Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP 375CW niemożliwe długi czas drukowania

16 Kwi 2010 07:52 7043 3
  • Poziom 9  
    Witam!
    Problem jak w temacie, objawia się następująco: wysyłam plik do druku, na wyświetlaczu drukarki pojawia się komunikat "Pobieram dane", potem bierze papier, zaczyna drukować, tylko bardzo bardzo powoli - z przerwami (kilkanaście sekund przerwy, potem słyszę, że jakiś kawałek dodrukuje, potem znów przerwa itd.) Na wyświetlaczu cały czas komunikat "Pozostałe dane".
    Monitor wydruku w komputerze wyświetla na przemian: "Drukowanie" / "Błąd - drukowanie".
    Próbowałem w różnych programach, z różnymi rodzajami plików (txt, zdjęcia, www), cały czas to samo. Reinstalowałem sterowniki - to samo.
    Problem wygląda, jakby było coś nie tak z komunikacją drukarki z kompem, albo jakbym załadował do druku jednocześnie z 50 dużych plików.
    Drukarka połączona przez router linksys wtr54gl na sofcie tomato v1.27, diagnostyka nie pokazuje żadnych problemów z połączeniem.
    Do wczoraj drukarka działała poprawnie, zaczęło się kiedy próbowałem wydrukować zdjęcia (ciężar plików ok. 4MB) na papierze foto. Zmieniałem rodzaj i format papieru, druk przy pomocy IrfanView i googlowej Picasy 3. Do druku wysyłałem pojedynczo.
    Może jest to jakiś problem z zapchaną pamięcią drukarki?
    Pomóżcie, bo nie wiem co robić, a drukować trzeba.
  • Poziom 9  
    ludzie pomóżcie, podrzućcie jakiekolwiek pomysły..
    może ktoś zna sposób na sflashowanie pamięci drukarki?
  • Poziom 21  
    NIe napisałeś czy na kablu czy wifi połączenie , sprawdź jak się drukuje na krótko bezpośrednio podepnij drukarkę z PCtem, jeśli przez USB to znowu by kabel nie był zbyt długi
  • Poziom 9  
    dzięki kun0, okazało się, że na kablu usb drukuje normalnie, więc wina leży po stronie połączenia wifi. zreinstaluję po kolei wszystko i zobaczę.
    pozdrawiam