Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy do ogrzewania zbiornika wodnego 2500litrów.

15 Kwi 2010 19:03 4414 10
 • Poziom 9  
  Witam, chce zrobić piec gazowy na propan-butan do ogrzewania zbiornika z wodą około 2500l. Piec ma być umieszczony pod wodą i ogrzewać swoim korpusem oraz rurkami przechodzącymi przez korpus, mam zamiar użyć 2 palników. W załączniku rysunek w formacie pdf. Proszę o wszelki porady i sugestie, na rysunku nie umieściłem wlotu powietrza i rury spalinowej. Obliczyłem, że do ogrzania tej ilości wody będzie potrzeba 290 MJ energi, a kilogram propanu0butanu to 46 MJ, także zwykła butla 11kg powinna spokojnie wystarczyć Pozdrawiam Marcin
 • Poziom 22  
  Jak napiszesz że chcesz wykorzystać piec gazowy, podgrzewacz przepływowy gazowy do ogrzewania wody to ok. Jeśli zaś chcesz budować piec to odpowiedż jest jedna takie rzeczy pozostaw fachowcom tej branży!

  Jeśli jeteś zainteresowany tą drugą opcją to napisz, nie zapomnij podać temperatury do której chcesz rozgrzać wodę, przeznaczenia wody, miejsca usytułowania zbiornika.
 • Poziom 9  
  Chciałbym zbudować taki piec do ogrzewania balii drewnianej służącej do kąpieli. Temperatura początkowa wody to zazwyczaj około 8-10 oC, a końcowa to 38 oC. W beczkach instaluje piece opalane drewnem, ale proces ogrzewania drewnem jest czasochłonny około 5h, oraz wymaga dużej częstotliwości uzupełniania drewna. Natomiast wiele osób wolało by uniknąć tego. Dlatego wymyśliłem, że taki piec gazowy byłby dobrym rozwiązaniem, bo czas ogrzewania skróciłby się o około 2h i został by wyeliminowany problem ciągłego podkładania. A koszty chyba takie same. Jaka firma mogła by coś takiego wykonać? bo też jestem zdania żeby to zrobili fachowcy. pozdrawiam Marcin
  obrazek bali którą che ogrzewać:
  Piec gazowy do ogrzewania zbiornika wodnego 2500litrów.

 • Moderator na urlopie...
  Najprościej byłoby wsadzić do niej wężownicę. Najmniejsze straty ciepła i największa sprawność podgrzewania wody.
 • Poziom 9  
  Ale chyba największą sprawność piec będzie jak jest cały pod wodą? No bo na zewnątrz to straty będą spowodowane np złą izolacja korpusu. Dzięki za rade. Bardziej chciałbym wiedzieć jak zainstalować dysze do gazu i czy to w ogóle będzie działać. Czy powietrze może być dostarczane przez rurkę pod normalnym ciśnieniem żeby gaz się całkowicie spalał i czy np gaz może przestać sie palić? Jak zainstalować jakiś iskrownik lub coś w tym stylu?

 • Moderator na urlopie...
  Kup kocioł gazowy 1 funkcyjny i podłącz go do wężownicy zanurzonej w balii.

  Tworzenie jakiegoś samopała może skończyć się bardzo źle, z różnych względów. Odstąp od tematu.
 • Poziom 22  
  Jeżeli cię stać to proponowalbym zrobic t na piecu do CO jakims kondensacie 38st doskonale sie nadaje do kondensacji
 • Poziom 22  
  Kupujesz gazowy przepywowy podgrzewacz wody, bezpieczną pompę wodną i tworzysz obwód zamknięty miedzy zbiornikiem a podgrzewaczem, woda krąży sobie w obiegu i się podgrzewa, podgrzewacze choć przystosowane do instalacji wewnątrz moża zaadoptować małym kosztem do warunków "polowych" tylko pompa wodna niestety musi miec zasilanie elektryczne i musi zapewnić odpowiedni przepływ umożliwiajcy przełączenie się podgrzewacza na grzanie.
  W lato panele słoneczne lub 100 m węża czarnego i pompa która przemieli wodę co kilka minut cyklicznie, wspomaga główne gazowe podgrzewanie, 1,5 -2h i 5000l wody ogrzane -p.s. u mnie działa.

  Jesli na zewnątrz tymczasowo zdecydujemy się umieścić podgrzewacz musi on oczywicie mieć dysze na propan butan techniczny.

 • Moderator na urlopie...
  Dido230 napisał:
  Jesli na zewnątrz tymczasowo zdecydujemy się umieścić podgrzewacz musi on oczywicie mieć dysze na propan butan techniczny.


  Podgrzewacz niestety nie może być używany na zewnątrz, a zastosowanie dysz na propan, to herezja. Stosujemy zawsze dysze odpowiednie do gazu, którym jest zasilany.
 • Poziom 22  
  Zmień robotę bo herezje to ty piszesz lub nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
  Podkreślam, że jeśli dany typ podgrzewacza jest przystosowany do gazu ziemnego jak i propan butan to przeważnie wystarczy wymienic dysze na odpowiednie dla danego paliwa. Zawsze można kupic też urządzenie na propan-butan fabryczne (800zł). A podgrzewacz jak najbardziej można uruchomic na zewnątrz stwarzajac mu odpowiednie bezpieczne i techniczne warunki pracy.

  Tłumaczenie jakie warunki to dłuzsza wypowiedź, więc na instrukcjach pisze na wszelki wypadek by Kowalski nie zrobił sobie i innym krzywdy żeby nie stosować.
  Powiedz ludziom żeby nie stosowali kuchenek turystycznych bo to prawie ten sam temat - tylko wewnatrz, ale to za ciężki temat dla Ciebie!