Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lutownicę zakupić do wymiany diod

15 Sie 2004 22:36 2880 9
  • #1 15 Sie 2004 22:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 15 Sie 2004 22:51
    DoctorX
    Poziom 23  

Wybierz taką która ma regulację temperatury...
    docenisz to.
    Zazwyczaj jest to nienajtańsza stacja lutownicza.
    No i grot raczej przecyzyjny ;)
    3 i 4 pozycja z listy wydaje się byc nawet konkretna,
    jezeli ma byc to zakup "na jeden raz" zwlaszcza ta "czarna seria :black:

0
  • #3 15 Sie 2004 22:54
    djjack
    Poziom 27  

Z tego co widze to tam jest same badziejstwo jak masz zamiar sie bawidz w elektronike to kup sobie stacje juz za niecałe 200 zł kupisz pozdrawiam

0
  • #5 17 Sie 2004 01:18
    Woocash
    Poziom 2  

Tak się składa, że mam do sprzedania lutownicę z cienkim grotem z drewniana rączką 40W. Za 6 zł moge Ci ją sprzedać. Sam kiedyś kupiłem na allegro za 7zł i nigdy nie używałem. Za wymiane diód zapłaciłem 30 zł i nie ryzykowałem.

0
  • #6 17 Sie 2004 03:16
    picador
    Poziom 33  

wszystkie lutownice z tej listwy do dzidostwo i to straszne , tak ładnie wyglądają tylko na zdjęciu a w praktyce ? ...
    te lutownice nadają się do jednego użycia a i do tego może nawet nie ...
    a warte nie są nawet te najdroższe 5 zł , szkoda gadać .
    jak masz kupować to coś w miarę profesjonalnego , wellera czy chociażby elwika , który jest dosyć tani jak na swoje parametry , wymiennie droty i regulacja temp która nie musi być cyfrowa ...
    będzie tak , kupisz jakąś lipę , ztwierdzisz że trzeba kupić coś lepszego bo będziesz kaleczył rzemiosło ... no chyba że wogóle nie umiesz lutować i nie wiesz jak powinno wygladać poprawne lutowanie :wink: , apowinno wyglądać tak że ktoś kto będzie oceniał robotę powinien powiedzieć że tutaj nic nie było robione , no chyba że się kapnie po błyszczących lutach których w seryjnej produkcji i montarzu na fali po prostu nie ma ... :wink:

0
  • #7 17 Sie 2004 06:52
    Gniew_Amo
    Poziom 17  

zwykla 40w plus regulator do temperatury jak chcesz mam schemat groty mozesz zrobic z drutu miedzinego roznej grubosci podany schemat nieposiada wskazan temperatury ale to nieproblem bo mierniki te lepsze posiadaja juz mierzenie temperatury np. dt890g
    Pozdrawiam

0
  • #8 17 Sie 2004 11:10
    DoctorX
    Poziom 23  

w pracy mam stacje Wellera - rewelka,w domu 2 stacje Ersa - rewelka-choć nie mam zbyt dobrych grotów i moje pytanie na uboczu...mam stacje PACE cyfrową w której do zmiany parametrów mam hasło ,którego nie znam :( trochę śmieszne ale czy ktoś może złamać hasło do "biosu" mojej lutownicy ;) ,lub podać jak je skasować?

0
  • #9 15 Wrz 2004 21:07
    DoctorX
    Poziom 23  

gdzie kupić groty do Ersa Analog 60 ? koniecznie precyzyjne z długim "szpicem".

0
  • #10 16 Wrz 2004 00:35
    sslawosh
    Poziom 10  

3 pozycja z listy jest ok.posiadam taka i nie narzekam

0