Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf II 1.3 DIGIJET nie pracuje pompa paliwa, komputer?

16 Kwi 2010 08:26 5576 21
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    A pompka działa na krótko,przekaźnik sprawdź i czy komp wysteruje go.Choć podejrzewam że jak było popalone to będzie szrot ten komputer.Daj zasilanie na przekaźnik pompy jak będzie ją słychać to spróbuj odpalić
  • Poziom 19  
    Często tak pada że leją wtryski.
  • Poziom 29  
    To wysteruj pompe żeby chodziła i sprubuj odpalić jak będzie chodził to się coś zaradzi z tą pompą
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Brakło masy na zespole napędowym i ecu dostał odwrotnie zasilanie, komputer na złom
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    carrot napisał:
    Brakło masy na zespole napędowym i ecu dostał odwrotnie zasilanie, komputer na złom

100% potwierdzam

ale moze sie da naprawić ecu
  • Moderator Samochody
    Iskra będzie normalnie, natomiast albo cały czas pracuje pompa i leją otwarte wtryskiwacze (sytuacja mocno niebezpieczna, bo znam przypadek, że klient skrzywił korbę próbując odpalić auto na linie), albo jak nie poleci driver wtrysków, to zdycha motorola 68705 i czas kluczowania rośnie tak bardzo, że nie ma mowy o uruchomieniu silnika
  • Poziom 33  
    odparowuje nadmiar paliwa i odpala zanim znowu go zaleje
  • Moderator Samochody
    Jak paliwo odparuje z cylindrów to na sekundę złapie, a później go zalewa w trupa, ale zobacz jeszcze, czy klapa pomiarowa w przepływomierzu nie zacięła się w pozycji otwartej na max, bo wtedy będzie taki sam objaw
  • Poziom 29  
    Sprawdz jeszcze przekazniki czy nie są zamienione miejscami:D. Mi klient kiedys przywiózł auto bo cos nie odpalało, sprawdzali przekazniki i pozamieniali miejscami, pasują tylko upala sciezki w kompie bo inaczej są nużki i zwierają sterowanie. Wina była w starych swiecach, a po grzebaniu klienta musiałem komputer wymienic.
  • Poziom 19  
    Nie zapomnij wymienić oleju bo masz napewno dwa stany.
  • Moderator Samochody
    Teoretycznie transil ma zadziałać i uchronić urządzenie przed uszkodzeniem, niestety teoria nie idzie w parze z praktyką, dlatego mam w tym momencie 8 dysków na stole
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Motronic, masz rację, mam teraz dwa na stole przed sobą i tam nie ma żadnych diod zenera ani transili, tylko zwykłe, prostownicze