Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf IV 1999rok nie świecą kierunkowskazy po lewej stronie

16 Kwi 2010 16:17 21757 14
  • Poziom 10  
    Dzień dobry od jakiegoś czasu mam problem z kierunkowskazmi po lewej stronie nieraz jak włącze lewą strone to przerywacz mi tak szybko chodzi i nie świeci się żadna strona lewa kierunkowskazów . A nieraz normalnie mi pracuje przerywacz kierunkowskazów i mrugają wszystkie żarówki lewej strony kierunkowskazów.Nie wiem czy to jest wina przerywacza czy coś innego. Proszę o porade i to mam w golfie IV rok 1999 A prawe kierunkowskazy pracuja normalinie andddrzej(malpa)poczta.onet.pl
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na dzień dobry sprawdź masy w tylnych kloszach.
  • Poziom 42  
    Awaryjne pracują po obydwu stronach normalnie?
  • Poziom 10  
    trzeba rozebrać włącznik migaczy (szalter) przeczyścić i podoginać styki,nieraz się wyrabiają i nie łączą.
  • Poziom 10  
    Tak awaryjne pracują po obydwuch stronach i prawe kierunkowskazy pracuja normalnie tylko te po lewej stronie jak szybciej pracuje przerywacz to nie świeci cała strona lewa a jak nieraz zaskoczy i normalnie pracuje przerywacz to świecą kierunkowskazy i migają normalnie

Dodano po 5 [minuty]:

To jakby była masa przy którejś żarówce by nie łączyło to inne by świeciły po lewej stronie może by tak nie mrygały ale by chociaż świeciły a tu żadna nie świeci jak szybciej pracuje przerywacz
  • Poziom 26  
    Tak jak kolega wyżej pisał uszkodzony przełącznik pod kierownicą
  • Poziom 9  
    Witam mam taki sam problem jak kolega opisywał a wiec po włączeniu lewego kierunku (nie zawsze) przerywacz zaczyna szybciej pracować i w tym czasie światła nie działają wogóle po chwili się załączają. Światła awaryjne działają bez problem tylko przy włączeniu samego migacza jest problem. Wymieniłęm manetke i przekażnik migaczy i problem nadal jest!! prosze o pomoc. Golf 4 1998r 1.6SR
  • Poziom 37  
    Sprawdzić przewody i konektory w złączach od skrzynki do przełącznika na kierownicy.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem i jest okej z wtyczkami
  • Poziom 10  
    Miałem ten sam problem i poradzono mi wymienić przełącznik awaryjnych, podobno jest tam też przerywać kierunkowskazów i tam może leżeć wina tego problemu. Sam tego przełącznika nie wymieniałem, bo samo się naprawiło.
  • Poziom 37  
    Może z powrotem: "awaryjne działają" - czy to znaczy, że włączał je Kolega i obszedł auto dookoła, patrzac na lampy - czy tylko patrzył na lampkę kontrolną i słuchał przerywacza? Przerywacz w trybie "awaryjne" będzie działał i z dwoma pracującymi lampami - takie jego zadanie np. po wypadku i rozbiciu jednej lub dwóch lamp.
    Potem proponuję dość długim kawałkiem przewodu połączyć przewód czarno-biało-zielony na manetkach do lewej gałęzi czyli czarno-białego, najpierw przy manetkach (to ominięcie i próba jednocześnie przełącznika) a później posuwając się po czarno-białym iść poprzez skrzynkę bezpiecznikow, złącza aż do którejś z lamp. Tak aż trafi się na przerwę - czyli zaczną działać.
    Kupować coraz to nowe części na "ślepo" troszkę szkoda.
  • Poziom 25  
    Wymień lub napraw przerywacz i powinno się uspokoić.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam ten sam problem co opisywany.
    Wina leży w przerywaczu lamp tylnych który jest oddzielnie montowany pod tylną lewą lampą.
    Sprawdź na włączonym kierunku czy słychać chrupanie w bagażniku (taki typowy zgrzyt uszkodzonej elektroniki).
    Pozdrawiam.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    dawideczekbp napisał:
    Wina leży w przerywaczu lamp tylnych

Jeżeli możesz, to opisz dokładnie jak wygląda ten przerywacz, może posiadasz jakieś zdjęcie?
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Przerywacz ten, o czym zapomniałem wspomnieć jest montowany tylko w samochodach wyposażonych w hak holowniczy.
    Niestety nie posiadam zdjęcia.
    A naprawienie go wymagało użycia lutownicy i niewielkiej ilości cyny.
    Pozdrawiam.