Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi ZDI-6052 - brak odznak "życia"

15 Kwi 2010 20:54 4409 5
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie,

Dwa lata temu dostałem od brata używaną przez niego działającą zmywarkę (Zanussi ZDI-6052), która od tamtego momentu stała nieużywana w garażu.
    Dzisiaj, gdy ją podłączyłem do gniazdka stwierdziłem, że po prostu nie działa.
    Po naciśnięciu przycisku zasilania nie zapaliła się nawet lampka kontrolna.
    Wygląda to tak jak by w ogóle nie płynął prąd do niej. Po prostu nic, żadnego dźwięku, czy mrugnięcia.
    Co może być powodem tej awarii, gdzie szukać jej przyczyny?

Pozdrawiam serdecznie,
    Roman-5000

PS.
    Przewód zasilający na pewno sprawny - sprawdziłem.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sprawdź czy nie ma luźnych przewodów ,może poluzowało się coś podczas transportu, sprawdź też dokładnie włącznik i zamek drzwi, może któryś z tych elementów porostu się zastał i nie załącza styków.
  • Poziom 28  
    Sprawdź czy zamek działa, zwłaszcza zwróć uwagę czy mikro przełącznik jest sprawny w zamku.
  • Poziom 19  
    Cześć bonzo.Z oraz Trull

Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.
    Zgodnie z Waszymi wskazówkami sprawdziłem (miernikiem) włącznik, a właściwie jak już rozkręciłem przedni panel oba włączniki oraz mikrowłącznik przy zamku drzwi.
    Oba włączniki, jak również mikrowłącznik są sprawne. Korzystając z okazji przeczyściłem styki. Następnie rozkręciłem spód aby sprawdzić czy przypadkiem w trakcie transportu nie odłączył się jakiś przewód.
    Stwierdziłem, że przy kostce (Foto-1, 2 i 3) do której jest podłączony główny (zewnętrzny) przewód zasilający od wewnątrz jest odłączony jeden przewód.
    Jest podłączony przewód uziemienia, przewód neutralny (niebieski), natomiast nie jest podłączona faza (brązowy) - Foto_4.jpg.
    Nie wiem co to za kostka oraz jaki prąd z niej wychodzi (stały czy zmienny). Jednakże z pewnością wszystkie muszą być podłączone.

Nie mam żadnych schematów do tej zmywarki, bardzo proszę o poradę w które miejsce podpiąć odłączony przewód fazowy? Pod 1, 2 czy 3 wejście? -Numerację wejść przyjętą przeze mnie przedstawiłem na Foto_4.jpg

Pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze rady.
    Roman

P.S.
    Mam nadzieję, ze to jedyna usterka i faktyczna przyczyna niedziałania zmywarki.

Zmywarka Zanussi ZDI-6052 - brak odznak "życia" Zmywarka Zanussi ZDI-6052 - brak odznak "życia" Zmywarka Zanussi ZDI-6052 - brak odznak "życia"Foto_4.jpgZmywarka Zanussi ZDI-6052 - brak odznak "życia"
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Dziękuję bardzo za radę. Zmywarka już chodzi.
    Problemem był odłączony przewód na fotografii nr 4.
    Temat zamykam.
    Pozdrawiam,
    Roman