Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec WRP 11 B23 sposób demontażu nagrzewnicy

mskawin 17 Kwi 2010 09:40 4606 9
  • #1 17 Kwi 2010 09:40
    mskawin
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie odnośnie tego piecyka:)
    Jak odkręcić nagrzewnicę od rurek w wodą. W innych piecach są na gwinty a tu widze jakby jakąś nakładke (jak na zdjęciu)
    Piec WRP 11 B23 sposób demontażu nagrzewnicy

3 9
  • #3 18 Kwi 2010 19:13
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Ale zasyfiony palnik pewnie płacisz zdrowo za gaz,taniej wychodzi zrobić konserwację.

0
  • #4 22 Kwi 2010 08:00
    mskawin
    Poziom 9  

Koło palnika jest troche kurzu - przyznaje :)
    Za gaz płace cały czas tą samą sumę:)
    Jutro będe mieć wiecej czasu to musze wyciągnąć nagrzewnicę i przeczyścić.
    Czy palnik moge wykręcić i cały wypłukać pod bieżącą wodą, czy lepiej wykręcić i pędzelkiem poczyscić + odkurzacz (płomień na palniku jest niebieski czyli spalanie jest ok)

3
  • #5 22 Kwi 2010 16:30
    akwedukt

Palnik wodą , raczej powietrzem.Pewnie od nowości nie był czyszczony.

0
  • #6 23 Kwi 2010 18:20
    mskawin
    Poziom 9  

Witam ponownie - nagrzewnica i palnik wyczyszczone, cały piec odkurzony.
    Ale naszła mnie pewnia refleksja. Przy skręcaniu nagrzewnicy podłączyłem szybkozłaczki, spiąłem spinaczem, wszystko poskręcałem jak ma być i przy załączneniu zaworu wody zimnej szybkozłączka od zimnej wody puściła i troche wody sie polało :) Złączyłem raz jeszcze i teraz jest ok ale trochę mnie to martwi czy nic tam sie nie rozepnie - wiadomo co gwint to gwint a tu jest szybkozłaczka. To taka refleksja.
    Dzieki za rady i pozdrawiam

0
  • #8 24 Kwi 2010 16:41
    mskawin
    Poziom 9  

mirrzo oświeć mnie :) czyli nastepnym razem wpiąć szybkozlaczke ale nie spinać spinką czarną tylko właczyć zimną wode i dopiero spiąć czarną spinką tak?
    Możesz mi jeszcze powiedzieć czemu sie nie spina przed załączenieim zaworu zimnej wody
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 24 Kwi 2010 16:41
    12B

Następnym razem wszystko złożyć i spiąć spinką przed odkręceniem wody. Oczywiście uszczelkę o-ring trzeba posmarować smarem/wazeliną. Odkręcenie wody zimnej TYLKO przy otwartym kranie wody ciepłej!!!( nie ma wtedy uderzenia hydraulicznego)

0
  • #10 24 Kwi 2010 23:11
    mirrzo

Moderator na urlopie...

mirrzo napisał:
    Wyskoczyło, bo spiąłeś. Reszta bez obaw - wytrzyma :)

Miało być:
    Wyskoczyło, bo NIE spiąłeś. Przepraszam, ale mi to "NIE" się nie napisało. Sam nie wiem jak to mogłem przeoczyć :(

0