Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płaskie kolektory słoneczne TINOX 2,0

Wiesiek24 15 Kwi 2010 23:07 5748 9
  • #1 15 Kwi 2010 23:07
    Wiesiek24
    Poziom 9  

Witam. Chciałbym dowiedzieć się, czy kolektor słoneczny wyżej wymieniony, firmy Foton, to kolektor dobry jakościowo, czy jakiś chińczyk? Jak się sprawuje, oraz jak po latach wygląda jego eksploatacja? Pytam bo stoję przed dylematem zakupu Hewalexa a Fotona.

0 9
  • #4 22 Kwi 2010 16:52
    Wiesiek24
    Poziom 9  

witam kolegów właściwie nie chodziło mi o obejżenie reklamy viessmanna lecz o kolektor za1100 do 1300 zł. w zakupie na jaki mnie stać i dysponując kwotą 2500 zł. chciałbym ,żeby pieniądze wydane procentowały przez wiele lat.Interesuje mnie konkretnie jak wykonane są obudowy czy są spawane ,klejone ,nitowane a w szczególności czy Fotton za 1100zł jest gorszy a jeżeli jest to dlaczego od Hewalexa i czym tak naprawdę się różnią

0
  • #5 22 Kwi 2010 17:16
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

To oczywiste. I wiem o tym. Ale niech Fotton bądź Hewalex pokaże jakieś swoje dane sprzed 30 lat ! Teraz wszyscy mają kolektory a kto je naprawdę wykonuje to już Ich tajemnica. Ramy kolektorów płaskich w Viessmannie wykonane są z jednego kawałka aluminium (+1 spaw) a szyba uszczelniona jest silikonem. Porównaniem kolektorów słonecznych (nie tylko ramy) zajmują się profesjonalne labolatoria badawcze. Zdanie instalatora, zapewne zacne i ważne niewiele ma wspólnego z suchymi wynikami badań, udostępnionymi np. tu:

http://solarkey.dk/solarkeymarkdata/Collector...icates/solarkeymarkCollectorCertificates.aspx

0
  • #6 25 Kwi 2010 23:48
    bachus1
    Specjalista - kolektory słoneczne

Witam.
    Wiesiek24 napisał:

Cytat:
    firmy Foton, to kolektor dobry jakościowo, czy jakiś chińczyk?

Niewiem jak płaskie ale próżniówki i osprzęt to chińszczyzna, podam link:
    Link ostatni artykuł, poszukaj podobieństw.
    pozdrawiam.
    Witold

0
  • #7 28 Kwi 2010 15:16
    pief
    Poziom 16  

Witam.

Zakupiłem w/w kolektory 2szt .
    Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu są pozytywne tzn.
    Obudowa solidna rama aluminiowa , absorber powlekany jakąś fioletową
    farbą , plecy kolektora blacha aluminiowa , ogólnie nie ma się do czego
    przyczepić.
    Niedługo będę je montował , jestem w trakcie przeróbki instalacji i dam
    znać jak się sprawują.
    Pozdrawiam

0
  • #8 30 Kwi 2010 21:28
    Wiesiek24
    Poziom 9  

Witam może byś napisał coś więcej gdzie go kupiłeś i za jaką kasę jaki kupiłeś stelaż ile kosztował z czego jest wykonany ,spoób łączenia kolektorów czy na gwint czy na pierścionek zaciskowy

0
  • #10 30 Cze 2010 17:58
    pief
    Poziom 16  

Witam

Niestety ale zdjęć nie zamieszczę z tego powodu że córka zabrała aparat (studiuje
    w innym mieście) i kolektory zostały zamontowane 3 tygodnie temu .
    Po fazie testów, ciepłej wody nie zabrakło (jedynie w ubiegłym tygodniu ,brak słońca przez 2 dni musiałem rozpalić piec).
    Spisują się znakomicie , jestem zadowolony i polecam je wszystkim.
    Pozdrawiam

0