Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Visual Studio 2010 Windows 7 i masa problemów

kamil22011 15 Apr 2010 22:27 4403 6
    kamil22011
    Level 18  
    Witam,

Pobrałem wersję testową Visual Studio 2010 i zainstalowałem go na windows 7. Zrobiłem to ponieważ VS2008 w wersjach expres i professional nie chciały mi się zainstalować na tym systemie. Do rzeczy. Kiedy podam kod źródłowy wypisany niżej:

// Input – użycie zmiennych i strumienia wejścia
    #include <string>
    #include <iostream>
    #include <conio.h>
    void main()
    {
    std::string strImie;
    std::cout << "Podaj swoje imie: ";
    std::cin >> strImie;
    std::cout << "Twoje imie to " << strImie << "." << std::endl;
    getch();
    }

niestety kod nie kompiluje się i wyskakuja następujące błędy:

1>------ Build started: Project: KURS C++ (2), Configuration: Debug Win32 ------
    1>Build started 2010-04-15 22:14:56.
    1>ClCompile:
    1> KURS C++ (2).cpp
    1>c:\users\kamil\documents\visual studio 10\projects\kurs c++ (2)\kurs c++ (2)\kurs c++ (2).cpp(3): warning C4627: '#include <string>': skipped when looking for precompiled header use
    1> Add directive to 'StdAfx.h' or rebuild precompiled header
    1>c:\users\kamil\documents\visual studio 10\projects\kurs c++ (2)\kurs c++ (2)\kurs c++ (2).cpp(4): warning C4627: '#include <iostream>': skipped when looking for precompiled header use
    1>c:\users\kamil\documents\visual studio 10\projects\kurs c++ (2)\kurs c++ (2)\kurs c++ (2).cpp(5): warning C4627: '#include <conio.h>': skipped when looking for precompiled header use
    1>c:\users\kamil\documents\visual studio 10\projects\kurs c++ (2)\kurs c++ (2)\kurs c++ (2).cpp(14): fatal error C1010: unexpected end of file while looking for precompiled header. Did you forget to add '#include "StdAfx.h"' to your source?
    1>FileTracker : warning : Attempt to load UI satellite dll from C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.20506\1045\FileTrackerUI.dll failed.
    1>FileTracker : warning : Attempt to load UI satellite dll from C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.20506\1045\TrackerUI.dll failed.
    1>
    1>Build FAILED.
    1>
    1>Time Elapsed 00:00:04.35
    ========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

Według błędów poprawiam na taki kod:

// Input – użycie zmiennych i strumienia wejścia
    #include "StdAfx.h"
    #include "string"
    #include "iostream"
    #include "conio.h"

void main()
    {
    std::string strImie;
    std::cout << "Podaj swoje imie: ";
    std::cin >> strImie;
    std::cout << "Twoje imie to " << strImie << "." << std::endl;
    _getch();
    }

I teraz program się kompiluje ale nie chce sie uruchomić:

1>------ Build started: Project: KURS C++ (2), Configuration: Debug Win32 ------
    1>Build started 2010-04-15 22:22:20.
    1>IsProjectFileNewer:
    1>Skipping target "IsProjectFileNewer" because all output files are up-to-date with respect to the input files.
    1>_PrepareForBuild:
    1> Touching "Debug\lastbuild.timestamp".
    1>ClCompile:
    1> Skipping task because its outputs are up-to-date.
    1>ManifestResourceCompile:
    1>MSVCRTD.lib(wcrtexe.obj) : error LNK2019: unresolved external symbol _wmain referenced in function ___tmainCRTStartup
    1>C:\Users\Kamil\Documents\Visual Studio 10\Projects\KURS C++ (2)\Debug\KURS C++ (2).exe : fatal error LNK1120: 1 unresolved externals
    1>FileTracker : warning : Attempt to load UI satellite dll from C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.20506\1045\FileTrackerUI.dll failed.
    1>FileTracker : warning : Attempt to load UI satellite dll from C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.20506\1045\TrackerUI.dll failed.
    1>
    1>Build FAILED.
    1>
    1>Time Elapsed 00:00:01.26
    ========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

Wyskakuja nagminnie błędy związanie z framework 4 ale nie weim o co chodzi z tym tematem. Jak sobie z tym poradzić???
    cugok
    Level 11  
    Możesz podać dlaczego nie chciał(y) się zainstalować i jakie błędy?

Bez problemu zainstalowałem i używam VS 2008 express na windows 7.
    kamil22011
    Level 18  
    Podczas instalacji VS 2008 professional edition a dokładnie podczas kopiowania plików przed instalacją przy kopiowaniu 68/71 pliku wyskakuje problem z przekopiowaniem pliku DWINTL20.DLL

Jeżeli chodzi o wersje Expres VS2008 to podczas instalacji pierwszego składnika (nie pamiętam jakiego) instalacja ustaje i reszty też nie chce instalować.

Ale może da się coś zrobić przy tym VS2010, chyba że prościej przy 2008. W zasadzie mi jest bez różnicy byleby działało na WIN7.
    PanBo
    Level 16  
    Z framerowkiem 4 to ostrzeżenia a nie błędy. Teraz masz błąd linkera. Zamień main na _wmain.
    kamil22011
    Level 18  
    po zmianie na _wmain też wyskakują błędy. wydaje mi się że to nie jest kwestia błędu w kodzie programu. Może jakieś pomysły?
  • Helpful post
    utak3r
    Level 25  
    Code:
    int _tmain(int argc, _TCHAR *argv[])

{
    return 0;
    }

Stworzyłeś aplikację działającą w Unicode, a to pociąga za sobą takie właśnie skutki...
    kamil22011
    Level 18  
    Witam,

Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie. Sprawa rozwiązana. Zainstalowałem wersję 2008 po wielu nieudanych próbach. Teraz jest wszystko w porządku.