Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cd key oraz aktywacja po operacji ghostem - jak to jest?

Boqler 16 Apr 2010 10:22 1985 5
 • #1
  Boqler
  Level 20  
  Witam

  Na dniach będę miał do złożenia około 20 komputerów + instalacji 20 systemów Windows 7. Pytani jest takie, czy jak zrobię obraz dysku np ghostem po instalacji systemu, przed aktywacją i później odtworzę ją na innym komputerze (parametry identyczne) to będę mógł zmienić klucz produktu oraz aktywować go z innym?

  Bo przecież nie mogę jednego klucza użyć na 20 komputerach.
 • #2
  Matuzalem
  Level 43  
  A w Windows 7 nie jest tak jak w Viscie, że można go bez klucza zainstalować? - Gdyby się okazało, że tak to problem w ogóle by przestał istnieć.
  Gdyby nie to - niestety, to z mej strony tylko teoretyczna wiedza - użycie opcji "zmień klucz produktu" nie powinno nastręczać problemu.
 • #3
  Boqler
  Level 20  
  Hm rozumiem że przy aktywacji jest możliwość zmiany klucza? Dawno nie przeinstalowywałem systemów w firmach i dokładnie nie pamiętam jak to było - w szczególności w win7.
 • #4
  mrsebolo
  Level 25  
  Windows XP SP3 oraz Windows 7 pozwala na instalację bez podania klucza aktywacji. Możesz "sklonować" taki system na 20 stacji, a następnie na każdej zaktywować wpisując inny klucz...
 • #5
  tzok
  Moderator of Cars
  Nie wiem jak to jest z Seven, ale w XP zalecana była po takiej operacji zmiana SID - można było w tym celu użyć narzędzia sysprep przed wykonaniem obrazu z maszyny wzorcowej.

  Z tego co czytałem można użyć sysprep na Seven, tylko trzeba wyłączyć usługę Windows Media Player Network Sharing Service / zabić proces wmpnetwk.exe.

  Alternatywnie można skorzystać z Microsoft Deployment Toolkit 2010.
  http://edge.technet.com/Media/Microsoft-Deplo...Toolkit-building-install-media-for-Windows-7/

  Oczywiście potwierdzam, że Seven może zostać zainstalowany bez podawania jakiegokolwiek klucza produktu i tak właśnie należy uczynić.
 • #6
  Boqler
  Level 20  
  Ok, będą to Win7 także pójdzie instalacja bez klucza. Dzięki za informacje.