Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Amilo Mini Ui 3520 Bios Klawiatura System??

count_kloss 16 Apr 2010 17:49 3553 2
 • #1
  count_kloss
  Level 1  
  Witam. Zacznę od tego że nie jestem informatykiem ale niekiedy pomagam znajomym w drobnych naprawach, niestety dzisiejszy problem mnie przerasta. Koleżanka przyniosła do mnie swojego netbooka Fujitsu Siemens Amilo Mini Ui 3520 żaląc się na długie ładowanie do systemu zrzut pamięci co 5 minut oraz nie działającą klawiaturę. Sprawa wygląda mniej więcej tak:
  Włączam ten komputerek ładowanie do windowsa przebiega zgrabnie po czym mam czarny obraz około 10 minut po czym ładuje pulpit trwa to kolejne 10 minut (nawet w trybie awaryjnym). Bluescreen pojawiał się kiedy zainstalowany był Eset Nod 4 po odinstalowaniu zyskuję 30 minut do zrzutu. Podkreślam że w przeciągu tych 30 minut nic na kompie nie robię. Przy próbach korzystania z klawiatury zauważyłem ze przycisk funkcji "Fn" jest jakby zablokowany co udało się jakoś odblokować bo demontażu i wyczyszczeniu klawiatury. Co umożliwiło wejście w BIOS aby umożliwić Boot'owanie z pen'driva jako że netbook nie posiada własnego napędu. Niestety próba formatowania i ponownej instalacji Windowsa nie udała się pomimo tego że kiedyś robiłem już podobne rzeczy na innym netbooku. Odinstalowałem wszystko co zbędne zainstalowałem nowego antywira (około 30 zrzutów w tym czasie) komp zaczął działać niestety na około 24h w tym momencie nie działa wogóle klawiatura potrafi zwiesić się na Biosie!!! Gwarancja tego nie obejmuje gdyż "Ktoś grzebał w sprzęcie po zakupie sprzętu" miestety były facet koleżanki postanowił brać się za naprawy.
 • #2
  tronic1
  IT specialist
  Rozbierałeś go ? Widać ślady działalności " naprawiacza " ? Żaden klawisz nie jest już zablokowany ? Podmień pamięć RAM. Sprawdź jak zachowa się Linux z pendrive uruchamiany.
 • #3
  kussyy
  Level 2  
  Żona użytkuje ten model Fujitsu i podobne cuda ze zrzutami pamięci pojawiały się na jej sprzęcie. Długie ładowanie systemu i zrzuty pamięci fizycznej powodowane były uszkodzeniem taśmy dydku twardego. Po wymianie taśmy komputer ożył. Dysk 1,8" i jego 40 pinowa taśma to rzadko występujący sprzęt (w tym przypadku firmy Toshiba - jest to istotny fakt z uwagi na liczbę pinów złącza ZIF). Warto zakupić kieszeń zewnętrzną na dysk z taśmą w komplecie, ponieważ jest w tej samej cenie co sama taśma (dziwne, jednak prawdziwe). Koszt zakupu i przesyłki to ok. 50 zł. Czas dostawy z Hong-Kongu to ok. 2 tygodnie.
  Pamiętaj jednak, aby wcześniej odpiąć dysk twardy i sprawdzić komputer uruchamiając go przy użyciu systemu live na CD/DVD lub z pendrive. W tym celu musisz zmienić standardowe ustawienia BIOS i umożliwić uruchamianie systemu z USB (zewnętrzny napęd optyczny lub pendrive). Jak będzie pracował bez dysku twardego i jego taśmy to masz winowajcę problemu.