Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres ciśnieniowy BOSCH Benvenuto B20

zaba7954 16 Apr 2010 14:12 20442 9
    zaba7954
    Level 10  
    Witam. Posiadam Ekspres ciśnieniowy BOSCH Benvenuto B20 i coś się z min stało bo się włączy ale nie chce kawy zrobić. Nie reaguje na nic. Ponoć że jest zakamieniony... Dostałem go od kolegi. Nie ma instrukcji obsługi a expres jest z Niemiec:( Może ktoś ma jakąś instrukcje do czegoś takiego lub miał styczność z tak expresem i wie co zrobić .... Dzięki z góry.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    zaba7954
    Level 10  
    Dzięki śliczne :)) A w języku polskim czasami??
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Niestety tylko angielska. ''Google tłumacz'' i wklejasz interesujący ciebie tekst
    Powodzenia
    zaba7954
    Level 10  
    złożyłem expres ale:
    wyświetla mi że szuflada z fusami jest pełna!! A jest pusta!! Nie wiem gdzie tam jaki czujnik jest żeby go przeczyścić ... Muszę go chyba jeszcze raz rozebrać :/ Chyba że mi ktoś coś podpowie co jeszcze mogę zrobić i gdzie szukać...
    zaba7954
    Level 10  
    wyczyściłem wczoraj młynek bo był strasznie zapchany i dalej nic... Nie wiem już czego się czepiać... Dalej pokazuje że szuflada jest pełna fusów.
    zaba7954
    Level 10  
    expres działa ale: Daje usuwanie kamienia i ładnie czyści układ a dokładnie układ gdzie się parę robi. Potem trzeba przełączyć na środek czyli ma czyścić te części co kawa leci jak się robi. I tu jest problem bo nie czyści tego układu tylko woda wypływa mi na szufladę na dole. Nie wiem czy to jest normalne ale moim zdaniem nie??
    zaba7954
    Level 10  
    usuwanie kamienia :
    Najpierw pokrętło jest w lewo.
    Potem na wyświetlaczu pokazuje żeby przekręcić w prawo (czyli na środek)
    Jak jest pokrętło na środku to powinien czyścić układ gdzie kawę podaje czyli
    Ale tędy mi nic nie leci tylko na szufladę :
    I teraz moje pytanie:
    Może ktoś ma taki expres i jak włączy "Usuwanie kamienia" czy u niego tak samo się dzieje???? Że woda leci na szufladę????
    skalunek
    Level 2  
    Witam!

Dziś miałem taki automat u siebie z podobnym problemem. Nie wiem jak sprawował się przy próbie odkamieniania, natomiast przy próbie zrobienia kawy, użycia pary lub gorącej wody w zasadzie nic nie leciało, jedynie kapało na tacę. W moim przypadku problemem był kamień zgromadzony w zaworze wyboru funkcji. Żeby się do niego dobrać trzeba odkręcić wszystkie śrubki z tyłu, z prawej strony wyciągnąć mechanizm (jest mocowany na 3 obrotowe zamki), wykręcić 2 śrubki na górze i otworzyć wszystkie klapki górne a następnie pociągnąć ją do tyłu, zdjąć pokrywy boczne pociągając je do góry. Żeby zdjąć przód trzeba odkręcić 2 śrubki z dołu, rozebrać "suwak" (w środku prowadzony jest na 2 blaszkach, które trzeba wyciągnąć do dołu) następnie odkręcić 3 śrubki pod suwakiem. Nie polecam rozkręcać od razu zaworu bo złożenie może być kłopotliwe. Najlepiej zacząć od zdjęcia grubego wężyka z zaworu (uwaga bo może buchnąć wrzątkiem) a w miejsce wlotu wstrzykiwać wodę najlepiej z kwaskiem cytrynowym strzykawką z grubą igłą.
    W moim przypadku ten zabieg pomógł. Jeśli dozownik gorącej wody działa to możliwe, że zapchanie jest w mechanizmie dozowania/parzenia kawy (wtedy nie trzeba by było rozbierać całego automatu).

Mam nadzieję, że mój opis pomoże :)
    zaba7954
    Level 10  
    Dzięki śliczne za podpowiedź. Dałem sobie spokój ale może spróbuję jeszcze się pobawić.
    Dzięki jeszcze raz.