysokotonowe sprzedać albo zamienić na tweetery i muszę zastosować kondensator. Ile to wyniesie wszystko? Aha, jeszcze coś. Czy jak j8uż wwszystko się zrobi, to czy bedę módł wytłumić te kolumny? Na wszystkich sciankach chciałbym tak zrobić. Czy jest taki sens?

0
  • #6 16 Kwi 2010 12:34
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sądzę, że w 80zł powinieneś się zmieścić.

0
  • #7 16 Kwi 2010 15:05
    bezel15
    Poziom 10  

przemo-lukas napisał:
    Sądzę, że w 80zł powinieneś się zmieścić.

A czy mogę wytłumić te kolumny? Czy musiałbym kupić tylko głośniki (tweetery), Czy jeszcze wymienić wogle kondensator, czy pozostawic ten co jest i inaczej podłączyć?

Dodano po 18 [minuty]:

Więc tak, przepisałem co pisało na kondensatorze elektrolitycznym. Pisało coś takiego: 2,2 p.PK 250V MIFLEX MKSE-011 11-82. Natomiast na głośniku wysokotonowym pisało: NP 8µF 50v6.

0
  Szukaj w 5mln produktów