Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

okropnie grzeje się tłumik jak i silnik fiat 126 el 97r

redelx 15 Apr 2010 19:09 3093 7
    redelx
    Level 9  
    mam nowy temat : mianowicie chyba coś jest nie tak z grzaniem się silnika a szczególnie tłumika , zaraz po odpaleniu dosłownie kilka sek. tłumik, jest "wrzący" bije od niego niesamowite ciepło i śmierdzi . podobno kwestia nagrzewania się silnika to olej , ale u mnie stan jest dobry ostatnio nawet dolewałem , podobno to też kwestia termostatu że jest zepsuty ... ? proszę o jakieś uwagi z góry dzięki
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam!!
    Sprawdź termostat , czy otwiera bo tylko to może powodować przegrzewanie się silnika a tym samym tłumika
    pEndrju
    Level 13  
    witam
    zobacz czy na ciepłym silniku dodatkowa klapka chłodzenia sie otwiera jesli nie to termostat jest do wymiany,a i czy wogile masz chłodzenie bo mogła dmuchawa się poluzować,a tłumik to powinien się grzać
    stanislaw56
    Level 20  
    Witam to mi wygląda na zile ustawiony zapłon.
    milejow
    Level 43  
    stanislaw56 wrote:
    Witam to mi wygląda na zile ustawiony zapłon.

Dokładnie, za późny
    redelx
    Level 9  
    ta klapa jest zamknięta i nie otwiera się . dziś rozmawiałem z jednym człowiekiem i powiedział żebym to zablokował aby cały czas była otwarta . I z tego co czytam to może być główna przyczyna takiego grzania ? . a co do dmuchawy to powietrze ciągnie jak się przyłoży rękę :) ale tak na boku to ten tłumik to strasznie się rozgrzewa w sekundach ...
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam!!
    Klapa jest sterowana przez termostat , lepiej żeby była otwarta,
    redelx
    Level 9  
    witam minęło trochę czasu od mojego postu ale znam teraz odpowiedź :P oddałem silnik do naprawy i z tym grzaniem podobno było tak że po 1 -to głowica była popękana , silnik był zawalony olejem a termostat zepsuty . dziś już wszystko porobione fiat ładnie pracuje i już się nie grzeje tak jak to było w tedy . Pozdrawiam !