Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VECTRA i zawieszający się modem, a zakłócenia elektryczne.

17 Kwi 2010 10:10 1736 3
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Witam.

Mam net z Vectry i podczas włączania innych odbiorników energii (TV, zasilacz warsztatowy) modem zawiesza się. Dioda PC zaczyna świecić stale.
    Modem zasilany jest przez zewnętrzny zasilacz wtyczkowy.
    Myślałem, że wchodzą w grę zakłócenia od urządzeń posiadających transformator, ale właśnie zawiesił się po podłączeniu do gniazdka prostownicy do włosów.

Czy to normalne, że jest tak czuły na zakłócenia z sieci zasilającej? Co z filtracją w samym zasilaczu i modemie? Przecież taka prostownica nie pobiera kW, że napięcie aż tak przysiada.
  • Poziom 24  
    Myślę że następuje skok zasilania na tyle duży w routerze, że się zawiesza, sprawdź na innym routerze, albo reklamuj u sprzedawcy, może być uszkodzony, szczególnie chodzi o podtrzymanie napięcia zasilania , kondensatory. Poproś o wymianę na inny, według mnie to wada ukryta. Jeśli to nic nie da, musisz zastanowić się nad sprawdzeniem instalacji w mieszkaniu. Któryś odcinek kabla może być przetarty, może słaby styk i przy skoku prądowego, następuje pewnego rodzaju zanik napięcia chwilowy i właśnie tu może być problem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Zmieniłem komputer w międzyczasie i teraz podłączyłem się przez kartę sieciową (wcześniej było przez USB) i już jest OK.
    Prawdopodobnie miałem uwaloną płytę główną, bo z innymi urządzeniami USB też występowały problemy.

Można zamykać :)