Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cd key oraz aktywacja po operacji ghostem - jak to jest?

Boqler 16 Apr 2010 10:22 1985 5
    Boqler
    Level 20  
    Witam

Na dniach będę miał do złożenia około 20 komputerów + instalacji 20 systemów Windows 7. Pytani jest takie, czy jak zrobię obraz dysku np ghostem po instalacji systemu, przed aktywacją i później odtworzę ją na innym komputerze (parametry identyczne) to będę mógł zmienić klucz produktu oraz aktywować go z innym?

Bo przecież nie mogę jednego klucza użyć na 20 komputerach.
    Matuzalem
    Level 43  
    A w Windows 7 nie jest tak jak w Viscie, że można go bez klucza zainstalować? - Gdyby się okazało, że tak to problem w ogóle by przestał istnieć.
    Gdyby nie to - niestety, to z mej strony tylko teoretyczna wiedza - użycie opcji "zmień klucz produktu" nie powinno nastręczać problemu.
    Boqler
    Level 20  
    Hm rozumiem że przy aktywacji jest możliwość zmiany klucza? Dawno nie przeinstalowywałem systemów w firmach i dokładnie nie pamiętam jak to było - w szczególności w win7.
    mrsebolo
    Level 25  
    Windows XP SP3 oraz Windows 7 pozwala na instalację bez podania klucza aktywacji. Możesz "sklonować" taki system na 20 stacji, a następnie na każdej zaktywować wpisując inny klucz...
    tzok
    Moderator of Cars
    Nie wiem jak to jest z Seven, ale w XP zalecana była po takiej operacji zmiana SID - można było w tym celu użyć narzędzia sysprep przed wykonaniem obrazu z maszyny wzorcowej.

Z tego co czytałem można użyć sysprep na Seven, tylko trzeba wyłączyć usługę Windows Media Player Network Sharing Service / zabić proces wmpnetwk.exe.

Alternatywnie można skorzystać z Microsoft Deployment Toolkit 2010.
    http://edge.technet.com/Media/Microsoft-Deplo...Toolkit-building-install-media-for-Windows-7/

Oczywiście potwierdzam, że Seven może zostać zainstalowany bez podawania jakiegokolwiek klucza produktu i tak właśnie należy uczynić.
    Boqler
    Level 20  
    Ok, będą to Win7 także pójdzie instalacja bez klucza. Dzięki za informacje.