Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praktyka dla automatyka - firmy z południa Polski

matteusz89 16 Kwi 2010 19:27 3232 14
  • #1 16 Kwi 2010 19:27
    matteusz89
    Poziom 13  

Ma ktoś z was może jakieś informacje, które z firm prowadzą takie praktyki? Interesuje mnie raczej południowa część kraju.

0 14
  • Szkolenia SEP
  • #2 16 Kwi 2010 23:59
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

matteusz89 napisał:
    ... Interesuje mnie raczej południowa część kraju.

Czy odpowiada Ci tzw. ROW (Rybnicki Okręg Węglowy)?

0
  • #4 17 Kwi 2010 00:27
    matteusz89
    Poziom 13  

'ZGH Bolesław??'
    to jest huta cynku i ołowiu? bo coś mi się tak obiło o uszy. A to jeszcze istnieje? :D

0
  • Szkolenia SEP
  • #5 18 Kwi 2010 07:46
    bonanza
    Spec od Falowników

No to chyba nie dostaniesz tej praktyki w olkuskiej hucie. :sm31: Ale pewnie i tak byś nie chciał :?:

0
  • #6 18 Kwi 2010 21:00
    matteusz89
    Poziom 13  

a powie mi ktoś jakie kursy i szkolenia warto robić?(myślałem nad Cadem, ale raczej to już chyba solid works, i czy w ogóle takie oprogramowanie jest przydatne, czy to tylko dla konstruktorów?) I czy opłaca się zaczynać już na studiach, czy dopiero po jak się już załapie jakąś pracę?
    Oraz co myślicie na temat języka? Wydaje mi się, że jedyne co mógłbym polepszać to są ang i niemiecki. Ale może np. kłaść wszystkie wysiłki na ang? czy niemiecki też się może przydać?

0
  • #7 20 Kwi 2010 11:52
    tomasz_kwasniewski
    Poziom 17  

Kursy warta robic wszystkie co sie trafi czasami sa organizowane darmowe seminaria, w naszym kraju wiekszosc sterownia w maszynach jest na sterwonikach siemensa, choc ta tendencuja powoli sie odwraca. Duze koncerny preferuja rodzimy sterowniki np. Danone z ktorego mam kilku letnie doswiadczenie prefeuje sterowniki Telemecanique, z tego co wiem koncerny z wysp stawiaja na allena bradleya.
    Co do jezykow to angielski rzecz najwazniejsza, zwroc uwage rowniez na wloski, duzo nowych urządzeń przychodzi wlasnie z tamtad.

0
  • #8 20 Kwi 2010 16:25
    matteusz89
    Poziom 13  

Ok, a na przykład uprawnienia sep się przydają?

0
  • #9 20 Kwi 2010 19:42
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Podstawowe uprawnienia SEP MUSISZ mieć w niemalże w każdej pracy. Jeśli chcesz być automatykiem to będziesz się pośrednio zajmował i elektryką. Sep'a bezapelacyjnie rób.

0
  • #11 21 Kwi 2010 06:38
    bonanza
    Spec od Falowników

A WSK tam jeszcze istnieje? ;)

0
  • #13 21 Kwi 2010 11:34
    solon23
    Poziom 9  

a wiecie może czy jakieś zakłady wojskowe na południu przyjmyją studentów na praktyki?

0
  • #14 23 Kwi 2010 07:57
    pftmp
    Poziom 10  

Co do kursów - z języków na pewno angielski/niemiecki. Angielski przede wszystkim, ale np w Wielkopolsce mamy dużo firm niemieckich" gdzie bez niemieckiego masz marne szanse na pracę. Szkolenia ze sterowników to dość kłopotliwa sprawa - są dość drogie i ciężko powiedzieć czy wybierzesz akurat sterowniki firmy na której będziesz pracował. Mi zaraz po studiach brakowało przede wszystkim praktyki a szkolenia to przede wszystkim wiedza teoretyczna.

Gdybym osobiście miał płacić z prywatnych pieniędzy za szkolenie to wolałbym sobie kupic jakiś mały przekaźnik programowalny (taniej by wyszło) i bawić się nim do woli.

1
  • #15 28 Maj 2010 09:50
    Szczeh
    Poziom 12  

A czy ktoś zna jakąś firmę, która oferuje praktyki z zakresu automatyki i robotyki we Wrocławiu? Preferuję raczej programowanie aplikacji komputerowych, czyli np. wizualizację jakiegoś procesu, ale sama automatyka (Ladder i sieci) też może być.

0