Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini dekoder cyfrowy polsat zwarcie złącza lnb

pabloo1980 15 Apr 2010 20:48 20033 2
IGE-XAO
 • #1
  pabloo1980
  Level 1  
  Witam zrobiłem zwarcie złącza lnb i w dekoderze wypalił mi się jeden element czy ktoś wie co to za element na pierwszym zdjęciu zrobiłem zdjęcie innego (R220) ale ten spalony był taki sam tylko z inną wartością mocy. Nie wiem co to jest ? ,rezystor ,dioda prostownicza czy jakiś inny element.Jak ktoś może wie to może mi powie dziękuje bardzo. Mini dekoder cyfrowy polsat zwarcie złącza lnb Mini dekoder cyfrowy polsat zwarcie złącza lnb Mini dekoder cyfrowy polsat zwarcie złącza lnb
 • IGE-XAO
 • Helpful post
  #2
  netTv
  Level 26  
  Dlaczego nie wymienisz na gwarancji w APS? Wszystkie te dekodery są na gwarancji.
  To jest rezystor ograniczający prąd LNB.Tak czy siak, jak nie masz o tym pojęcia to po co grzebiesz?
 • #3
  Leszek K
  Level 11  
  Minęło trochę czasu ale właśnie rozpoznałem temat.
  Rzeczywiście na podstawie tego jak mylisz pojęcia o mocy i rezystancji wątpię czy operacja się powiedzie ale próbuj.
  Wskazany przez Ciebie rezystor to element w układzie ograniczania prądu, był to rezystor 1 Ohm lub 1.2 Ohma - wstaw 1 Ohm. Nie ma pewności czy nie uszkodziło się coś więcej. A dla następnych, którym ewentalnie przyjdzie walczyć ze zwarciem LNB kilka być może przydatnych informacji.
  Napięcie podawane do LNB ma wartośc 13V lub 18V (tym przełączana jest polaryzacja) zdarza się, że wewnęrzna przetwornica podnosząca napięcie po uszkodzeniu nie sygnalizauje uszkodzenia ale można oglądać programy tylko z jednej polaryzacji.
  Układ podnoszący napięcie to dławik 33uH, klucz na tranzystorze FET z rezystorem 0.22R, ten rezystor to czujnik prądu, z jego końcówki podawany jest zwrotnie sygnał do Si2110. To pierwszy układ detekcji zwarcia na LNB.
  Napięcie 13V lub 18V idzie przez klucz złożony z jednego lub dwóch tranzystorów mocy (na zdjęciu wersja z jednym tranzystorem w układzie ), często pada jeden z tych tranzystorów. Na wyjściu jest dzielnik rezystorowy - to drugi układ detekcji zwarcia.
  Schemat zasilania LNB można znaleźć na silabs.com szukając danych układu Si2110.
  Pozdrawiam.