Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b3 2.0 1992 brak biegów,nie odpala,nie kręci

16 Kwi 2010 00:33 2859 5
  • Poziom 2  
    Witam, niedawno kupiłem Passata B3, 92r, 2.0 benzyna. Chodził idealnie aż do wczoraj. Mianowicie sytuacja wygląda tak:
    Wczoraj samochód był przez pół dnia używany bez żadnych zarzutów działał, obroty ok i wszystko bez problemu. Gdy przyjechałem do domu postał ok godziny. Gdy go później odpaliłem, wrzuciłem bieg wsteczny i puściłem sprzęgło tak aby samochód normalnie ruszył do tyłu, nagle coś jakby go szarpnęło po chwili ruszył. Następnie po wycofaniu wrzuciłem 1 i chciałem ruszyć wtedy szarpnął i silnik zgasł. Próbowałem go odpalić ponownie lecz się nie dało. W ogóle nie zakręcił. Myślałem że to słaby akumulator, ale nawet po naładowaniu nie było rezultatów. Zauważyłem że pedał sprzęgła jest wciśnięty do połowy i nie odbił, dopiero gdy podniosłem go do góry ręką odbił i teraz można normalnie naciskać i odbija. Gorsze że nie działa żaden bieg tzn niezależnie od tego jaki bieg jest wrzucony samochód można swobodnie popchnąć. Wygląda to jakby sprzęgło było ciągle wciśnięte... ale zastanawia mnie to że nawet nie chce zakręcić. Wyjmowałem rozrusznik i sprawdzałem pod akumulatorem i wychodzi na to że działa ale wyleciał maleńki bolec grubości jak np wykałaczka o długości 0,5 cm, niestety nie wiem z którego miejsca bo to się stało w trakcie wyjmowania rozrusznika. Próbowałem po założeniu rozrusznika również odpalić samochód z kabli ale bez rezultatu, nie chce zakręcić i tyle. Co to może być, czy możne sprzęgło coś blokować, czy może to skrzynie biegów czy możne coś z silnikiem. Proszę o pomoc
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Skrzynia biegów do demontażu.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    dodam że jeździłem nim od 2 tygodni i czasem miał takie akcje jakby nie miał siły kręcić ale to mogła być wina akumulatora bo po podładowaniu ładnie palił. Raz była taka sytuacja że normalnie zapali jechałem nim ok 2 km i w czasie jazdy go zgasiłem i światła też i chciałem aby załapał podczas gdy jechał sam [ponieważ mrygała mu kontrolka od ręcznego (!) ale ręczy nie działał już wcześniej, a kiedyś takie ponowne odpalenie powodowało że kontrolka gasła] niestety nie załapał nie wiedzieć czemu, zjechałem na pobocze, chciałem go odpalić i tak jakby nie miał siły po kilkakrotnym próbowaniu ledwo co zakręcił i od razu załapał. Kilka razu mu się zdarzyło tak że nie chciał kręcić a za którymś razem ledwo co mu sie udało i od razu załapał i zapalił... Co to moze być??

Dodano po 2 [minuty]:

a czy to możne być coś z silnikiem bo po odpisaniu tego wszystkiego słownie jednemu mechanikowi stwierdził ze to silnik padł i jest do wymiany
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Poszukaj innego mechanika, zwalaj skrzynię biegów, masz typowe objawy z usterką skrzyni w B3 / B4. Może obejdzie się bez demontażu samej skrzyni, ale łapa sprzęgła jest do wymiany na 100%.
  • Poziom 13  
    Trzeba zdemontować skrzynię .
  • Poziom 2  
    rzeczywiście trzeba było zdemontować skrzynię. Po prostu zrobiła się w niej dziura a szczątki które odpadły popsuły zacisk.