Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migające podświetlenie matrycy LCD

2kec 15 Sie 2004 21:52 2916 2
  • #1 15 Sie 2004 21:52
    2kec
    Poziom 14  

Witam,
    mam laptopa Toshiba Satellite 1800-314. Od pewnego czasu mam problemy z podświetleniem matrycy. Czasem widać lekkie migotanie, a coraz częściej matryca w ogóle gaśnie i dopiero naciśnięcie przycisku wygaszania monitora, potem puszczenie powoduje start podświetlenia. Dodam że najrzadziej dzieje się to gdy jasność monitora jest ustawiona na jasny (w skali półjasny-jasny-bardzo). Co może być przyczyną ?

0 2
  • #2 15 Sie 2004 22:33
    oj
    Poziom 42  

Słaba emisja już świetlówki, przy dużej jasności masz wiekszy prąd z przetwornicy dlatego taki efekt niewystępuje. Ewentualnie pojawiły sie "zimnie luty" na złączu sterowania/zasilania przetwornicy. Zobacz stan świetlówki, jeżeli czarna na końcu/ach > wymiana na nową

0
  • #3 08 Mar 2006 22:07
    2kec
    Poziom 14  

Kilka osób wysyłało do mnie zapytania co było w końcu przyczyną, udostępniam odpowiedź szerszej publiczności, otóż najprawdopodobniej winne w tych modelach są zimne luty, bądź problemy z wtyczkami w inwerterze. Moja naprawa polegała na zdjęciu ramki, wyciągnięciu płytki inwertera i dociśnięciu kabli. Od tej pory podświetlenie działa do dziś bez zarzutu. Wygląda na to, że to dość częsta przypadłość satelite 1800-3xx bo słyszałem o kilku właśnie takich przypadkach i dociskanie kabli pomogło za każdym razem.

0
  Szukaj w 5mln produktów