Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki piec gazowy wybrać do mieszkania?

Zygaz 15 Apr 2010 20:42 7577 5
    Zygaz
    Level 2  
    Witam,
    Potrzebuję porady w sprawie pieca. Stary (12 l. ) Junkers ZWR 18-3 dogorywa i sądzę, że trzeba zamontować nowy, żeby nie zostać w końcu bez pieca. Moje obawy potwierdził serwisant. Byłbym wdzięczny za polecenie mi czegoś na nasępce, gdyż wolałbym nie pozostawać przy wyborze proponowanym przez montera (już jeden chciał mi wcisnąć drogi, kocioł kondensacyjny, a mieszkanie ma 54m kw). Poradźcie wśród jakich marek wybierać, może konkretne modele. Zalezy mi na niezawodności i 'energooszczędności'. Mieszkanie jak już pisałem ma 54m kw powierzchni. Wys. ok 3m (kamienica). Od ulicy jest ocieplona ściana, od podwórka jeszcze nie, ale nie zapowiada się, żeby szybko ją ocieplili. W mieszkaniu zamontowanych jest 5 kaloryferów, każdy w osobnym pomieszczeniu. Mieszkańców 3, w porywach do 4 ;). Zazwyczaj wszyscy biora prysznic, ale w weekendy zazwyczaj kąpią się. Jeśli potrzebne sa jakieś dodatkowe info - piszcie.
    Z góry dziękuje za wszelkie rady i pozdrawiam
    Zygaz
    Level 2  
    Do tej pory byłem zadowolony, ale ten piec ma już trochę na karku - nie jestem zorientowany jak teraz wygląda rynek. Marka ma nadal opinie solidnych, mało awaryjnych pieców? Mógłbyś polecić mi jakiś konkretny model na moje potrzeby? Junkers CERACLASS EXCELLENCE ZSC 28-3MFK za 3,5 tys. to dobra oferta czy lepiej CERACLASS EXCELLENCE ZWC 24-3MFK?
    Dzięki i pozdrawiam
  • Helpful post
    12B
    Level 21  
    Jeśli chcesz mieć Junkersa i do tego kocioł klasy takiej jak posiadasz obecnie to proponuję jego 6 generację ZWN 24-6KE. Koszt jednak spory porównywalny z kotłami kondensacyjnymi. Ale przecież już masz/miałeś dobry kocioł więc......
    Zygaz
    Level 2  
    Kocioł rzeczywiście wygląda - jak dla laika - na dobry, jednak cena... Tamten Junkers był już w mieszkaniu, gdy je kupowałem 6lat temu. Nie mówię, że "chce" kolejnego junkersa - akurat zawsze miałem junkersa i niestety nie mam porównania z innymi piecami.
    Byłem raczej przygotowany na wydatek rzędu 3,5tys. No może góra 4, ale wiadomo jak to jest - pieniądzy zawsze za mało, ale z drugiej strony nie chciałbym, aby później okazało się, że te zaoszczędzone pare stów odbije sie znacznie na rachunkach, czy awaryjności :?. Tak ogólnie się czytając, co wszędzie piszą, to na takie warunki jak moje najodpowiedniejszym byłby piec 2 funkcyjny, z zamkniętą komorą. Czy dobrze rozumuję?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    To możesz wybrać CERACLASS EXCELLENCE ZWC 24-3, lub tańszy CERACLASS ZW 14-2 DV
    Czy z otwartą, czy z zamkniętą, to już inna sprawa. Wiadomo, że z zamkniętą komorą są bezpieczniejsze.