Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWT 10620 staje na 1 h 09 min. do końca prania...

bahamas 15 Apr 2010 20:25 4261 8
 • #1
  bahamas
  Level 13  
  Proszę o pomoc. Nastawiam pranie na bawełnę. Ustawiam 40 C, wirowanie 800, zabrudzenie średnie. Wyskakuje mi 1 h 20 min. do końca i włączam.

  No i teraz pralka staje co któreś pranie na pozycji 1 h i 09 min. do końca... W tym momencie ona tylko obraca bębnem i pierze. Grzałka włącza się wcześniej, wody wtedy nie pobiera ani nie wypuszcza, po prostu staje.

  Miga wtedy przycisk start na zielono , miarowo cały czas. Nie ma żadnych błędów...
  Załączam ją w identyczny sposób po raz drugi i pierze już normalnie do końca...

  Nigdzie nie znalazłem takiej usterki opisanej. Powinny być jakieś błędy migania na czerwono. A mooja stoi po prostu i nic się nie dzieje. (Filtry i dopływ oczyszczone).
 • #2
  bonzo.Z
  Level 12  
  sprawdz dokładnie grzałkę i silnik pod względem upływności, ewentualnie odłącz uziemienie od silnika i spróbuj wtedy zrobić pranie.
 • #3
  bahamas
  Level 13  
  Jak w tej pralce wejść w tryb serwisowy i odczytać ewentualne błędy ?
 • #4
  bonzo.Z
  Level 12  
  Pokrętło wybieraka ustawiasz na "zero" nastepnie wsiskasz jednocześnie "start" i sąsiedni przycisk po lewej stronie, trzymając oba przyciski przekręcasz wybierak o jedną pozycj w prawo, diody zaczynają kolejno się zapalac, puszczasz przyciski i już jesteś w trybie serwisowym.
 • #5
  bahamas
  Level 13  
  Wchodzę w ten tryb serwisowy, wszystko po kolei sobie w kółko mruga i jest napis C7 . Co to znaczy ?
 • Helpful post
  #6
  bonzo.Z
  Level 12  
  Pokazuje pozycję wybieraka. Przekręcając o dwa stopnie w prawo powinna zacząc pobierac wode z pierwszego elektrozaworu, na pozycji trzeciej z drugiego itd. przekręcając wybierak kolejno bedzie robiła wszystkie funkcje( pobieranie wody, grzanie obroty bebna odpompowanie) jesli z jakąs funkcją bedzie problem wyswietli się błąd typu "e-10, E-11 itd.)
 • #7
  bahamas
  Level 13  
  W którymś momencie pokazuje się E13, czytam, że to coś z przepływem wody, wyczyściłem sitko, było całe zakamienione. Może pomoże, Dzięki ! Czy błędy się jakoś kasuje ?
 • #8
  bonzo.Z
  Level 12  
  Błędu się nie kasuje, jesli usterka została usunięta pralka będzie normalnie pracowac.
 • #9
  bahamas
  Level 13  
  bonzo.Z wrote:
  Błędu się nie kasuje, jesli usterka została usunięta pralka będzie normalnie pracowac.  Dzięki bardzo po urożnieniu wszystkiuch węży do dziś pralka chodzi bez zarzutu :)